Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Paslēpju grāmata šogad atklāj Ziemas naktis Zoodārzā
Slēpšanās jeb paslēpes ir viena no biežāk izmantotajām stratēģijām dzīvnieku pasaulē, lai izdzīvotu. To nereti ievērojuši zoodārza apmeklētāji, kuri dzīvās radības nākuši vērot karstā vasaras dienā ap pusdienlaiku – vienreiz tīģeris izlaidies laiskojas koka paēnā, otrreiz nīlzirgs baseinā pārvērties par nekustīgu akmeni un paretam laiž burbuļus, citreiz ķengurs smilšu vannā dīki sauļo vēderu, vēl kādreiz pūce kā nokaltis koka stumbenītis sēž zarā.
Austrālijā nosvinēti ikgadējie «bīglu svētki»
Tuvojoties Ziemassvētkiem, arvien vairāk ir jūtama svētku sajūta. Īsi pirms gada gaidītākajiem svētkiem Austrālijā vairāki simti cilvēku sarīkojuši īpašus svētkus par godu sev un saviem mīluļiem bīgliem.
Ķemeru mitrājos atjauno dabisko hidroloģisko režīmu
Lai mazinātu plūdu un lielo palu riskus, kā arī novērstu neatgriezeniskas izmaiņas dabā, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) šonedēļ Ķemeru Nacionālajā parkā sāk hidroloģiskā režīma atjaunošanu mitrājos, kur savulaik nesaudzīgi veikta nosusināšana, informē projekta koordinatore Dana Lūse.
Vidumupītes attīrīšana pasargās Ventspili no iespējamas applūšanas
Lai novērstu iespējamos plūdu draudus un krastu erozijas riskus, šobrīd Ventspilī notiek apjomīgi Vidumupītes attīrīšanas un pārbūves darbi. Dūņas, kas tiek izsūknētas no upes, nonāk speciālos ģeotekstila maisos. Upes gultnes attīrīšanas rezultātā iegūtais materiāls vēlāk tiks izmantots kā komposts.
Mongolijā -30 grādu sals un pamatīgs gaisa piesārņojums
Kamēr Latvijā ziema ienāk tā visai negribīgi, citur ziemeļu puslodē jau vērojami aukstajam gadalaikam atbilstoši laikapstākļi. Cilvēki Mongolijā, lai sasildītos, nereti dedzina visu, kas pie rokas, tādējādi radot pamatīgu gaisa piesārņojumu.
Liepājā sakopj biotopus piejūras kāpās

Liepājā uzsākta piejūras kāpu aizsargājamo biotopu sakopšana. Šobrīd tiek izzāģēti koki un krūmi iepretim Liepājas Jūrmalas parkam. Šādi biotopu sakopšanas darbi ir nepieciešami, jo piejūras kāpas ir aizaugušas ar smiltsērkšķiem, kazenēm, papelēm un citiem augiem.

Latvijas entomologa atklāta jauna vaboles suga nosaukta eParaksta vārdā

2015. gada rudenī Latvijas Entomoloģijas biedrības ekspedīcijas laikā Papua mūžamežos pirmoreiz vēsturē jaunas sugas atklājuma brīdis zinātnei ir fiksēts ar drošu elektronisko parakstu. Pēc divu gadu darba ir tapusi zinātniska publikācija ar jaunās sugas aprakstu un vaboles suga, par godu tās atklāšanas unikālajam fiksēšanas brīdim, ir nosaukta par Macratria eparaksts Telnov, 2017, informē VAS ''Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs''.

Pētnieks aicina ziņot par sikspārņu ziemošanas vietām

Ūdenstilpnes, baznīcas, veci parki – tās ir iecienītas vietas sikspārņu dzīvošanai Latgalē. Šobrīd sikspārņi jau ir devušies ziemas guļā pagrabos, alās, tuneļos, kur tie meklē sev siltāku pārziemošanas vietu. Latgalē maz pētīti tieši ziemojošie sikspārņi, tāpēc ikviens aicināts ziņot par tām, sūtot fotogrāfijas, lai labāk varētu apjaust, kādas no aizsargājamām sugām mitinās konkrētajās vietās.

FOTO: Bernātos jūra arī šoruden noskalojusi daļu pludmales

Novembrī sociālajos tīklos parādījās satraukuma pilni ieraksti par Bernātu pludmales pazušanu zem ūdens. Rudens vētru laikā Bernātu kāpas noskalo regulāri. Tā ir viena no vietām Latvijā, kas pakļauta krasta erozijai. Blakus apdraudētajām kāpām šogad atjaunots sporta un atpūtas laukums, tāpēc jau izskan minējumi, cik ilgi labiekārtotā vieta spēs noturēties pretī jūrai.

Apdraudēts svarīgākais ezers Kambodžā

Kambodžas iedzīvotājus satrauc elektrostaciju dambju celtniecība. To būvniecības sekas izjūt vietējie zvejnieki – zivju daudzums samazinās, ūdens kvalitāte pasliktinās, un vietējos uztrauc Tonlēsāba ezera liktenis.     

Studenti meklēs risinājumus nolietoto riepu pārstrādei

Vides zinātnes studenti meklēs risinājumus riepu uzkrāšanās problēmai. Atklātā diskusijā studenti kopā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pētniekiem izspēlēs ko līdzīgu lomu spēlei, lai nozarei un valdībai piedāvātu iespējamos riepu pārstrādes sistēmas variantus. Eksperti vērtē, ka riepu pārstrādes iespējas Latvijā šobrīd ir niecīgas, taču virknei uzņēmumu dotas atļaujas it kā nolietoto riepu apsaimniekošanā.

Klimata pārmaiņas izraisa badu Ugandā

Daudzi cilvēki baidās, ka klimata pārmaiņas ļoti smagi skars Āfrikas valstis. Jau šobrīd Ugandas nabadzīgākajā reģionā klimata pārmaiņas ir atnesušas badu un apjukumu.

Zivju masveida bojāeju pie Liepājas skaidro ar spēcīgu jūras bangošanu

Lai arī iepriekš beigto zivju izskalošana Liepājas pludmalē tika saistīta ar iespējamu zvejnieku rīcību, atbrīvojoties no neplānota loma, tomēr šī versija nav apstiprinājusies, aģentūru LETA informēja Valsts vides dienesta (VVD) Liepājas reģionālās vides pārvaldes Resursu kontroles sektora vadītājs Andris Junkurs.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti