Kultūra / Kino, foto un TV
Andris Keišs starp Kannu kinofestivāla zvaigznēm

70. Kannu kinofestivāls aizvadījis pirmo skaļo nedēļas nogali ar Holivudas un Eiropas zvaigznēm. Svētdien, 21.maijā, notika arī Baltijas kino prezentācijas ballīte. Tomēr mūsu uzmanība šoreiz pievērsta aktierim Andrim Keišam, kurš bija paspējis izrauties uz savu pirmo Kannu kinofestivālu, pateicoties dalībai šobrīd jau ļoti saslavētajā un medijos apspriestajā krievu režisora Andreja Zvjaginceva filmā “Nemīlestība”.

Latvijā sāks izrādīt filmu «Solījums» par armēņu genocīdu

No 19.maija kinoteātros visā Latvijā sāks izrādīt filmu "Solījums" - episku stāstu par armēņu genocīdu, kas izdzīvots drosmīga karsto punktu reportiera acīm. Tas radījis vētru medijos un sociālajos tīkos visā pasaulē. Sabotēti filmas reitingi starptautiskās datu bāzēs, aktualizēta diskusija par Turcijas izvairīšanos oficiāli atzīt Armēņu genocīda faktu un stāvovācijas Toronto filmu festivālā.

Sāk filmēt «Dvēseļu puteni»

Ir sākusies filmēšana vēsturiskajai Latvijas kara filmai “Dvēseļu putenis”, kas tiek uzņemta pēc Aleksandra Grīna romāna motīviem. Filmas pirmo ainu uzņemšanā, kas ilgs līdz 4. jūnijam, iesaistīsies 29 aktieri un aptuveni 750 masu skatu dalībnieki.

Rolanda Kalniņa 95 gadu jubileju turpinās atzīmēt arī jūlijā

Atzīmējot kinorežisora Rolanda Kalniņa 95 gadu jubileju, pirmdien, 15.maijā, Rīgā noritēs vairāki pasākumi. Nacionālais kino centrs sagatavojis izstādi "Divi kungi – Kalniņš un Ceplis", kurā aplūkota Rolanda Kalniņa radošā biogrāfija un nozīmīgākās filmas. Savukārt kinoteātrī “Splendid palace” tiek rīkots Goda seanss, izrādot spēlfilmas “Ceplis” atjaunoto kopiju. Taču režisora godināšanas pasākumi gaidāmi ar jūlijā. Tie būs veseli četri kino seansi Doma dārzā.

Ar sešām izstādēm un vairāk nekā 10 pasākumiem startē fotomēnesis

Ar sešām izstādēm un vairāk nekā 10 pasākumiem šonedēļ startē nu jau par tradīciju kļuvušais festivāls „Rīgas fotomēnesis”. Šā gada tēma – „Fakti un precizējumi” – reflektē par fotomākslas duālo dabu, vienlaikus dokumentējot un interpretējot. „Rīgas fotomēneša” centrālā izstāde ar starptautisku mākslinieku dalību no šodienas skatāma Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Laima Vainiņa: Ieskats Amālijas Smitas izstādē «ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ» galerijā «Alma»

Dāņu mākslinieces Amālijas Smitas (Amalie Smith, Dānija) personālizstāde “ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ” (“Michanikos”) (kuratore Lizete Riņķe), kas vēl līdz 19.maijam skatāma galerijā “Alma”, tiek pieteikta kā viens no Rīgas Fotogrāfijas biennāles starpgada 2017 programmas starptautiskajiem notikumiem. Piedāvājam Laimas Vainiņas sagatavoto ieskatu izstādē.

Ar izstādēm un goda seansu svinēs Rolanda Kalniņa 95.jubileju

Izcilais Latvijas kino klasiķis, režisors Rolands Kalniņš 2017.gada maijā svin 95 gadu jubileju, un 15.maijā notiks vairāki svinīgi pasākumi par godu jubilāram – izstādes atklāšana “Galerijā Centrs”, atjaunotās filmas “Ceplis” (1972) pirmizrāde un fotoizstāde kinoteātrī “Splendid Palace”.

«Riga IFF» izsludina pirmās filmas un biļešu pārdošanu

No otrdienas, 9. maija, pieejamas pirmās biļetes uz Rīgas Starptautisko kino festivālu (Riga IFF), kas šogad norisināsies no 7. līdz 17.septembrim. Lai gan lielākā daļa filmu programmas vēl tikai top, jau zināms, ka šogad festivālā būs skatāmas vairāk nekā 100 pasaules un Latvijas spēlfilmas, dokumentālās, eksperimentālās filmas un īsfilmas, un mūzikas video. Līdztekus plašajai filmu seansu programmai festivāls šogad paplašina arī kino profesionāļiem un studentiem paredzēto un publisko pasākumu programmu, informē festivāla rīkotāji.

«Rīgas fotomēnesis 2017» piedāvā atšķirīgu skatījumu uz kolektīvo pagātni

Austrumeiropas fotogrāfi lielākoties savos darbos reflektē par padomju un komunisma mantojumu, un tā Rietumos tikai turpina atražot stereotipus par dzīvi eksotiskajā Austrumeiropā, piemēram, sociālu problēmu nogurdinātas mazpilsētas. Starptautiskais festivāls “Rīgas fotomēnesis”, kas neoficiāli sākas 8.maijā, bet oficiāli – trešdien, 10.maijā, grib šo klišeju lauzt un fotomākslā un ne tikai piedāvāt atšķirīgu skatījumu uz mūsu kolektīvo pagātni.

Izvēlēti galvenie aktieri filmai «Dvēseļu putenis»

Pēc piecu mēnešu rūpīgas atlases ir izvēlēti galvenie aktieri filmai “Dvēseļu putenis”. Filmas, kas tiek veidota pēc Aleksandra Grīna romāna motīviem, galveno varoni atveidos piecpadsmit gadus vecais Oto Brantevics no Turlavas. Oto izvēlēts no 1073 puišiem, un viņam šī būs pirmā nopietnā filmēšanās pieredze. Citas galvenās lomas atveidos Mārtiņš Vilsons, Rēzija Kalniņa, Vilis Daudziņš, Gatis Gāga, Jēkabs Reinis, Renārs Zeltiņš, Raimonds Celms un Ieva Florence.

Sabiedriskie mediji piedāvā bagātīgu svētku programmu

Sabiedriskie mediji - Latvijas Televīzija (LTV) un Latvijas Radio - 4. maijā piedāvās skatītājiem un klausītājiem īpašu svētku programmu ar tiešraidēm no pasākumu norises vietām, filmām un koncertiem. Svētku programma turpināsies arī 5. un 6.maijā.

«Pelnu sanatorija» saņem žūrijas speciālbalvu festivālā Vācijā

Vācijas pilsētā Vīsbādenē 2. maijā noslēdzies festivāls „goEast”, kura oficiālajā konkursa programmā Vācijas pirmizrādi piedzīvoja režisora Dāvja Sīmaņa spēlfilma „Pelnu sanatorija”, kas tapusi „Studijā Lokomotīve”. Festivāla noslēgumā “Pelnu sanatorijai” piešķirta žūrijas speciālbalva.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti