Svarīgi
Kategorijas
Kultūra / Literatūra
Dzejas dienas Jelgavā ieguvušas jaunu apveidu

"Kārdinājums ar dzeju". Ar šādu moto aizvadītas sestās dzejas dienas Jelgavā. Lai raisītu lielāku publikas interesi, dzejas dienas ieguvušas jaunu apveidu. Skolēnus kārdināja dzejas busiņš, jaunie autori sacentās dzejas slamā, bet šā žanra gardēžus priecēja dzejas performance.

Krievijā aizliegta grāmata izdota Latvijā

Rīgā atvēršanas svētkus piedzīvo krievu žurnālista un rakstnieka Sergeja Loiko grāmatas “Reiss” izdevums latviešu valodā. Grāmata Krievijā ir aizliegta, jo tās pamatā ir Kremlim tik neērtais notikums – pirms trim gadiem Ukrainas gaisa telpā notriektās „Boeing” lidmašīnas „MH17” katastrofa, kurā bojā gāja ap 300 cilvēku. Intervijā Kultūras ziņām Sergejs Loiko pauž pārliecību, ka šis romāns liks aizdomāties arī kaislīgiem Krievijas prezidenta Vladimira Putina atbalstītājiem.

Račs: Varbūt mana grāmata pamudinās lasīt dzeju

Tikko „MicRec izdevniecībā” laista klajā mūziķa, producenta un dzejnieka Guntara Rača dzejas grāmata „365. Pirmā daļa”. Varbūt kādam, kas grāmatu iegādājies, tā nepatiks, bet varbūt tā pamudinās lasīt dzeju, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā „Rīta Panorāma” saka Guntars Račs.

Ludzā dzejas vakars rit dzelzceļa stacijā

Ludzā aizvadīta dzejas diena. No ierastajiem lasījumiem un grāmatu prezentācijām bibliotēkas telpās tā pārvērtusies par radošām aktivitātēm un koncertiem bagātu notikumu. Šoreiz iedzīvotāji tikās vēsturiskajā Ludzas tirgus laukumā un dzelzceļa stacijā.

Dzejas dienās vairāk nekā 30 klasiski un eksperimentāli notikumi

7.septembrī Latvijā sākas Dzejas dienas, kuru centrā šogad Eduarda Veidenbauma personība, jo šis ir dzejnieka 150.jubilejas gads. Viņam veltīto notikumu programmā iekļaujas gan akcija „Skandē Veidenbaumu!”, gan „Veidenbauma elektriskās dzejas tramvajs”, gan „Baltais dzejas slams”, gan vēl citi pasākumi. Kopumā Dzejas dienas aicina uz vairāk nekā 30 notikumiem – klasiskiem un eksperimentāliem, to vidū neizpaliks arī tradicionālie lasījumi pie Raiņa pieminekļa.

Lūcija Ķuzāne: Grāmata par Jaunsudrabiņu iznākusi daudz pilnīgāka

Mūsu literatūras klasiķa Jāņa Jaunsudrabiņa 140. jubilejas gadā klajā nākusi viņam veltītā Lūcijas Ķuzānes grāmata „Saule mūžam mana”. Tās pirmā versija iznāca pirms 30 gadiem, taču bija cenzūras pamatīgi apstrādāta un labota. Tagad dienas gaismu ierauga pilnā versija, kas papildināta vēl ar jauniem faktiem un fotomateriāliem. Kā saka pati Ķuzāne, grāmata iznākusi daudz pilnīgāka, labāka un ārēji spožāka.

Dzejas dienas aicina iepazīt Eduardu Veidenbaumu

Šogad starptautiskais dzejas festivāls “Dzejas dienas 2017” norisināsies no 7. līdz 17. septembrim, kad Rīgu piesātinās poētisma vilnis, bet visā Latvijas teritorijā ar dzeju saistīti notikumi piepildīs septembra kultūras programmu. Šogad viena no Dzejas dienu centrālajām personībām ir latviešu dzejnieks Eduards Veidenbaums, kuram drīz gaidāma 150 gadu jubileja.

Iznāk Lūcijas Ķuzānes grāmata par Jāni Jaunsudrabiņu «Saule mūžam mana»

Apgāds “Lasītava” izdevis Lūcijas Ķuzānes grāmatu par Jāni Jaunsudrabiņu “Saule mūžam mana” — būtiski papildinātu 1986. gada izdevumu, kura manuskripts tagad restaurēts atbilstoši iecerei, bez cenzūras svītrojumiem un labojumiem, papildināts ar jauniem faktiem un fotomateriālu (fotovēsturnieka Pētera Korsaka atlase). Grāmatai pievienots plašs skaidrojošs personu rādītājs.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti