Dzīve & stils / Tehnoloģijas un zinātne
Aļģēs saskata jaunu nozari zemkopībā

Ko mēs ēdam, kādus ārstniecības līdzekļus lietojam un kā izskatāmies – to visu varētu mainīt jūras ūdenī atrodamās aļģes. Daudzviet pasaulē tiek pētītas aļģu īpašības un iespējami lietošanas veidi, un zinātnieki tic, ka aļģu audzēšana varētu kļūt par jaunu un labāku zemkopības alternatīvu.

Eiropas Izgudrotāju balvas nominantu vidū Baltijas zinātnieku nav

Venēcijā ceturtdien, 15.jūnijā, pasniedz ikgadējo Eiropas Izgudrotāju balvu, ko mēdz dēvēt arī par izgudrotāju Nobela miera prēmiju. To piešķir piecās kategorijās - „Rūpniecība”, „Pētniecība”, „Mazie un vidējie uzņēmumi”, „Valstis ārpus Eiropas“ un „Mūža ieguldījums”.

Zviedrijas vilcienos iespējams maksāt ar zemādas čipu

Zviedrijas Dzelzceļš aicina savus darbiniekus implantēt biļetes zem ādas. Šādā veidā pasažieri var aizmirst raizes par mājās aizmirstām biļetēm, jo mikročips vienmēr ir līdzi. Zviedrijas Dzelzceļš sola, ka mikroshēmu implantos iestrādātas biļetes padarīs ceļošanu ērtāku, lai gan tehnoloģiju eksperti brīdina par konfidenciālas informācijas noplūšanas draudiem.

Marokā atrastas senākās «homo sapiens» fosilijas

Marokā atrastas fosilijas liecina, ka senākie "homo sapiens" jeb saprātīgā cilvēka pārstāvji Āfrikā bija sastopami 100 tūkstoš gadu agrāk, nekā līdz šim domāts, paziņojuši zinātnieki. Šis jaunatklājums maina ilgstošo vienprātību par primātu vēsturi. 

Datorprogramma atvieglo un paātrina vēlēšanu rezultātu apkopošanu

Senāk balsu skaitīšanā vēlēšanu iecirkņu darbiniekiem palīgu nebija. Tāpēc tur strādājošajiem rezultātu apkopošana vidēji lielā iecirknī prasīja teju diennakti. Nu šis process aizņem krietni mazāk laika, jo balsis cilvēku vietā skaita speciāla latviešu radīta datorprogramma ''Balss''.

Rīgā var iepazīties ar Lielā hadrona paātrinātāja zinātnisko projektu

Šonedēļ Rīgā iespējams interaktīvā izstādē apskatīt Lielā hadronu paātrinātāja tuneli, kurā tika atklāts Higsa bozons, un izzināt šī tuneļa darbības pamatprincipus. Tas būs iespējams Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN), kas pazīstams ar Hiksa daļiņu meklējumiem, nedēļas ietvaros Rīgā.

Testē pirmo Latvijas bezpilota auto

Biķernieku trasē Rīgā noticis pirmā Latvijas bezpilota auto prototipa testa brauciens. Paredzēts, ka ar laiku Biķernieku trasi un tās apkārtni varētu pilnībā pielāgot šādu auto testēšanas vajadzībām un piesaistīt ārzemju uzņēmumus, kas nodarbojas ar bezpilota automašīnu ražošanu.

Informāciju tehnoloģiju eksperti Valmierā attīsta digitālajā vidē izmantojamas brilles

Virtuālās tehnoloģijas jau tagad izmanto izklaides un izglītības sfērās, taču paies vēl ilgs laiks, kamēr tās būs pieejamas lielākajai sabiedrības daļai. Par to ir pārliecināts Vašingtonas Universitātes profesors Tronds Nilsens, kurš piedalījās pirmajā starptautiskajā moderno tehnoloģiju datu hakatonā Valmierā. Informāciju tehnoloģiju nozares profesionāļiem tā bija iespēja 48 stundu laikā īstenot savas idejas ar modernākajām tehnoloģijām.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti