Kultūra / Mūzika
Lietuviešu grupa «Garbanotas Bosistas» publisko pirmo videoklipu

 „Last Summer’s day” ir dziesma par vasaru, kas tikko beigusies – psihedēliskā roka/ psihoanalītiska popa četrotne no Viļņas ir atgriezusies ar jaunu skanējumu. Jaunais singls ir pirmais no "Garbanotas Bosistas" jaunā albuma, kas iznāks „Tilto namai” 2017. gada decembrī. Lai arī grupa pastāv jau deviņus gadus, šis ir pirmais ''Garbanotas Bosistas'' videoklips.

Grupa «Klaidonis» devusies koncerttūrē

Grupa "Kalidonis", kas ar albumu "Ar smaidu saulrietā" šogad saņēmis savu pirmo Mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta mikrofons" nominācijā "Šlāgera un kantrī mūzikas albums", devusies pie saviem mūzikas klausītājiem koncerttūrē.

Gaidot albumu «Veidenbaums. Vaidi un gaidi», publisko dziesmu «Ir labi»

Tuvojoties latviešu dzejnieka Eduarda Veidenbauma 150. dzimšanas dienai, radio "Naba" publisko šajā vasarā tapušos ritmiskās mūzikas ierakstus, kas tiks apkopoti vienā izlasē “Veidenbaums. Vaidi un gaidi.” Pirmais ieraksts no gaidāmā albuma, kas tiek nodots novērtēšanai, ir electro-clash muzikālās apvienības “MMMM” skaņdarbs “Ir labi”.

«Carmina Burana» Liepājas simfoniskā orķestra jaunā ceļa sākumā

Meistars nāk – ar šādu paziņojumu savu 137. koncertsezonu uzsāk Liepājas simfoniskais orķestris jaunā mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Gintera Rinkeviča vadībā. Atskaņojot pasaulē labi zināmo un krāšņo Karla Orfa skaņdarbu "Carmina Burana", šajā sestdienā, 16.septembrī, izskanēs orķestra pirmais šīs sezonas koncerts. Septembrī gaidāmi vēl citi spilgti koncerti un pirmatskaņojumi.

«Splendid Palace» translēs tiešraidi ar Elīnu Garanču no Parīzes Nacionālās operas

19. oktobrī kinoteātrī “Splendid Palace” uz lielā ekrāna tiešraidē no Parīzes Nacionālās operas varēs vērtēt opermūzikas gaidītāko notikumu, vienu no izcilākajām operām - Džuzepes Verdi muzikālo drāmu “Dons Karloss”, kas šogad svin 150 gadu jubileju. Operā greizsirdīgās princeses Eboli lomu dziedās visā pasaulē zināmā latviešu operdziedātāja, mecosoprāns Elīna Garanča.

«Dievs ir gan Rietumos, gan Austrumos» - Latvijas Radio kora koncerta vadmotīvs

„Dievs ir gan Rietumos, gan Austrumos” – tā kādā savā dzejolī uzsvēris slavenais vācu dzejnieks Gēte. Šī atziņa būs galvenais vadmotīvs Latvijas Radio kora koncertā „Lotosa zieds”, kas notiks rītvakar Rīgas Svētā Pētera baznīcā un kurā skanēs gan Rietumu, gan Austrumu tradīcijās sakņota sakrālā mūzika. Vācu romantiķa Roberta Šūmaņa kompozīcijas veidos dialogu ar japāņu komponista Tošio Hosokavas opusiem; brita Džonatana Hārvija veikums saspēlēsies ar ķīnieša Guo Vendzjina skaņu rakstu.

«Vintāža» gatavojas jubilejas koncertiem un publicē vēl vienu singlu

Muzikālā apvienība "Vintāža", kas veido muzikālas restaurācijas no pagājušā gadsimta spožākajiem darbiem latviešu estrādes mūzikā, šogad svin piecu gadu jubileju ar koncertprogrammu "Smaidiet, un labi būs!”. Tā pirmo reizi būs skatāma 30.septembrī Madonas kultūras namā. Tikmēr grupa publiskojusi vēl vienu singlu.

Izziņota pasaules mūzikas festivāla «Porta» pilna programma

Pasaules mūzikas festivāla „Porta” programmu piecu dienu laikā no 3. līdz 12. novembrim šogad veidos pieci koncerti trīs Latvijas pilsētās – Rīgā, Cēsīs un Saldū. Dažādās kombinācijās šajos koncertos uzstāsies seši spilgti mākslinieki un grupas: Marija Korepanova (Udmurtija), „Svjataja Vatra” (Igaunija/Ukraina), Aboss Kosimovs (Uzbekistāna), Karina Gomess (Gvineja Bisava), „Shono” (Burjatija) un „Onuka” (Ukraina).

Liepājā pirmatskaņos Jāņa Lūsēna «Romantisko simfoniju»

22. septembrī plkst. 19.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” koncertā “Lūsēns un Subramanjams. Veltījums Latvijai.” Liepājas simfoniskais orķestris (LSO) diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā klausītāju vērtējumam nodos komponista Jāņa Lūsēna pirmo simfoniju -  “Romantisko simfoniju”.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti