Kultūra / Kultūrtelpa
Trīs kultūras pieturzīmes jaunajai nedēļai. Iesaka Lilita Eglīte

Augusta vidum piestāv vieglums un vienkāršība. Mūzika, māksla, ainava - izvēlieties pa vienai pērlei no katras un piepildiet jauno nedēļu ar iedvesmojošu koncertu, izcilu izstāžu duetu un kādu ļoti skaistu Latvijas kultūrainavu pavisam tālu no Rīgas! To šonedēļ iesaka sabiedrisko mediju balvas "Kilograms kultūras" pārstāve Lilita Eglīte.

Miķeļtornis pulcē lībiešu kultūras pētniekus

No 12. līdz 20. augustam Ventspils novada Miķeļtornī (lībiski – Pizā) norisināsies Lībiešu vasaras universitāte – intensīva augstākās izglītības programma, kuras mērķis ir nodrošināt dažādu augstskolu studentiem – galvenokārt doktorantiem un maģistrantiem – iespēju iepazīt lībiešu valodu, vēsturi un kultūru lībiešu kultūrvēsturiskajā vidē un rosināt jaunu pētnieku iesaistīšanos lībiešu mantojuma apzināšanā un izpētē, vēsta Lībiešu kultūras centra pārstāvis Valts Ernštreits.

Stepona Seiļa dienasgrāmata - spilgta latgaliešu kultūras liecība

9. augustā plkst. 16.00 Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskajā bibliotēkā Rīgā, Rūpniecības ielā 10, notiks Stepona Seiļa dienasgrāmatu svinīga nodošana LU Akadēmiskajai bibliotēkai un grāmatas „Stepons Seiļs. Dienasgrāmatas, 1924-1979” prezentācija, informē LU Akadēmiskās bibliotēkas pārstāvis Viktors Urvačovs.

Mākslas jomā pieprasīti dizaina speciālisti

Tādā mākslas jomā kā dizains profesionāļi pieprasīti jau šobrīd un nākotnē – vajadzība pēc tiem augs. Taču vai šajā jomā ir vajadzīga vēl viena studiju programma kādā no Latvijas augstskolām? Par to domas dalās. Valdība otrdien, 8. augustā, nedeva zaļo gaismu programmu “Māksla” atvērt arī biznesa augstskolā “Turība”.

Trešoreiz atjaunotajai «Latgales Mārai» – 25

13. augustā apritēs 25 gadi, kopš Rēzeknē trešo reizi atjaunots piemineklis “Vienoti Latvijai” jeb tautā sauktā “Latgales Māra”. Svinot pieminekļa atjaunošanas gadadienu, līdz 21. augustam Rēzeknes bibliotēkās apskatāmas piemineklim veltītas  tematiskas izstādes, informē Rēzeknes pilsētas Centrālās bibliotēkas vecākā bibliogrāfe Dzidra Germova.

Kultūras žurnālisti mācīsies vasaras skolā

No 9. līdz 12. augustam Latvijas Kultūras akadēmijas studiju bāzē „Zirgu pasts” notiks 4. starptautiskā Kultūras žurnālistikas vasaras skola, ko ar Frīdriha Eberta fonda atbalstu rīko Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) un Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), informē LKA.

Ko nepalaist garām šonedēļ? Iesaka «Kilograms kultūras» žūrija

Vasara ir plaukumā, un neticiet, ja kāds saka, ka tūlīt sāksies rudens. Augusts ir brīnišķīgs mēnesis, lai baudītu tuvus un tālus ceļojumus. Ļaujieties mīlestības filmu festivālam Igaunijā, teātra svinībām Rīgā, oriģinālam simfoniskajam skanējumam Liepājā un koncertam Dzintaros. To visu iesaka "Kilograma kultūras" žūrijas vadītāja Ieva Rozentāle.

Preiļu muižas kapela šoruden atzīmē divsimtgadi

Preiļu muižas kapela, kas ir grāfu Borhu dzimtas viens no retajiem atstātajiem mantojumiem, kas šobrīd tiek izmantots pēc tā sākotnējās ieceres, šogad atzīmē savu divsimtgadu jubileju. Neskatoties uz to ka ilgstoši kapela stāvēja pamesta un izdemolēta, pagājuši jau desmit gadi, kopš tā restaurēta, piesaistot ziedojumus un valsts kultūras pieminekļu inspekcijas finansējumu. Te šobrīd notiek reliģiskie rituāli, tiek organizēti garīgās mūzikas koncerti un tūristu ekskursijas dziedoša gida pavadībā.

Suņevīši un Pakārtā vilka pagrieziens jau ierakstīti vietvārdu datubāzē

Vēl līdz septembra beigām spēkā mudinājums iemūžināt pašmāju vietvārdus Tautas vietvārdu datubāzē. Iedzīvotāji, novadpētnieki, muzeji, bibliotēkas vai skolas var reģistrēt savas apkaimes vietvārdus – mājvārdus un dažādu objektu vārdus, piemēram, miestu, zvejvietu, pļavu, pilskalnu, alu, akmeņu vārdus un citus mazāk zināmus vietvārdus. Līdz šim datubāzē reģistrēti teju 2000 vārdu.

No krasta nožogojuma noņems sirpja un āmura elementus, bet kas notiks ar stjuarti?

Kopš 2013. gada 20. jūnija Latvijā aizliegts publiskos izklaides un svētku pasākumos izmantot bijušās PSRS un nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus, himnas un simboliku. Līdz 2018. gadam ir plānots no Daugavas kreisā krasta nožogojuma noņemt elementus, kuros attēlots sirpis un āmurs. Taču netālu atrodas bijušais Preses nams, uz kura uzstiepts milzīgs sarkanzils plakāts ar Krievijas “Aeroflot” aviokompānijas reklāmu – sirpi un āmuru uz stjuartes apģērba var redzēt arī no Daugavas labā krasta.

Ko nepalaist garām kultūrā? Māras Rozenbergas ieteikumi šai nedēļai

Sveiks, august! Vasaras pēdējais mēnesis nāk ar šim gadalaikam beidzot cienīgu siltumu, festivālu maratona turpināšanos piektajā ātrumā un iespējām baudīt kultūras un dabas saspēli. Šādā laikā prāts vien nesas doties ārpus lielpilsētas un ļauties kultūrburvju izdomai ikvienā Latvijas malā. Ko nepalaist garām kultūrā augusta pirmajā nedēļā, iesaka sabiedrisko mediju balvas “Kilograms kultūras” žūrijas pārstāve Māra Rozenberga.

Baltinavā atklāj pirmo Ziemeļlatgales vides instalāciju

Baltinavā atklāta vides objektu instalācija, kas saistīta ar dabas stihiju - zemi. Pavisam būs četras  instalācijas, atgādinot arī par uguni, ūdeni un  gaisu. Projekts top piecos Ziemeļlatgales novados, lai apzinātu un saglabātu dabas vērtības, kā arī rosinātu sabiedrībā atbildību pret vidi. 

Izstādē - 15 Latvijas privāto muižu likteņstāsti

No 31. jūlija līdz 11. augstam Valmieras integrētajā bibliotēkā būs iespējams apskatīt fotostāstu “Latvijas kultūrceltņu mantojums laikmeta griežos”. Fotoprojekts iekļauti 15 Latvijas privāto muižu likteņstāsti par ēku ziedu laikiem, padomju okupācijas gadiem un mūsdienām. Visus stāstus vieno apņēmīgu cilvēku paveiktais muižu atjaunošanā un izglābšanā no bojāejas.

Izsludina piekto autora stipendijas konkursu

Izsludināts AKKA/LAA Autora stipendijas (AS) konkurss, kurā var piedalīties individuāli Latvijas autori, kas saņem atlīdzību ar AKKA/LAA starpniecību. AS ir vienreizēja, un tās apmērs vienam stipendiātam ir 700 EUR, informē biedrība “Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/ Latvijas Autoru apvienība” (AKKA/LAA).

Jaunākie
Populārākie
Interesanti