Kultūra / Kultūrtelpa
Kultūras pieturpunkti šai nedēļai. Iesaka Kristīne Želve

"Iztēles ģeogrāfija" literatūrā, baudāmi jaunumi teātrī, dzejā un mākslā, un skats pāri robežām - daudzveidīgu un spilgtu kultūras notikumu izlasi jaunajai nedēļai piedāvā "Kilograma kultūras" žūrijas personība Kristīne Želve.

Pēc vairāku gadu pārtraukuma Smelteros atdzimst maija dziedājumi

Maijā Latgalē var novērot mūsdienās izzūdošu tradīciju – laukos, vietās, kur nav dievnamu, ciemos, lielceļa malās pie uzstādītiem krucifiksam, pulcējas cilvēki, lai ne tikai dziedātu garīgās dziesmas, bet arī lūgtos un vēlētu viens otram labu. Preiļu novada Pieniņu katoļu draudzes locekļi ir atjaunojuši maija dziedājumu tradīciju savā pusē, un nu jau trešo gadu maija dziedājumi notiek arī pie Smelteros uzstādītā krucifiksa.

FOTO: Iedzīvotāji bauda Muzeju nakti

Latvijā sestdien, 20.maijā, vakarā durvis vēra vairāk nekā 170 muzeju un vēl daudzas citas sabiedriskas ēkas. Rīgā vien durvis vēruši un dažādus pasākumus piedāvā aptuveni 60 muzeji un iestādes. Pie daudziem izveidojušās arī garas rindas.

Turaidas muzejrezervātā atjauno klaušinieku māju

Izmantojot aptuveni 200 gadu senas būvniecības metodes, Turaidas muzejrezervātā norit Klaušinieku mājas atjaunošana. Jau skaidri redzamas 18.gadsimta beigās celtās ēkas aprises,  un šodien notikuši arī spāru svētki. Tikmēr muzeja darbinieki veido Latvijas simtgadei veltītu ekspozīciju, kas stāstīs par norisēm un procesiem tajā laikā un bija pamatā Latvijas valsts izveidei.

Ko nepalaist garām kultūrā šonedēļ? Iesaka Māra Rozenberga

Kultūrnotikumiem piesātinātajā pavasarī "Kilograma kultūras" žūrija turpina piedāvāt savus iknedēļas orientierus. 15. - 21.maija kultūras pasākumu izlasē - arhitektūras izcilnieku parāde, Muzeju nakts neiemītās takas, Hrestomānija, Plakidis un Trasuns. Izvēlas Māra Rozenberga.

Aizputes mūzikas skolai - 70

Pirms 70 gadiem Aizputē dziedāšanas skolotāja un vijolnieka Kriša Jankovska vadībā tika atvērta mūzikas skola, kas tolaik bija liels notikums mazpilsētas  dzīvē. Lai gan laika gaitā daudz kas ir mainījies, taču mūzikas mīlestība saglabāta paaudžu paaudzēs. Šobrīd tā ir viena no vecākajām  mūzikas skolām Kurzemē, kas var lepoties  gan ar saviem  absolventiem, gan audzēkņu panākumiem dažāda mēroga konkursos.

Rēzekne gatavojas festivālam «Seven Hills 20017»

26. un 27. maijā Rēzeknē notiks jau IV starptautiskais mākslas un mūzikas festivāls “SEVEN HILLS 2017”, piedāvājot baudīt mūziku, deju, kino, gaismas un uguns šovus,  dzīvās skulptūras un daudzu mākslinieku performances.

VIDEO: Latgales kongresa simtgadē ūjina Vīķei-Freibergai un uzgavilē Kairišam

Tieši pirms nedēļas, 5. maijā, Latgales vēstniecībā “Gors” aizritēja Latgales kongresa simtgadei veltīts latgaliešu saiets, kas dažu ieskatā nepamatoti saukts par kongresu. Tas noritēja pat ļoti vētraini. Latvijas Televīzijas raidījums "Kultūršoks" piedāvā videoieskatu kongresa norisē un atsauksmēs pēc šī notikuma.

Atjaunos Rundāles pils staļļu un Mencendorfa nama jumtu segumu

Valdība piešķīrusi 481 090 eiro Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Mencendorfa nama jumta atjaunošanai un Rundāles pils muzeja Staļļu ēku kompleksa rietumu puses staļļu ēkas jumta seguma, elektrības pievadu kabeļu un maģistrālā ūdensvada posma nomaiņai. lsm.lv pavēstīja Kultūras ministrijas pārstāve Lita Kokale.

Kultūras notikumu izlase šai nedēļai. Iesaka Gunda Vaivode

Latvijas sabiedrisko mediju balvas "Kilograms kultūras" žūrija turpina vērst uzmanību ne vien uz notikušo, bet arī vēl gaidāmo. Šīs nedēļas kultūras notikumu tops - Latvijas Radio 3 "Klasika" direktores, muzikoloģes Gundas Vaivodes pārziņā. Ēdamie dadži Doma laukumā, Kristīne un Edgars baletā, patiesības kaislības teātrī un kāds vēsturisks sniegums operā - nepalaidiet garām no 8. līdz 14.maijam!

Ogres muzejā tagad aplūkojams arī leģendārs skapis un lielas šūpoles

Ar īpaši priecīgu notikumu valsts svētkus sagaidījusi Ogre, kur jaunās, plašās telpās atklāts Ogres vēstures un mākslas muzejs. Jaunā mājvietā atklāta ar četrām jaunām izstādēm. Muzejā tagad aplūkojami arī ilgi krājumā gulējuši eksponāti, piemēram, lielas, baltas šūpoles un leģendārs Ogres aptiekas skapis.

Rēzeknē cildinās apbalvojuma «Laiks Ziedonim» laureātus

3.maijā, dzejnieka Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā, Latgales vēstniecībā "Gors" ceturto gadu pasniegs apbalvojumu “Laiks Ziedonim”. Apbalvojuma nomināciju nosaukumi, piemēram, “Taureņu uzbrukums “ zinātnē vai “Kedas” novadpētniecībā, ir Imanta Ziedoņa jēdzieni, kas piestāv apbalvojuma saņēmējiem. 

Jaunākie
Populārākie
Interesanti