Kultūra / Mūzika
Koncertdebiju piedzīvos vīru vokālais ansamblis «Daile»

Viņi ir deviņi muzikāli izglītoti vīri, kuru vidū ir kāds ļoti pazīstams estrādes solists, kāds komponists, vairāki kordiriģenti un profesionāls pianists. Savu koncertdebiju 21.oktobrī piedzīvos vīru vokālais ansamblis „Daile”. Tas tapis pēc dziedātāja Zigfrīda Muktupāvela ierosmes, un tā muzikālo vadību uzņēmies diriģents Ivars Cinkuss. Savai pirmajai programmai vīri izvēlējušies sen aizmirstas padomju tautu melodijas jaunos aranžējumos. Viņi tās atskaņos šajā nedēļas nogalē Kandavā un Jaunpilī, bet ceturtdien – mūzikas namā „Daile”.

«Raxtu raxti» publicē «Maijas dziesmu»

Muzikālā apvienība “Raxtu raxti” Latvijas svētku lielkoncertos Ķīpsalas hallē 18. novembrī svinēs trešā studijas albuma “Man bij’ dziesmu vācelīte” klajā laišanu, bet šonedēļ klausītājus sasniedz tā priekšvēstnese – “Maijas dziesma”.

Novembrī notiks Latvijas simtgadei veltīts festivāls «Trīs zvaigznes»

No 11. novembra līdz 19. novembrim notiks Latvijas valsts simtgadei veltīts festivāls “Trīs zvaigznes”. Festivāla mērķis ir iespējami daudzveidīgāk un saistošāk interpretēt Latvijas mūziku – gan orķestra mūziku un vokāli instrumentālo mūziku, gan akadēmisko klasisko mūziku un neakadēmisko jeb populāro mūziku.  

Rudens kamermūzikas festivālu noslēdz Pētera Vaska jaunā albuma prezentācija

“Latvijas Koncertu” organizētā Rudens kamermūzikas festivāla noslēgumā 20. oktobrī Lielajā ģildē plkst. 19.00 notiks festivāla patrona, komponista Pētera Vaska jaunā albuma “Laudate Dominum” prezentācija. Koncerta apmeklētājiem būs iespēja iegādāties jauno albumu par īpašu cenu ar paša komponista autogrāfu, kuru Pēteris Vasks sniegs koncerta starpbrīdī.

Jāzepa Vītola pianistu konkursā spēkiem mērosies 43 jaunie pianisti

Jau nākamnedēļ, 26. oktobrī, plkst. 18.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Lielajā zālē sāksies prestižākais Latvijas atskaņotājmākslinieku notikums – Jāzepa Vītola 7. starptautiskais pianistu konkurss, kuru organizē JVLMA. Šīgada konkursa trijās kārtās spēkiem mērosies 43 jaunie pianisti no 15 valstīm.

«Lielā dzintara» Kamerzālē skanēs franču un austriešu mūzika

Rudens sezonā Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” piedāvās vairākus spilgtus, dažādu žanru projektus Kamerzālē, kuros klausītāji varēs izbaudīt gan mazās zāles klātbūtnes un tuvības efektu, gan sarunas ar māksliniekiem. Šo svētdien, 22.oktobrī pulksten 16 izsmalcināta franču un austriešu komponistu mūzika veidos klavierkoncerta “Vīne un Parīze. Mūzikas pērles” skanējumu.

«Trio Metamorfoze» guvis panākumus starptautiskā konkursā

Kameransamblis „Trio Metamorfoze”, kura sastāvā ir flautistes Liene Dobičina, Zane Jurēvica un pianiste Zane Rubesa, ieguvis 3.vietu prestižajā 17. starptautiskajā Frīdriha Kūlava flautistu konkursā romantisma laikmeta komponista dzimtajā pilsētā Ulcenā, Vācijā.

Muzikoloģe: Vijolniece Borrani ir burtiski uzlādēta ar mūziku

„Viņa ir burtiski uzlādēta ar mūziku un ar savu azartu spēj aizraut līdzi ikvienu – gan mūziķus, gan klausītājus,” – tā muzikoloģe Baiba Kurpniece raksturo itāļu vijolnieci Lorencu Borrani. Pie mums ilgi gaidīta, nu viņa arī patiešām viesojas Rīgā un piektdien, 20.oktobrī, sniegs koncertu Lielajā ģildē kopā ar orķestri „Sinfonietta Rīga”. Borrani koncertā būs ne tikai soliste, bet arī atskaņojuma vadītāja.

Koris «Spīgo» koncertē kopā ar Raimondu Paulu

Raimonda Paula radošais potenciāls un spēja iesaistīties jaunos projektos šķiet neizmērojama. Šoreiz aicinājums piedalīties koncertprogrammā nācis no Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu kora “Spīgo”. Tas ir koris, kas uzvarēja šovasar Latvijas Televīzijā demonstrētās pirmās koru Eirovīzijas nacionālajā atlasē, bet starptautiskajā konkursā ieguva godpilno trešo vietu. Koncertā “Ja man saule roku dotu” skanēs gan Maestro kora mūzika, gan dziesmas no populārākajiem Maestro mūzikliem Ances Krauzes izpildījumā.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti