Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Palielinās interese par krūmcidoniju audzēšanu

Šis ir laiks, kad viens no nacionālajiem dārgumiem - krūmcidonija - atdzimst no jauna, teic lauku saimnieki, kuri gada sākumā nodibināja “Krūmcidoniju augļkultūras attīstības biedrību Latvijā”. Tā kā pēdējos gados interese par cidoniju audzēšanu un pārstrādi arvien palielinās, biedrības mērķis, apvienojot lauksaimniekus, pārstrādes uzņēmumus un pētniekus, ir sekmēt jaunu produktu radīšanu un tirdzniecību, kā arī cidoniju zinātnisko izpēti un atpazīstamību pasaulē. Šobrīd biedrībā darbojas jau 16 šīs nozares pārstāvji no visas Latvijas.

Vienīgā cerība Sarkandaugavas kanāla sakopšanai – Eiropas miljoni

Ikviena ūdenstilpne jebkuram dzīvojamajam rajonam pilsētā piešķir papildu bonusus. Rīgas kanāls ir pilsētas vizītkarte, un tas tiek kopts un pucēts augu gadu, taču ne būt ne visiem pilsētas kanāliem tā ir paveicies. Runa ir par Sarkandaugavas kanālu, kuru pašvaldība cer sakopt, piesaistot Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu.

Riebiņu novada ezeros atjauno zivju resursus

Latgale ir ezeriem bagātākais reģions, un arvien vairāk pašvaldības iesaistās savā teritorijā esošo ezeru apsaimniekošanā un labiekārtošanā. Lielu atbalstu sniedz arī Zivju fonds. Arī Riebiņu novadā realizēti vairāki projekti, un šogad turpinās darbs zivju resursu pavairošanai. Uz ezeriem notiek arī reidi malu zvejniecības apkarošanai.       

Krimuldas novadā lācis posta bišu stropus

Šajās dienās Vidzemē Pārgaujas un Krimuldas novadā paviesojies lācis vai vairāki lāči. Vienā novadā lācis nofotografēts pie meža zvēru barotavas, otrā tas pamielojies bišu dravā, kur atstājis gan pēdas, gan postījumus.

Nedzirdīgā Zuze - uzticamākais draugs

“Ikviens bez mājām palikušais dzīvnieks ir pelnījis otru iespēju,” - tā uzskata Ieva un Uģis, un izvēlēties suņuku no patversmes viņus mudināja vēlme palīdzēt kādam četrkājainim.

Piemērota suņa izvēle vispusīgi jāpārdomā

Tuvojoties vasarai, daudzi sāk domāt ne vien par brīvdienām, bet arī par sava veida ģimenes pieaugumu, uzņemot mājās četrkājaino draugu. Piemērota suņa izvēle gan var būt sarežģīts uzdevums – īpaši cilvēkiem, kuriem iepriekš suņi nekad nav bijuši.

Raibie videoklipu aktieri ZigZigs un Sputņiks

Režisora Jurgstulajstus mīluļi ir dalmācieši vārdā ZigZigs un Sputņiks. Suņi ir nosaukti 80. gadu britu pankgrupas vārdā. Tiesa, viņi arī paši ir slaveni, jo filmējušies gan mūzikas videoklipos un reklāmās.

Ligzda kupenā: Putni iemanās dzīvot arī ziemīgajā maijā

Latvijas Dabas fonda tiešsaistes kamerās dabasdati.lv var vērot aizsargājamu putnu — jūras ērgļu, zivjērgļu, ūpju, vistu vanagu un melno stārķu — dzīvi. Iepriekš stāstīts par upju pāra mazuļiem, kas nu jau pusvārnas lielumā. Tikmēr vistu vanagiem izšķīlušies cālēni, bet melnais stārķis Ozols savu stārķu dāmu tā arī nav sagaidījis un diez vai sagaidīs.

Aukstais pavasaris iekavējis mežu stādīšanu Vidzemē

Aizvadītās siltās dienas izmantot steiguši ne tikai lauksaimnieki, bet arī mežu stādītāji, jo vēlais un aukstais pavasaris šo darbu iekavējis, Vidzemē mežu stādīšanu uzsākt varēja pat divas nedēļas vēlāk nekā ierasts, bet laiks, kas ir labvēlīgs jauno kociņu stādīšanai, ir īss. Tādēļ arī tagad karsts darba periods ir akciju sabiedrības „Latvijas Valsts meži” Rietumvidzemes reģiona izcirtumos, kuros plānots jaunais mežs.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti