Kultūra / Kultūrtelpa
Pērn bibliotēkas no krājumiem izslēdza teju četrus miljonus vienību

Pērn bibliotēkas no saviem krājumiem izslēdza teju četrus miljonus vienību. Šķīrās gan no grāmatām, žurnāliem un avīzēm, gan notīm, spēlēm un audiovizuālajiem materiāliem. Norakstīšanas iemesli ir dažādi, bet kārtību nosaka Ministru kabineta noteikumi. Kādas grāmatas bibliotēkas noraksta visbiežāk un kas notiek ar izslēgtajiem eksemplāriem?

Tagad var baudīt Melngalvju nama pagrabus un prezidentu kabinetus

Pēc piecu gadu pārtraukuma no šodienas apmeklētājiem durvis atkal ver Melngalvju nams Rīgā. No 2012. līdz 2016.gadam tas kalpoja Valsts prezidenta vajadzībām, kamēr remontā bija Rīgas pils. Pēc tam savukārt vairāk nekā gadu remontēja Melngalvju namu, lai to pielāgotu no jauna apmeklētājiem. No šodienas to varēs apmeklēt ikviens interesents.

Kurzemē kultūras notikumiem bagāta nedēļas nogale

Šajā nedēļas nogalē, 21. un 22.oktobrī, Kurzemes pusē iecerēti vairāki augstas raudzes kultūras notikumi. Kuldīgā notiks jau otrais skatuves mākslas festivāls „Teātris ir visur Kuldīgā”. Koncertzālē „Lielais dzintars” klausītājiem būs iespēja dzirdēt pasaules mūziku, bet plašu kultūras programmu Durbē piedāvās festivāls „Zemlika”.

Rīgā notiek Starptautiskais romu festivāls

Pievēršot uzmanību Latvijā vairāk nekā 500 gadus dzīvojošajai romu kopienai un šīs tautas kultūrai, 19.oktobrī Rīgā sākās starptautiskais Romu kultūras festivāls. Rīgā viesosies vairāk nekā 50 mākslinieki no piecām valstīm. Festivāla atklāšanā daudzi pulcējās uz starptautisku konferenci, kas veltīta romu holokaustam.

Rīgas cirks jaunajā sezonā - jaunā veidolā un ar jauniem plāniem

Rīgas cirka piedāvājums šajā sezonā būs atšķirīgs no gadiem pierastā, jo cirka vadībā ir pilnīgi jauna komanda, kuras mērķis ir atklāt cirka mākslu visā tās daudzveidībā un mūsdienīgā veidolā. Līdzās izrādēm ļoti svarīga vieta tiks atvēlēta izglītības projektiem, un šai virzienā kopš septembra jau ļoti ražīgi strādā Rīgas Cirka skola, piedāvājot programmas gan profesionāļiem, gan amatieriem. Tikko izziņota arī jaunās sezonas pirmā izrāde, ar kuru Latvijā viesosies izcils klaunādes meistars no Jaunzēlandes – Toms Monktons.

Pērtiķis Sems no Kronvalda parka pārcelsies uz «Avārijas brigādes» parku

Pēdējās dienās sacēlusies jezga Kronvalda parkā, ko izraisījis pērtiķis Sems. Sems ir milzu skulptūra, kas parkā stāv jau kopš pagājušā rudens, kad tika uzstādīta Laikmetīgās tēlniecības festivāla “Tēlniecības kvadrinnāle Rīga” laikā. Pa to laiku lielā skulptūra kļuva ļoti populāra, un kvadrinnāles rīkotāji vēlējās to uzdāvināt Rīgai, tomēr līdz pat šai nedēļai vienošanos starp māksliniekiem un pilsētu nebija izdevies panākt, bet ilgāk pērtiķis Sems parkā vairs nedrīkst atrasties.

Kultūras ministrija meklē jaunu Rīgas Krievu teātra vadītāju

Kultūras ministrija (KM)  16. oktobrī izsludinājusi atklātu konkursu uz valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību (VSIA) “Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris” valdes locekļa amatu. Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 3. novembris. Kā informē ministrija, ilggadējais Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra valdes loceklis Eduards Cehovals 3.oktobrī KM vērsies ar iesniegumu, kurā lūdza nepagarināt ar viņu darba attiecības. E.Cehovala darbības pilnvaru termiņš beidzas 29. novembrī.

Ko izbaudīt kultūrā šonedēļ? Izvēlas Henrieta Verhoustinska

Sabiedrisko mediju gada balvas "Kilograms kultūras" žūrija turpina pievērst uzmanību arī vēl gaidāmiem kultūras notikumiem, kas varētu sagādāt daudz prieka. Žūrijas pārstāve un teātra kritiķe Henrieta Verhoustinska šai nedēļai izvēlējusies trīs pirmizrādes, vienu koncertu un kādu intriģējošu kino darbu. Ieskatieties!

Uzvaras pieminekļa turpmākajam liktenim vairāki scenāriji

Ar zināmu regularitāti sabiedrībā uzvirmo diskusijas, ko iesākt ar Uzvaras pieminekli, taču risinājuma nav gadiem. Šoruden kārtējo reizi vietnē manabalss.lv sākta parakstu vākšana par Uzvaras pieminekļa demontāžu. Iniciatīvu rosinājis kāds Uģis Polis, kurš darbojas celtniecībā. Divu nedēļu laikā savākti jau nepilni divi tūkstoši parakstu.

Atklāta «Bilžu 2017» izstāde «Instrumenti. Pārvērtības»

No 10. oktobra tirdzniecības centrā “Spice” otrajā stāvā atklāta mūzikas un mākslas festivāla “Bildes 2017” izstāde “Instrumenti. Pārvērtības”, kurā tradicionāli apskatāmi mūziķu, mākslinieku un citu radošu personību radīti tematiskie mākslas darbi. Šogad uzstādījums bija apgleznot, apdarināt savu muzikālo dzīvi jau nokalpojušus mūzikas instrumentus.

Nākampavasar plāno sākt «Zuzeum» būvniecību

Mūkusalas Mākslas salonā ir iespēja aplūkot, kā tuvāko gadu laikā pārdzims Lāčplēša un Satekles ielu apkaime. 2021. gadā šajā vietā durvis vērs privātais muzejs “Zuzeum”, kas latviski mīļi dēvējams par Zuzeju. Tajā ikviens varēs aplūkot mecenātu Dinas un Jāņa Zuzānu plašo mākslas kolekciju, kā arī apmeklēt kino, restorānu un pat balles. Būvdarbus iecerēts sākt nākamā gada pavasarī, un vispirms tapšot milzu dārgumu lāde, kurā glabāsies latviešu māksla.

Rīgā izrādīs Josifa Brodska literatūras un džeza izrādi «Piligrims»

17. novembrī kinoteātrī  “Splendid Palace” notiks literatūras un džeza izrāde “Piligrims”, kurā tiks lasīta dzejnieka Josifa Brodska dzeja. Izrādi “Piligrims” veidojuši Sanktpēterburgas teātra “Vertumn” mākslinieki, kuri iedziļinājušies viena no izcilākajiem 20. gadsimta krievu dzejnieka Josifa Brodska dzīvē un daiļradē.

Paplašinās Latvijas dzelzceļa vēstures muzeju

Gadu pēc Latvijas simtgades svinībām, 2019. gadā, savu simtgadi svinēs Latvijas dzelzceļš. Šim notikumam par godu plānots paplašināt Latvijas dzelzceļa vēstures muzeju. Un brīvas telpas tālu nav jāmeklē – turpat, muzeja teritorijā, atrodas 19. gadsimta depo, kas, pirms uzbūvēja dzelzceļa tiltu pāri Daugavai, bija gala pietura, pasažieru vilcienam iebraucot Rīgā. Līdz šim tā bija sabiedrības acīm slēgta teritorija.

Nacionālajā bibliotēkā darbosies «Melnās mākslas darbnīca»

No 26. oktobra Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) pirmā stāva izstāžu zālē būs atvērta dažādām iespiedtehnikām veltīta izstāde “Melnās mākslas darbnīca”. Pirmoreiz Latvijā varēs vienkopus izstādē aplūkot un izmēģināt dažādas iespiedpreses un drukas iekārtas – no 19. gs. bostonpreses līdz mūsdienās Latvijā ražotam trīsdimensiju (3D) printerim. Ieeja bez maksas.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti