Kultūra / Kino, foto un TV
«Ručs un Norie» ceļo uz festivālu Azerbaidžānā

19.oktobrī režisores Ināras Kolmanes un filmu studijas „Deviņi” dokumentālo filmu “Ručs un Norie” demonstrēs Eiropas tolerances kino festivālā “Imagine Euro Tolerance Festival ” Baku, Azerbaidžānā, kas norisinās no 12. līdz 20.oktobrim. Filmu seansā pārstāvēs un ievadvārdus teiks režisore Ināra Kolmane un Latvijas vēstnieks Azerbaidžānā Juris Maklakovs, un tajā piedalīsies arī vairāki citu valstu vēstnieki.

Notiks režisora Anša Epnera 80. jubilejai veltīts pasākumu cikls

25. un 26. oktobrī Latvijas Kultūras akadēmija (LKA), LKA Rīgas Kino muzejs, sadarbībā ar Latvijas Nacionālo arhīvu un Latvijas Kinematogrāfistu savienību aicina uz pasākumu ciklu “Dzīve Nr.1. Ansis Epners”, kas veltīts kino režisora un LKA profesora Anša Epnera 80. jubilejas atcerei.  

Filmas «Pirmdzimtais» recenzija: Baiļu anatomija

Kamēr režisora Aika Karapetjana trešā pilnmetrāžas filma – psiholoģiskais trilleris “Pirmdzimtais” – vēl arvien apceļo ārvalstu kinofestivālus un kamēr gaidām mūsu pašmāju Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” pasniegšanu, uz kuru filma pretendē veselās 11 kategorijās, to nupat jau pāris nedēļas iespējams noskatīties arī Latvijas kinoteātros.

Berlināles nedēļā Rīgā - septiņas jaunas filmas

13. Vācu filmu nedēļā "Berlināle Rīga" Gētes institūts Rīgā un kinoteātris "Splendid Palace" piedāvā septiņas jaunas vācu filmas no 2017. gada Berlīnes Starptautiskā kinofestivāla programmas. Rīgas kino nedēļa sākas 27.oktobrī un tajā iekļautās filmas pārstāv plašu žanru klāstu - no road movie komēdijas un film noir trillera līdz dokumentālajam kino.

Pirmizrāde jaunai kino versijai par Selindžera dzīvi

Šonedēļ pirmizrādi Latvijas kinoteātros piedzīvos biogrāfiska drāma par vienu no populārākajiem un noslēpumainākajiem amerikāņu rakstniekiem Džeromu Deividu Selindžeru. Filma “Aiz kraujas rudzu laukā” (“Rebel in the Rye”) tuvplānā ataino rakstnieka dzīves līdz šim mazizpētītākos notikumus, kas kļuva par iedvesmu un pamatu viņa pasaulslavenajam meistardarbam “Uz kraujas rudzu laukā”.

Ilona Brūvere: Ja mēs patiešām dzīvojam, mēs esam ievainojami un ievainoti

Pabeigta otrā Latvijas simtgadei veltītā filma, un tā ir Ilonas Brūveres dokumentālā spēlfilma „Ievainotais jātnieks”. Tā ataino Brīvības pieminekļa celtniecību un pieminekļa autora Kārļa Zāles dzīvi un personību. Vienlaikus tas ir vispārināts stāsts par brīvības jēdzienu dažādos kontekstos. Filma veidota Ilonai Brūverei raksturīgajā rokrakstā, kinohroniku kadrus sintezējot ar inscenējumiem.

Rīgā pirmo reizi notiks Ukrainas kino dienas

Rīgā šoruden pirmo reizi notiek Ukrainas kino dienas – no 13. oktobra līdz 15. oktobrim kinoteātrī “Splendid Palace” varēs noskatīties sešu filmu programmu, kuru pamatā veido pēdējo gadu darbi un ukraiņu kino klasika, bet arī viena Jāņa Streiča filma, kas uzņemta Ukrainā. Ieeja uz visiem seansiem – bez maksas.

Rēzeknes novads sagaida fotogrāfus ar mākoņu cīņām, lietu un sauli

Šajā nedēļas nogalē Latgalē ieradušies 60 fotogrāfi – profesionāļi un amatieri, kas trīs dienu garumā fotoattēlos iemūžinās vietējos cilvēkus, ainavas, tradīcijas un emocijas. Šī būs jau otrā reize, kad Rēzeknes novads pulcē foto mākslas piekritējus no visas Latvijas.

Dita Rietuma par «Lielā Kristapa» filmām: Līdz ideālam vēl ļoti tālu

Savā 40.gadadienā “Lielais Kristaps” var būt lepns – pašmāju filmu skatītāju loks Latvijā pieaug, un augļus sācis nest arī ceļā uz valsts simtgadi palielinātais kino nozares budžets. Kā norāda Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma, žanru daudzveidībā ir sperts solis uz priekšu, taču līdz ideālam vēl tāls ceļš.

«Kino Bize» demonstrēs filmu «Slava» - Bulgārijas pieteikumu uz «Oskaru»

No 6. oktobra uz kinoteātra "Kino Bize" ekrāna nonāks šī gada Bulgārijas pieteikums Amerikas Kinoakadēmijas balvai "Oskars" kategorijā "Labākā ārzemju filma" – bulgāru režisoru Kristīnas Grozevas un Petara Valčanova vairākos starptautiskos kinofestivālos augsti novērtētā drāma ar komēdijas elementiem "Slava" (Glory, 2016).

Ar Denēvas filmu ciklu sāk Kinogalerijas jubileju

Ar franču kino leģendas Katrīnas Denēvas filmu ciklu ceturtdien savu 25. jubileju uzsāks svinēt Kinogalerija, kas darbojas kinoteātrī „K.Suns”. Savā ziņā arī Kinogaleriju un tās vadītājus Aīdu un Juri Zviedrus var nodēvēt par leģendām, jo viņi bijuši augstvērtīga mākslas kino izrādīšanas celmlauži Latvijā un viņiem šo virzienu vēl joprojām izdevies noturēt.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti