Kultūra / Mūzika
ASV komponists Vitekers: Kad rakstu mūziku, domāju par latviešu kora skaņu

"Latvija manā iztēlē bija mītiska zeme, kurā ļaudis ik vakaru saulrietā sadodas rokās un dzied," - tā ar humoru ekskluzīvā intervijā Latvijas Radio saka komponists Ēriks Vitekers, viens no pašlaik visvairāk atskaņotajiem amerikāņu kormūzikas komponistiem pasaulē. Viņa dziesmas iecienījuši kori arī Latvijā, jo tās ir ne vien harmoniskas un ausij tīkamas, bet prasa arī augstu tehnisko varēšanu. Vitekeru reizēm salīdzina ar latviešu komponistu Ēriku Ešenvaldu, un viņš par šo salīdzinājumu nemaz nemulst. Šajās dienās Vitekers pirmo reizi ieradies Latvijā, lai vadītu Eirovīzijas koru konkursu.

Pirmo Eirovīzijas koru konkursu parādīs 12 Eiropas valstu televīzijas

Rīgā sestdienas, 22. jūlija, vakarā notiks pirmais Eirovīzijas koru konkurss, kurā par uzvaru sacentīsies kori no deviņām Eiropas valstīm un kuru pārraidīs 12 Eiropas valstu televīzijas. Konkurss notiek Eiropas koru olimpiādes ietvaros un iekļausies pārējo Eirovīzijas konkursu saimē, kuru priekšgalā ir labi zināmais Eirovīzijas dziesmu konkurss.

«Liepājas vasaras» pirmajā koncertā - Bēthovens, Grīgs, Buravickis

Šodien Liepājas koncertzālē sāksies akadēmiskās mūzikas festivāls „Liepājas vasara”, kas turpināsies līdz pat 15. augustam. Festivālu rīko Liepājas Simfoniskais orķestris. Šogad tā ietvaros klausītājiem tiek piedāvāti trīs simfoniskās mūzikas un divi kamermūzikas koncerti. Šajā vakarā līdzās klasiskās mūzikas pērlēm būs arī pirmatskaņojums – Vienpadsmito Liepājas koncertu balsij un orķestrim radījis komponists Platons Buravickis.

Uzvedumā «Tiltiem pāri» satiekas dažādu valstu kori, pašmāju dejotāji un skeitbordisti

Vai esam gatavi pieņem atšķirīgo, uzbūvēt tiltu starp šķietami nepārvaramām plaisām un to aizpildīt ar mīlestību – šādus pārdomas rosinošos jautājumus vakar vakarā skatītājiem uzdeva lielkoncerta “Tiltiem pāri” veidotāji. Koncerts veidots kā multimediāls uzvedums, kurā satikās dažādu valstu kori, mūsu pašu dejotāji, orķestri un pat skeitbordisti. Divas atšķirīgās pasaules iemiesoja dziedātāji Aminata Savadogo un Daumants Kalniņš, kam šis uzvedums arī bija zināmu tiltu šķērsošana.

«Gorā» – četri spilgti klaviermūzikas koncerti

Šajā vasarā Latgales vēstniecībā GORS izskanēs Vēl četri spilgti un dažādi klaviermūzikas koncerti. Pianists Reinis Zariņš, klavieru kvartets “Quadra”, mūziķis Jānis Ozoliņš un klavieru kvartets RIX sagatavojuši gan mūsdienu, gan klasiskās mūzikas programmas, kuru vidū būs arī komponista Andra Dzenīša skaņdarba “Octagon” pasaules pirmatskaņojums, informē „Gora” pārstāvji.

Reps, roks un valodu kokteilis - koru olimpiādi kuplina bērnu un jauniešu uzvedums «Tiltiem pāri»

Labi stāsti un lipīgas melodijas joprojām ir komplekts, kas spēj aizraut jauniešus arī laikā, kad apkārt ir bezgalīgi daudz informācijas un izklaides iespēju – par to pārliecina uzvedums „Tiltiem pāri”, kas šovakar izskanēs „Arēnā Rīga” Eiropas koru olimpiādes ietvaros. Ulda Marhilēviča īpaši šim koncertam rakstītais jaundarbs ar Daumanta Kalniņa, Aminatas un repera Edavārdi dalību lika jauniešiem dejot krēslos un izpelnījās ovācijas jau pirmajā kopmēģinājumā.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti