Kultūra / Kultūrtelpa
Pasaku ķēniņa Skalbes muzejā atzīmē gadadienas

Dzejnieks un latvietis – šie divi vārdi, rakstīti ar lielo burtu, visprecīzāk izsaka izcilā piebaldzēna Kārļa Skalbes personības būtību. Viņš dēvēts arī par Pasaku ķēniņu, jo tieši viņa pasakas iekļautas Latvijas Kultūras kanonā, bet „Kaķīša dzirnavas” pat atzītas par Latvijas iedzīvotāju pašu mīļāko grāmatu latviešu valodā. Īpašs Kārlim Skalbem veltīts pasākums 22.jūnijā notiks Vecpiebalgā, Skalbes muzejā „Saulrieti”. Tur atzīmēs muzeja 30., kā arī Kārļa un Lizetes Skalbju pārapbedīšanas 25.gadadienu.

Top unikāla muzeju kopizstāde «Latvijas gadsimts»

Unikāla izstāde, veltīta valsts simtgadei, šobrīd top Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā. Tās veidošanā piedalās vairāk nekā 60 muzeji no visiem Latvijas novadiem, katrs piedāvājot īpašas savu krājumu bagātības. Izstādes nosaukums ir „Latvijas gadsimts”, un tā iecerēta kā ļoti daudzveidīgs stāsts par Latvijas dzīvi simts gadu periodā, sākot no 19.gadsimta vidus līdz 2004. gadam, kad Latvija iestājās Eiropas Savienībā (ES). Šobrīd noslēdzies izstādes izveides pirmais posms.

Video: Ekskursija vēl topošajā Latvijas likteņu turētājā - Likteņdārzā

Topošā dāvana Latvijai tās simtgadē - Likteņdārzs - līdz pabeigšanai vēl piedzīvos nozīmīgas izmaiņas. No vēl topošā Lielā kalna dārzs atklāsies kā uz delnas. Tiks arī uzbūvēts saieta nams - kopīga telpa, kur patverties no lietus. Tāpat nākamgad gaidāma arī Likteņdārza galvenā arhitekta Šunmjo Masuno vizīte, ziņo LTV raidījums "Aculiecinieks", kas kopā ar Likteņdārza idejas autoru, kā arī tapšanas uzraugu dodas ekskursijā pa tautas likteņus rakstošo dārzu.

«Eksotiskās medības» Livonijas ordeņa pilī - tērpi un aksesuāri no Vasiļjeva fonda kolekcijas

Orangutāna kažokādas manto, kleita ar kurmjādas apdari un citi mūsdienu pasaulei tik neierasti apģērbi pašlaik apskatāmi Ventspils muzeja Livonijas ordeņa pilī.  Muzejā tapusi izstāde „Eksotiskās medības”. Tērpi un aksesuāri, kam ir saistība ar medību tematiku dažādos gadsimtos, nākuši no Aleksandra Vasiļjeva fonda kolekcijas, bet dzīvnieku izbāzeņi piemeklēti no Ventspils muzeja un privātkolekcijām.  

Top ekstrēmistu iznīcināto mākslas darbu atveidojumi

Pirms trīs gadiem džihādistu grupējums «Islāma valsts» Irākā nopostīja seno asīriešu pilsētu Nimrudu, kas dibināta 13.gadsimtā pirms mūsu ēras. Bojā gāja daudz pasaules vēstures kontekstā nozīmīgu artefaktu. Lai atgādinātu par zaudēto, irākiešu izcelsmes amerikāņu tēlnieks Maikls Rakovics veidos vairāku iznīcināto tēlniecības darbu atdarinājumus. Viens no tiem būs apskatāms vienā no pasaulē slavenākajiem valsts mākslas telpām - Londonas Trafalgāra laukumā.

Izstāde «Pierakstītā skaņa» rāda mūziku neierastā veidā

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 15.jūnijā atklās izstādi „Pierakstītā skaņa”. Tas ir nebijis notikums mūsdienu Latvijas kultūrtelpā, kas ļaus izsekot, kā gadsimtiem ilgi cilvēki mēģinājuši fiksēt mūziku pieraksta zīmēs, norāda izstādes autori. Rietumu mūzikas skaņdarbu pierakstu attīstību varēs aplūkot no viduslaikiem līdz mūsdienām. Būs aplūkojami arī latviešu komponistu nošu teksti un darbu skices.

Pie Doma baznīcas top bērnu rotaļu laukums

Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības padome savulaik atbalstīja ideju par bērnu rotaļu un aktivitāšu laukuma izveidi Doma baznīcai pieguļošajā teritorijā jeb tā sauktajā "Doma bedrē". Projekts šobrīd tiek īstenots un pavisam drīz Vecrīgas sirdī priecēs jauns vaibsts.

Veselības ministrija cenzē mākslas izstādes plakātu

Domstarpības radušās poļu mākslinieka Artūra Žmijevska izstādes “Neredzamās zonas” rīkotājiem un Veselības ministrijai par plakātu ar invaliditātes tēmai veltītās izstādes fotogrāfiju, kurā redzami divu vīriešu kaili ķermeņi, viens ir bez kājas un otrs viņu balsta. Plakātu bija plānots izvietot uz Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja ārsienām. Taču, muzeja ēkas īpašniece, Veselības ministrija, nav devusi atļauju šādu plakātu tur izvietot.

Evas Ikstenas pieci kultūras ieteikumi šai nedēļai

Daba plaukst un, protams, jāsteidz uz Centrāltirgu pēc pirmajām zemenēm, jānirst Latvijas pļavās pēc veselīgu zāļu tēju krājumiem, taču jūnija vidus ir bagāts arī ar kultūras notikumiem. Ko nenokavēt un izbaudīt šonedēļ? "Kilograms kultūras" žūrijas pārstāve Eva Ikstena piedāvā savu izlasi.

Rīgā atklāj muzeju nozares konferenci «We Are Museums 2017»

Rīgā 12.jūnijā atklāj starptautisku muzeju nozares konferenci "We Are Museums 2017", kas ilgs līdz 14.jūnijam. Forums pulcēs ievērojamu pasaules muzeju speciālistus, lai trīs dienas diskutētu par izaicinājumiem kultūras un inovāciju jomā, kā arī apmainītos pieredzē.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti