Kultūra / Kino, foto un TV
Top filmas par Vīķi–Freibergu un klaida latviešiem

Šā gada nogalē pirmizrādi piedzīvos divas jaunas Latvijas Televīzijas dokumentālās filmas. Viena no tām stāstīs par Latvijas bēgļu likteņiem laikā pēc Otrā pasaules kara, un tās filmēšana aktīvi noritēja aizvadītās nedēļas nogalē Vācijā notikušo Eslingenas dziesmu svētku septiņdesmitgades atceres pasākumu laikā. Otra filma vēstīs par valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu.

Eiropas Savienības mājā rādīs kino klasikas meistardarbus

Eiropas Savienības mājā Rīgā kino gardēžiem 8.jūnijā plkst. 18 būs iespēja noskatīties trīs kino meistardarbus - franču sirreālistisko īsfilmu „Andalūzijas suns”, filmu „Vilciena lielā aplaupīšana” un animācijas lenti “Tvaikonis Villijs”. Pēc katras filmas skatītājiem būs iespēja dzirdēt kino kritiķes Ditas Rietumas komentāru, kā arī piedalīties diskusijā.

Ar svinīgu parādi noslēdz «Dvēseļu puteņa» pirmā posma filmēšanu

Svētdien, 4. jūnijā, vairāk nekā 300 aktieri, amatieri, brīvprātīgie jaunsargi un karavīri no Latvijas armijas pulcējās Vecrīgā filmas “Dvēseļu putenis” uzņemšanā. Mazajā Pils ielā tika attēloti 1915. gada notikumi, kad uz mācībām nosūtīja pirmos latviešu brīvprātīgos strēlniekus un viņu pavadīšana izvērtās grandiozā svinīgā gājienā. Ar šī gājiena uzņemšanu noslēdzās pirmais filmēšanas posms.

LTV piedāvā dokumentālo filmu par Osokiniem

Ceturtdien, 15. jūnijā, plkst. 21.15 LTV1 ēterā TV pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma "Osokini. Trīsdesmit pirkstu mūzikas enerģija". Filmu veidoja žurnāliste Ilze Strenga, režisore Zita Kaminska, operatori Andris Sarma, Ēriks Kraiņevs, Harijs Katlaps, Aldis Šēnbergs, Aivars Erdmanis, Normuns Pavlovskis, skaņu režisore Irita Skurule.

Piekto reizi Rēzeknē notiks īsfilmu kinofestivāls «Open Place»

No 16. līdz 20. augustam Rēzeknē, Latgales vēstniecībā "Gors", notiks jau V starptautiskais Baltijas valstu īsfilmu kinofestivāls “Open Place”, kas atkal kopā pulcēs kino profesionāļus, jaunos kino meistarus un kino cienītājus. 16. augustā kinofestivāla “Open Place” atklāšana tradicionāli sāksies ar dalībnieku un viesu ierašanos uz sarkanā paklāja, kam sekos festivāla atklāšanas koncerts Latgales vēstniecībā "Gors".

Laima Vainiņa: Bezgalīgās cilpas labirints

Rīgas Fotogrāfijas biennāles starpgada 2017 pasākumu programmas ietvaros tiešsaistes galerijā „asa nisi masa” jeb anmgallery.com vēl līdz 16.jūnijam skatāma latviešu mākslinieces Vikas Ekstas gif animācijas projekta „Snakes and Ladders” izstāde. Kuratore – Paola Paleari (Itālija). Piedāvājam Laimas Vainiņas apskatu par izstādi.

«Knutifikācija» uzsākusi ceļu pie skatītāja

Pēc četru gadu ilga darba pie skatītājiem ceļu sākusi dokumentālā filma par izcilo latviešu dzejnieku un atdzejotāju Knutu Skujenieku, kurai latviešu valodā izvēlēts nosaukums “Knutifikācija”. Līdzīgi kā elektrifikācija, krieviski – no vārda knut - pātaga -“Knutifikacija”, bet angliski “Knutfiction” - Knuta fikcija.

«Splendid Palace» - Mocarta operas tiešraide no Milānas

Pasaulē maz iestudētās Volfganga Amadeja Mocarta operas “Bēgšana no seraja” atjaunotā versija 19. jūnija vakarā tiek piedāvāta tiešraidē kinoteātrī “Splendid Palace”, tikai divas dienas pēc pirmizrādes piedzīvošanas Milānas „La Scala” operteātrī. Šis būs vienīgais operas seanss uz Lielā ekrāna Latvijā.

Publiskots Vara Braslas jaunās filmas treileris

Vara Braslas ģimenes spēlfilmai „Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”, kuru uz ekrāniem gaidām augustā kā pirmo filmu Nacionālā kino centra (NKC) programmā "Latvijas filmas Latvijas simtgadei", tapis treileris jeb reklāmas video.

Daira Āboliņa pēc Kannām: Katra filma kā Dantes elle

Kannu kinofestivāls Francijā 28.maijā noslēdzies ar zviedru režisora Rubena Ostlunda filmas „Kvadrāts” (The Square) uzvaru. Kā no Kannām stāsta kino kritiķe Daira Āboliņa – tas nav pārsteigums, jo šī kinolente līdzās krievu režisora Andreja Zvjaginceva filmai „Nemīlestība” tika uzskatīta par vienu no festivāla favorītēm, taču pats festivāls apliecina - nekādu lielu pozitīvismu, ka mēs visi varētu sasniegt kādu jaunu dimensiju, šobrīd kinomāksla nesola. Katra filma bijusi kā iziešana cauri Dantes ellei.

Kannu festivāla laureāti saņems balvas

Svētdien pasniegs 70. Kannu kinofestivāla apbalvojumus. Par Zelta palmas zaru šogad sacenšas 19 filmas, tostarp arī krievu režisora Sergeja Zvjaginceva uzņemtā “Nemīlestība”, kurā vienu no lomām spēlē Andris Keišs.

Andris Keišs starp Kannu kinofestivāla zvaigznēm

70. Kannu kinofestivāls aizvadījis pirmo skaļo nedēļas nogali ar Holivudas un Eiropas zvaigznēm. Svētdien, 21.maijā, notika arī Baltijas kino prezentācijas ballīte. Tomēr mūsu uzmanība šoreiz pievērsta aktierim Andrim Keišam, kurš bija paspējis izrauties uz savu pirmo Kannu kinofestivālu, pateicoties dalībai šobrīd jau ļoti saslavētajā un medijos apspriestajā krievu režisora Andreja Zvjaginceva filmā “Nemīlestība”.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti