Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Aizbildne Maija: Par palīdzību bez vecāku gādības palikušajiem bērniem jāatceras arī pēc Ziemassvētkiem
Maija Branta kopā ar vīru audzina trīs bioloģiskos bērnus, meitu un divus dēlus, kā arī bez vecāku gādības palikušu zēnu, kurš dzīves pirmos gadus pavadījis bērnunamā un vairākās audžuģimenēs. Jau svētdien sāksies „Dod pieci”, bet nākamnedēļ svinēsim Ziemassvētkus, un Maija saka, ka tieši šajā gada laikā sabiedrība izrāda lielāku gatavību palīdzēt bērniem, taču tas nepieciešams arī ikdienā. Katra ģimene var dot mājas vismaz vienam vecāku pamestam bērnam.
Valmieras vēlētāju balsis skaita divas Romanovsku paaudzes - tēvs un dēls
Viens no aizejošā gada notikumiem bija pašvaldību vēlēšanas. Kopumā Latvijā ir 955 vēlēšanu iecirkņi, kuru darbu nodrošina iecirkņu vēlēšanu komisija. Katrā no tām ir septiņi locekļi un arī pašvaldību vēlēšanu komisijās strādājošie. Ne vienas vien vēlēšanas darbā iecirkņa vēlēšanu komisijā aizvadītas valmieriešiem tēvam un dēlam – Pēterim un Ingum Romanovskiem.
Uzņēmējs Romans no filmas «Zāģeri»: Latvijā cilvēks ir pēdējā vietā
Tieši pirms nedēļas uz kinoekrāniem Latvijā nonāca Ivara Zviedra un Andra Kalnozola dokumentālā filma „Zāģeri”, kas seko kādas mežstrādnieku brigādes darbam Valmierā un skaudri izgaismo daudzu zāģeru dzīvi, ko sagrauzis alkohols un bezcerība. Viens no filmas centrālajiem tēliem ir zāģeru brigāžu īpašnieks Romans Mickevičs, kurš cīnās ar strādnieku dzeršanu kā ar vējdzirnavām un pūlas noturēt virs ūdens savu biznesu. Šodien Romans meža nozarē vairs nestrādā un viņa skats uz uzņēmējdarbības vidi Latvijā ir ļoti drūms.
Daudz laimes, Raimond Tigul!
Komponists Raimonds Tiguls savu 45.dzimšanas dienu svinēja 5.decembrī. Gaviļniekam veltītais Latvijas Televīzijas raidījums "Daudz laimes, jubilār!" skatāms LTV1 10.decembrī plkst. 13.26.
Publicistam Jānim Škaparam – 90
Viņš ir deviņus gadus jaunāks par valsti. Bet ir piedalījies neatkarības atjaunošanā un līdz šim lielākās masu kustības un politiskā spēka – Tautas frontes – tapšanā. Publicistam un sabiedriskajam darbiniekam Jānim Škaparam – 90! Viņš bija viens no Tautas frontes līderiem.
Kā tas ir - būt par bibliotekāri?
Bibliotekāra profesija domāta kārtības mīļotājiem ar iespēju radoši izpausties. Cilvēkiem bieži vien ir konkrēts priekšstats par to, kā bibliotekāram ir jāizskatās, kā arī tas, ka darbs ir garlaicīgs, vienmuļš, tāpēc visu laiku var pavadīt lasot. Patiesībā bibliotekāra galvenais uzdevums nav izlasīt visas grāmatas, kas pieejamas bibliotēkā, bet gan pārzināt informācijas resursus, lsm.lv stāsta bibliotekāre Guna Ulmane. 
Kā tas ir - būt par bārddzini?

Bārdas jau antīkajā pasaulē simbolizēja gudrību un vīrišķību. Bārddziņa profesija ir viena no vecākajām vēsturē - ir atrasts mākslas darbs pirms 6000 gadiem Ēģiptē, kas norāda, ka jau tad bārddziņa profesija bija aktuāla. Antīkajā Ēģiptē galvenie bārddziņi bija mūki, jo viņi izdzina ļaunumu ar matu nogriešanu. Toreiz  valdīja uzskats, ka ļaunums cilvēkā iekļūst caur matiem, lsm.lv stāsta bārddzine Sigita Norvele. 

«Kurš ir kurš?» dalībnieks: „Praktizējošs veterinārārsts ir supervaronis!”

Kristpam Reķim ir tetovēta roka, auskari abās ausīs, bārda un hipstera ūsas. Esot gadījumi, kad klients samulst, kad pirmo reizi satiek Kristapu darbā. Taču viņa veterinārārsta zināšanas pārspēj visus pirmos iespaidus un viņš pierāda, ka ir izcils profesionālis. Kristaps ir praktizējošs veterinārārsts, un viņa pacienti ir suņi, kaķi un zirgi, retāk govis, aitas, cūkas, putni.

Daudz laimes, Esmeralda Ermale!

Aktrise Esmeralda Ermale savu dzimšanas dienu svin 5.decembrī, bet LTV raidījums "Daudz laimes, jubilār!" tiekas ar gaviļnieci svētdien, 3. decembrī, LTV1 plkst. 13.26, lai kopīgi ar raidījuma vadītāju Andreju Volmāru apskatītu LTV videoarhīvus, iemūžinātu stāstus un apsveiktu aktrisi.

Vairas Vīķes-Freibergas dzīve pirms prezidentūras

Vairas Vīķes-Freibergas dzīve līdz nokļūšanai prezidentes amatā parasti tiek atainota kā smags bārenītes un bēgļu bērna ceļš uz pašas un visas Latvijas nokļūšanu atpakaļ “saulītē”. Taču šī, kaut arī būtiska, ir tikai viena no daudzajām prezidentes dzīves šķautnēm, bez kurām stāsts par viņu nebūtu pilnīgs.

«Kurš ir kurš?» dalībniece: Vadīt pasākumus - liela atbildība

Ja neesat aktieris, pasākumu vadīšana ir lieliska iespēja iejusties dažādos tēlos. Ikreiz, kad uzliekat parūku, uzvelkat kādu īpašu masku vai tērpu, sajūtaties īpaši. Tomēr, ja neesat optimists un sabiedrisks cilvēks, kuram patīk iepriecināt un atraisīt cilvēkus, jūs nevarat būt pasākumu vadītājs, tā par savu hobiju - pasākumu vadīšanu lsm.lv stāsta "Kurš ir kurš?" dalībniece Lilija Ražinska.

«Gada sporta skolotāja» balvas kandidāte apņēmīga bērnus atraut no datora

Valmieras sākumskolas sporta skolotāja Signe Lūsiņa ir viena no trim sporta pedagogiem, kuri šogad nominēti titulam “Gada sporta skolotājs 2017”. Gan bērni, gan kolēģi viņu uzskata par skolotāju, kurai sports ir sirdslieta. Katra stunda ir rūpīgi izplānota un bagāta dažādām aktivitātēm. Skolotāja atzīst – bērniem ikdienā pietrūkst sportisko aktivitāšu.

Kā tas ir - būt par jāšanas treneri?

Jāšanas trenera profesija ir ļoti aizraujoša un interesanta, nedrīkst iesūnot un stāvēt uz vietas. Diemžēl Latvijā, tāpat kā citās valstīs, ir liels zinošu un profesionālu jāšanas treneru deficīts, uzskata Svetlana Rudmieze, kura jau vairāk nekā 10 gadus ir jāšanas sporta trenere. 

«Kurš ir kurš?» dalībnieks: Pierādīšu, ka labākie jumiķi ir Latvijā!

Jumiķa profesija dod lielisku iespēju paskatīties uz pilsētu no putna lidojuma un būt visu dienu svaigā gaisā. Ja gribat kļūt par labu jumiķi, jābūt ļoti strādīgam, ļoti noskaņotam darbam. Helmūts šo profesiju salīdzina ar matemātiku un ķīmiju. Arī jumiķim ir ilgi jāmācās, lai spētu izdarīt aizvien lielākas un sarežģītākas lietas, piemēram, kā ievalcēt skursteni vai uztaisīt kādu sarežģītu pieslēgumu pie sienas.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti