Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Gerhards: Atkritumu kalns «Ušakova kepka» ir bīstams cilvēku dzīvībai

A. Deglava ielā Rīgā esošais atkritumu kalns, kas plašāku atpazīstamību ieguvis ar nosaukumu “Ušakova kepka”, rada potenciāli lielu risku cilvēkiem un videi, norāda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), mudinot pašvaldību nepieļaut cilvēku atrašanos kalnā.

Raķupē paplašināta zivju nārsta vieta

Lai veicinātu dabisku zivju resursu atjaunošanos un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu, Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Kurzemes reģionālā administrācija Raķupē, dabas lieguma “Raķupes ieleja” teritorijā, paplašinājusi iepriekš mākslīgi ierīkoto nārsta vietu lašveidīgajām zivīm un nēģiem, informē DAP pārstāvis Dzintars Ozols.

Numernes dabas parkā zvaigznes var vērot speciāli iekārtotos krēslos

Šovasar Ziemeļlatgalē, Kārsavas novadā blakus Numernes vaļņa skatu tornim uzstādītas divas koka konstrukcijas, kas ir ieguvušas nosaukumu – zvaigžņu vērošanas krēsli. Dienas laikā atpūtas brīdi ar skaisto panorāmu tajos var gūt dabasmīļi, bet tiem, kas vēlas ''ķert'' krītošās zvaigznes, šie krēsli pavērs dabas parka priekšrocības dienas tumšajā laikā.

Juglas ezera faunu papildina ar 24 500 zandartu mazuļiem

Ceturtdien, 10. augustā, Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta (RD MVD) un Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta „BIOR” zivju audzētavas „Tome” speciālisti Juglas ezerā ielaidīs 24 500 zandartu mazuļus (svars 1,1 g), informē domē.

Ekoskolu vasaras forumā spriež, kā vides sargāšanā iesaistīt visus skolēnus

Vairāk nekā 100 pedagogu šonedēļ tiekas gadskārtējā ekoskolu vasaras forumā, kas šogad notiek Koknesē. Individuālās pārrunās ar jomas ekspertiem, lekcijās un praktiskās nodarbībās skolotāji meklē atbildes uz jautājumiem, kā samazināt atkritumu daudzumu skolā, kā panākt, lai vides sargāšanā iesaistītos visi skolēni, kā arī apgūst brīvdabas pedagoģijas principus.

Kampaņas «Mana jūra» vērojumi: Atkritumu piekrastē nekļūst mazāk

Atkritumu daudzums pludmalēs pie jūras gadu no gada Latvijā nemazinās un pat kļūst lielāks, secināts kampaņā “Mana jūra”. Nu jau sesto gadu vides entuziastu grupa ar Vides izglītības fonda vadītāju Jāni Ulmi pēta piesārņojumu 40 laukumos jūras krastā. Šogad izpētē piedalījās tikai tie, kuriem jau ir iepriekšēja pieredze.

Ainavu dārgumu krātuvei iedzīvotāji pieteikuši 950 ainavas; aktīvākie bijuši vidzemnieki

Elektroniskajai Latvijas Ainavu dārgumu krātuvei iesniegti 950 iedzīvotāju pieteikumi, un šai akcijai atsaucies necerēti liels iedzīvotāju skaits. Visvairāk ainavu pieteikuši vidzemnieki. Līdz Latvijas simtgadei nākamajā gadā plānots izveidot elektronisku Latvijas karti, kurā tiks atzīmētas sabiedrības vērtējumā nozīmīgas ainavas ar īpašu vēstījumu par Latvijas dabu un vēsturi, kas jāsaglabā nākamajām paaudzēm.

Kukaiņu naktī Slīterē naktstauriņus pievilinās ar īpašām spuldzēm un vīnu

Sestdienas, 4.augustā, vakarā Dundagas novadā pie Šlīteres bākas notiks dabas aizsardzības 100 gadu jubilejai veltīts pasākums „Kukaiņu nakts Slīterē”. Entomoloģijas Kristaps Vilks intervijā Latvijas Radio raidījumā “Zaļais vilnis” pastāstīja, ka naktstauriņus iecerēts pievilināt gan ar speciālām gaismām, gan vīnu.

Iedzīvotāji pretrunīgi uztver biotopu skaitīšanu

Palieņu zālāji, staignāju meži, dūņaini upju krasti un augu sugām bagātas ganības – tā ir tikai daļa no Latvijas biotopiem, ko Dabas aizsardzības pārvaldes eksperti patlaban izvērtē un uzskaita gan valsts, gan privātajās zemēs. Iedzīvotāji pretrunīgi vērtē ekspertu darbu - daudzi bīstas no tā, ka viņu saimniecībā varētu atrasties kāds īpašs biotops un līdz ar to tiks aizliegta ražošana visā teritorijā.  

Mudina saudzēt un atjaunot purvus

Apmēram 5% no Latvijas teritorijas aizņem purvi un, lai iepazīstinātu ar purvu vērtībām un rosinātu tos saglabāt vai pat atjaunot, Latvijas novadus apceļo Igaunijas - Latvijas sadarbības projektā veidota interaktīva izstāde. Ceturtdien, 3. augustā, to atklāja Vangažos.

Aptauja: Zināšanas par graudaugiem ir viduvējas

Sācies augusts – seno latviešu saukts par rudzu mēnesi. Rit ražas novākšana.  AS "Rīgas dzirnavnieks" ir sācis jaunās graudu ražas pieņemšanu no zemniekiem un arī šajā sezonā tāpat kā pērn plāno iepirkt līdz 150 000 tonnām graudu, bet „Dobeles dzirnavnieks” plāno pieņemt 300 000 tonnas graudu. Visvairāk Latvijā tiek nokulti kvieši, kam seko mieži, auzas un rudzi. Bet vai Latvijas iedzīvotāji atšķir šos graudaugus?

Jūrmalā iedzīvotāji pirmie Latvijā par atkritumiem maksās pēc to svara

Jūrmala kļūs par pirmo pilsētu Baltijas valstīs, kur no nākamā gada iedzīvotāji maksās par atkritumu svaru, nevis tilpumu. Pašvaldībā uzskata, tāda sistēma ir godīgāka pret patērētāju, jo nebūs jāmaksā par pustukšiem konteineriem. Aptaujātie Jūrmalas iedzīvotāji gan nav tik optimistiski. 

Latvijā iedzīvotāji dabā visbiežāk pamana žubītes un meža strazdus

Latvijas Dabas fonda (LDF) un Latvijas Ornitoloģijas biedrības sadarbības programmā "Dabas dati" laikā no aprīļa līdz jūnijam reģistrēti 84 829 putnu, tauriņu, augu, zīdītāju un kukaiņu novērojumi, bet visbiežāk ziņots par žubīšu un strazdu novērojumiem, aģentūra LETA uzzināja LDF.

Siguldā apskatāmi 15 tropu tauriņu veidi

Siguldā tropu tauriņu mājā mīt 250 līdz 300 tauriņi no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas, kuri uz Latviju atvesti kā kūniņas un izšķiļas apmeklētāju acu priekšā. Līdzīga tauriņu māja ir Tērvetē un Rīgā, bet Vidzemē šī ir pirmā. 

Ķemeru Nacionālajā parkā rīko siena talku

Ķemeru Nacionālā parka teritorijā rīko ikgadējo siena talku zāļu purvā. Tā kā kaļķaini zāļu purvi līdzinās zālājam – gan senos laikos, gan arī mūsdienās tur gana lopus un arī pļauj zāli.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti