Kultūra / Mūzika
Operetes festivāls smeļas iedvesmu klausītāju atsaucībā

Sirsnīgā klausītāju atsaucība pirmajam Operetes festivālam Ikšķilē festivāla rīkotājiem devusi stimulu otro Operetes festivālu veidot jau plašāku un bagātīgāku. Festivāls notiks pēc nepilniem diviem mēnešiem – 14. un 15.jūlijā, un piedāvās vairākas krāšņas koncertprogrammas, pirmizrādi bērniem, sarunas par operetes jubilāriem, kā arī pašā noslēgumā – dzirkstošu valšu vakaru.

Operas «Tanheizers» pirmizrāde Latvijas Nacionālajā operā

Radošu cilvēku ciešanu drāma - opera “Tanheizers” šovakar, 23.martā, pulksten 18.00 Latvijas Nacionālajā operā piedzīvos pirmizrādi. Jauniestudējumā titullomu atveido viessolists Korbijs Velčs un Latvijas Nacionālās operas solists Andris Ludvigs.

Festivāls «Porta» aizvien vairāk iziet ārpus Rīgas

Papildinot programmu ar koncertu Cēsīs un Saldū, pasaules mūzikas festivāls "Porta" šoruden aizvien vairāk izies no tā ierastās norises vietas Rīgas, Latvijas Televīzijas raidījumā „Rīta Panorāma” stāsta pasaules mūzikas festivāla „Porta” sabiedrisko attiecību kuratore Ilze Lasmane-Brože.

Jauniešu koru koncertā vāks ziedojumus vientuļo senioru aprūpei

Divos jauniešu koru koncertos Rīgā un Cēsīs tiks vākti līdzekļi vientuļo senioru aprūpei, intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” piektdien 19.maijā pastāstīja Latvijas Sarkanā Krusta vadītājs Uldis Līkops, kā arī Hamburgas jauniešu kora pārstāvji.

Paškeviča džeza klubā uzstāsies Mailza Deivisa saksofonists Riks Margica

Saksofonu festivāla “Jazz Room” otrajā sesijā, ar kuru Vecrīgā, Palasta ielā 10, oficiāli tiks atvērts “Pashkevich Jazz Club”, 19. un 20. maijā uzstāsies leģendārā trompetista Mailza Deivisa grupas saksofonists Riks Margica no ASV, kā arī modernā džeza trio “The Infiltrators”, kurā apvienojušies Lietuvas vadošie mūsdienu džeza mūziķi.

Ņujorkas «Metropolitan» operas nams nosvinējis 50. jubileju

"Metropolitan" opernams ar krāšņu Gala koncertu ir nosvinējis 50. jubileju. Šis grandiozais operteātris joprojām ir viens no pirmajiem pasaulē gan savas izrāžu politikas, gan izcilu solistu dēļ. Latvijas Televīzijas filmēšanas grupa Ņujorkā iepazina "Metropolintan" opernama aizkulises un tikās ar tā leģendāro ģenerāldirektoru Pīteru Gelbu.

Saulkrastu džeza festivāls svin 20.jubileju

Šovasar pirmais džeza mūzikas festivāls Latvijā "Saulkrasti Jazz" svinēs 20 gadu jubileju. No 17. līdz 22. jūlijam Saulkrastos, atpūtas kompleksā "Minhauzena Unda", par godu "Saulkrasti Jazz Festival" apaļajai jubilejai, uz skatuves pulcēs labākos no labākajiem džeza mūzikas māksliniekiem.

Cēsīs ar «Veltījumu Orfejam» uzstāsies Gidons Krēmers un «Kremerata Baltica»

Piektdien, 9. jūnijā, plkst. 19.30 koncertzālē “Cēsis” gaidāms pasaulslavenā vijolnieka Gidona Krēmera un viņa izveidotā orķestra „Kremerata Baltica” koncertuzvedums “Veltījums Orfejam”. Kopā ar viesiem – soprānu Ingu Kalnu, franču pianistu Likā Debargu, lietuviešu obojisti Justi Gelgotaiti, aktrisi Gunu Zariņu un kori “Kamēr...” mūzikā un dzejā izdzīvosim sengrieķu mītu par pravieti, kas ar savu spēli spēj apburt dzīvās un nedzīvās būtnes. Koncertuzvedums Margo Zālītes režijā Latvijā būs skatāms un dzirdams tikai vienu reizi koncertzālē “Cēsis”.

Rihards Fedotovs un Deža Tī iepazīstina publiku ar mūzikas nākotni

Tepat Rīgā notikusi mūzikas evolūcija. Proti, multimediju māksliniece Deža Tī no ASV kopā ar pašmāju mūziķi Rihardu Fedotovu eksperimentālā kārtā plašākai publikai Baltijas lielākajā tehnoloģiju konferencē ļāvuši ieskatīties mūzikas nākotnē. Abi izveidojuši unikālu priekšnesumu, tās laikā mūziķis ne tikai spēlē, bet “dzīvajā” uzbur arī mūzikas vizualizāciju. Līdz šim, piemēram, deju mūzikā vizuālizācijas uz ekrāna veidotas bezpersoniski, bet šis tapis, lai vēl vairāk emocionāli tuvinātos klausītājam.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti