Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Grāmatā apkopo atmiņas par izcilo selekcionāru Pēteri Upīti

Viņš aizrāvās ar ceriņu kolekcionēšanu un selekcionēšanu un sapņoja pārvērst Latviju par ceriņu lielvalsti. Viņš pierādīja, ka arī mūsu klimatiskajos apstākļos var augt aprikozes un valrieksti. Tāds izcilais selekcionārs Pēteris Upītis palicis laikabiedru atmiņās, kas, atzīmējot Upīša 121.gadskārtu, apkopotas grāmatā.

SPECIĀLI no Parīzes: Makrons – no daudzstāvu mājas uz Elizejas pili

Francijas prezidenta amatā oficiāli stājies Emanuels Makrons. Svētdien, 14.maijā,  Elizejas pilī notika viņa inaugurācijas ceremonija. 39 gadus vecais Makrons ir kļuvis par gados jaunāko prezidentu Francijas vēsturē. Pirms nedaudz vairāk nekā nedēļas centriskais Emanuels Makrons uzvarēja Francijas prezidenta vēlēšanās, būtiski pārspējot savu sāncensi radikālo Marinu Lepēnu. Paredzams, ka šodien Makrons nosauks premjerministra vārdu un arī dosies savā pirmajā ārvalstu vizītē uz Berlīni, lai tiktos ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli un vienlaikus apstiprinātu savu atbalstu Eiropas Savienībai.

Latvietis - Eiropas labākais vīnzinis

12. maijā Vīnē norisinājās vīnziņu konkurss ''Sommelier EM 2017'', kurā uzvarējis Latvijas pārstāvis, restorāna "Vincents" galvenais vīnzinis Raimonds Tomsons.

Ilzes stāsts: aizvest bērnunamu bērnus pārgājienā un uzcept desas ugunskurā

Bērnunamu bērniem saikne ar ārpasauli ir ļoti svarīga, tādēļ iekļaušanai labākie ir pasākumi, kur viņi ir kopā ar citiem bērniem, arī tiem, kas nedzīvo institūcijās, un ar kuriem iespējams pirmoreiz dzīvē cept desas ugunskurā. Tā uzskata labdarības organizācijas "Palīdzēsim.lv" dibinātāja un vadītāja Ilze Skuja.

Olgas stāsts: Palīdzēt bērnunamu bērniem izvēlēties profesiju

Nekad nevajag sevi iegrožot stereotipu rāmjos, ka - "ja esi bijis bērnunamā, tad tev nākotnē nekas daudz nespīd". Patiesībā ļoti daudz kas ir iespējams. Tā saka biedrības "Taureņa efekts" dibinātāja Olga Kazaka, kura palīdz bērnunamu bērniem izvēlēties profesiju.

Kristapa stāsts: Mentors jaunietim no bērnunama

Gaidot Mātes dienu un turpinot ierakstu sēriju par cilvēkiem, kas bez atlīdzības atbalsta bērnu namu bērnus, šoreiz stāsts ir par kādu jelgavnieku vārdā Kristaps – mentoru pusaudzim no bērnunama. 

Marekam Odumiņam otrā personālizstāde - izsole

Labdarības organizācija „ Palidzesim.lv”  rīko jau otro Mareka Odumiņa gleznu personālizstādi - izsoli, kuras laikā būs iespēja apskatīt īpašās gleznas, satikt pašu mākslinieku, kā arī iegādāties kādu no gleznām, lai par iegūtajiem līdzekļiem Mareks varētu doties uz rehabilitāciju Igaunijā, kas būtiski palīdzētu uzlabot viņa veselības stāvokli.

Vitas stāsts: Bērnunamu bērni kļūst par savējiem

Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas veidotā raidījumu sērija „Sistēmas bērni” raisīja lielu rezonansi un arī uzdeva jautājumu – kā mēs katrs varam palīdzēt bērnu namubērniem. Šajā nedēļā, gaidot Mātes dienu, Latvijas Radio ik rītu stāsta par cilvēkiem, kuri to jau dara.

Ivars Graudiņš – viens no Trasunu dzimtas

“Kaut es izskatos kā Krišjānis Barons, esmu Franča Trasuna gara pārstāvis,” ar vieglu ironiju par sevi saka Ivars Graudiņš. Viņš ir pārliecināts, ka “Franča darbs nav pabeigts, lai Latvija būtu taisnīga un tiesiska”. Tāpēc viņš - Zviedrijā dzimis, Amerikā audzis, izglītojies un strādājis - ir atgriezies savu vecāku dzimtenē, lai to darītu labāku.

Viduleju dzimta saglabā Latgales kongresa karogu līdz mūsdienām

1917. gada pavasarī nacionālais gars bija modies. To vairs nevarēja apklusināt. Uz Latgales kongresu jauniešu orķestris no Jelgavas lauksaimniecības skolas ieradās ar sarkanbaltsarkanu karogu, uz kura jau bija uzrakstīts “Brīva Latvija”. Karogs padomju okupācijas laikā glabājās kādā dzīvoklī daudzdzīvokļu ēkā. To nosargāja Viduleju dzimta.

Jaunā dzejniece Pizāne-Dilba lepojas ar savām latgaliešu saknēm

Tieši tagad, kad pasaule kļuvusi tik plaša un pieejama, ir svarīga identitāte – “no kurienes es nāku un kas mani izveidojis!” Tā uzskata jaunā dzejniece Inga Pizāne-Dilba, kura pēdējos gados ar jaunu spēku atklājusi savu latgalisko pusi un gatava par to stāstīt un rādīt visiem, kuri par to ieinteresējas.

Graubiņu dzimta: No teicējām Grievaltā līdz mūzikas balvu laureātēm mūslaikos

Dzimta, kas no saknēm līdz pat lapotnei ir saaugusi ar mūziku. Graubiņu dzimtā izcilības profesionālajā mūzikā rodamas jau trīs paaudzēs – komponists, mūzikas kritiķis un folklorists Jēkabs Graubiņš, viņa sieva, klavierspēles pedagoģe Ērika, meitas -  pianistes Daina un Ilze, vijolniece Ieva, tāpat mazmeita vijolniece Eva Bindere. Turklāt dzimta var lepoties ar tautasdziesmu teicējām 20. gadsimta pirmajā pusē.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti