Kultūra / Kino, foto un TV
Fotogrāfijas muzejā būs apskatāma fotogrāfijas vēsture kustīgos GIF atainojumos

No ceturtdienas, 17.augustā, Latvijas Fotogrāfijas muzeja pastāvīgo ekspozīciju papildinās jauna video izstāde “Kustīgā fotogrāfija”, kuru veidojusi fotomāksliniece Vika Eksta. Viņa ar GIF mikrofilmiņu palīdzību atdzīvinājusi savulaik lietotas muzeja krājumā atrodamās Latvijas fotogrāfijas vēstures relikvijas, kas, izdaiļotas ar uzrakstiem “Pieskarties aizliegts”, ikdienā stāv stikla vitrīnās.    

Īsfilmu kinofestivālā «Open place» Rēzeknē - 17 valstu 25 darbi

Šovakar Rēzeknē sāksies starptautiskais Baltijas valstu īsfilmu kinofestivāls “Open place”.Tā ietvaros šajā nedēļā, trīs dienas pēc kārtas Rēzeknē būs iespējams noskatīties konkursam izvirzītās un atlasītās 25 īsfilmas no 17 valstīm. Īsfilmas vērtēs starptautiska žūrija, lai festivāla noslēgumā apbalvotu labāko izpildījumu - režisora, scenārija, operatora, aktrises un aktiera - darbā. Īsfilmām tiks piešķirta arī galvenā - Grand Prix - balva.

Sākas Latvijas simtgades filmu sezona

Ar Vara Braslas filmas “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” pirmizrādi šonedēļ sāksies ilgi gaidītā Latvijas simtgades filmu izrādīšana. Pavisam Nacionālā kino centra programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” top 16 filmas, no tām šogad pirmizrādi piedzīvos trīs projekti. Bez Braslas filmas rudenī gaidāma arī Ilonas Brūveres un Askolda Saulīša filmu pirmizrāde.  

Kinokritiķe: «Piejūras klimata» vienīgais grēks – ironija par priekšstatiem, kādai jābūt filmai

Tās vienīgais grēks bija ironija par padomju priekšstatiem, kuros centās noteikt to, kā ir jāveido filmas par darbaļaudīm, - par padomju laikā iznīcināto Rolanda Kalniņa filmu “Piejūras klimats” saka kinokritiķe Dita Rietuma. Eiropas Savienības (ES) mājā trešdien, 16.augustā, notiks kinolektorijs par šo filmu, kuras veidošanu padomju vara lika pārtraukt, pašu darbu iznīcinot. Saglabājies vien ap 40 minūšu nofilmētā materiāla.

LTV rādīs Lielbritānijas vēsturisko seriālu «Viktorija»

Latvijas Televīzijas (LTV) ēterā no nākamās svētdienas, 20. augusta, varēs skatīties 2016. gadā tapušo Lielbritānijas vēsturisko seriālu "Viktorija". Seriālu astoņus svētdienu vakarus LTV1 ēterā pārraidīs plkst.21.25, informē LTV.

Baltijas filmu dienā skatāmas kaimiņvalstu filmas

Baltijas valstīm simboliskajā 23.augustā, kad pirms 28 gadiem Lietuvu, Latviju un Igauniju vienoja vēsturiskais Baltijas ceļš, šogad sākas Baltijas filmu dienas, kuru laikā katras valsts iedzīvotāji divās dienās bezmaksas seansos varēs noskatīties jaunākās un labākās kaimiņvalstu spēlfilmas, informēja Nacionālajā kino centrā.

Tokijā izstāda Če Gevaras uzņemtus foto ar Hirosimas atomsprādziena upuriem

Šogad aprit 50 gadi kopš leģendārā un pretrunīgi vērtētā Kubas revolucionārās partizāņu kustības dalībnieka Ernesto Če Gevaras nāves. Tokijā, kur šajās dienās piemin Hirosimas kodolbombardēšanas upurus, atklāta Če Gevaras radītu fotogrāfiju izstāde, kur fiksēti Hirosimas atomsprādziena upuri.

Latvijas Televīzijā – divu dokumentālo filmu pirmizrādes

Latvijas Televīzija informē, ka trešdien, 16.augustā, LTV1 ēterā plkst.21.50 būs TV pirmizrāde 2016.gadā tapušajai dokumentālajai filmai "Degošais", bet ceturtdien, 17.augustā, plkst.22.00 LTV7 pirmoreiz rādīs dokumentālo filmu "Mārdomas".

Studentu īsfilmas Botāniskajā dārzā – emocijām un provokācijām bagātas

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā Rīgā atklāj kino vakarus. Mēneša garumā sadarbībā ar Rīgas Starptautisko filmu festivālu “2ANNAS” tiks izrādītas vietējo un ārzemju studentu īsfilmas. Kino vakaru rīkotāji norāda, ka studentu filmas ir emocijām un provokācijām bagātas, turklāt dažādo valstu programmas ļaus skatītājam salīdzināt arī mentalitātes.

Top Jevgeņija Paškēviča spēlfilma «Ko zina klusā Gerda»

Augusta sākumā otrā un noslēdzošā posma filmēšana sākusies režisora Jevgeņija Paškēviča spēlfilmai “Ko zina klusā Gerda”, kas top filmu studijā Nida Filma un tiek veidota ar Nacionālā kino centra (NKC) un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu, informē NKC.

Starptautisko mediju nometnē Kuldīgā 50 jaunieši iepazīst multimediju formātus

Starptautiskā mediju nometne “Young Media Sharks 2017” jau šodien pulcēs 50 talantīgus dažādu valstu jauniešus. Uz svinīgo atklāšanu ar filmas “Atbrīvošanas diena” seansu un sarunām ar filmas veidotājiem – režisoru Uģi Olti un producentu Uldi Cekuli – Kuldīgas “Goldingen Knight Cinema” šodien, 8. augustā, 22.00, laipni aicināti visi interesenti, ziņo projekta koordinatore Marija Rācene.

Izziņota Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma programma «Pārliecības garša»

No 2. līdz 10. septembrim norisināsies Nacionālā Kino centra rīkotais 21. Baltijas jūras dokumentālo filmu forums (Baltic Sea Docs). Skatītājiem Rīgā un Latvijas reģionu pilsētās tiks izrādītas starptautiskos festivālos atzinību guvušas filmas, kas apkopotas programmā “Pārliecības garša”. Foruma ietvaros notiks arī filmu rosinātas diskusijas par aktualitātēm Latvijā un sarunas ar filmu veidotājiem, pavēstīja Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma pārstāve Ieva Lange.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti