Dzīve & stils / Tehnoloģijas un zinātne
«Latvenergo» sāk piedāvāt saules paneļu uzstādīšanu mājsaimniecībām

Pavisam nesen „Latvenergo” mājsaimniecībām sācis piedāvāt Latvijas tirgum pavisam jaunu pakalpojumu – „Elektrum solārais”, proti, iespēju iegādāties un uzstādīt savā īpašumā saules paneļus, kas tiek pieslēgti kopējam elektropārvades tīklam. Interesi par iespēju plašāk izmantot zaļo enerģiju, vienlaikus samazinot savu elektrības rēķinu, klienti izrādot pat aktīvāk, nekā cerēts.

Pētniece no Panamas Daugavā atrod mikroplastmasas piesārņojumu

Vieszinātniece no Panamas Tehniskās universitātesDenise Delvalje (Denise Delvalle), pētot Daugavas ūdeni, konstatējusi mikroplastmasas piesārņojumu. Plastmasa atrasta niecīgu šķiedru un arī mazu granulu formā. Pētniece apliecina, ka tas gan nav nekas pārsteidzošs, jo mikroplastmasa atrodama zobupastā, kosmētikā, apģērbā un citur.

Lielbritānija un Francija plāno 2040.gadā aizliegt jaunu benzīna un dīzeļdegvielas auto pārdošanu

Lielbritānija un Francija paziņojušas par mērķi no 2040.gada aizliegt jaunu benzīna un dīzeļdzinēja vieglo auto tirdzniecību. Domājams, vietā nāktu elektroauto. Tomēr, kamēr arvien vairāk valstis paziņo radikālus plānus, arī ar pašām elektriskajām automašīnām saistīti gan vides, gan ekonomiskie riski. Bet autoindustrija arvien intensīvāk pievērsās elektroauto tehnoloģiju attīstīšanai.  

Latvijas skolēniem 3 bronzas un viena sudraba medaļa Pasaules olimpiādē fizikā un ķīmijā

Otrdien, 25.jūlijā, vakarā Rīgā atgriezās mūsu jaunie fiziķi un ķīmiķi, kuri Pasaules olimpiādēs Indonēzijā ieguva trīs bronzas medaļas un  sudraba medaļu. Vidusskolēniem šī uzvara ir brīvbiļete uz jebkuru labāko Eiropas universitāti. Un reizē tas ir izcils panākums Latvijai, kas apliecina, ka mums ir tikpat daudz jauno talantu kā Amerikā vai Japānā.   

Cilmes šūnu pētnieki: Mūsu uzdevums ir neticēt dogmām

„Kad šķiet, ka pasaulē tik daudz jau viss ir radīts un izgudrots, izrādās tomēr nav jomas, kurā arvien nebūtu iespēju,” tā saka paši zinātnieki un cilvēki, kuriem ir dota spēja virzīt pasauli uz priekšu un to attīstīt. Šodien piektais Inas Strazdiņas sagatavotais Eiropas un pasaules zinātnieku portrets un stāsts par viņu izgudrojumu, kas maina cilvēkus, vidi un var apturēt, šķietami neatgriezeniskus procesus.

 

Četru tautību zinātnieku grupas veikums - navigācijas sistēma visai pasaulei

"Kad šķiet, ka pasaulē tik daudz jau viss ir radīts un izgudrots, izrādās tomēr nav jomas, kurā arvien nebūtu iespēju," tā saka paši zinātnieki un cilvēki, kuriem ir dota spēja virzīt pasauli uz priekšu un to attīstīt. Latvijas Radio rubrikā "Izgudrotāji un izgudrojumi" sagatavojis piecu pasaules zinātnieku portretus un stāstus par viņu izgudrojumu, kas maina cilvēkus, vidi un var apturēt šķietami neatgriezeniskus procesus. Inas Strazdiņas ceturtais stāsts – Francijas, Vācijas, Spānijas un Beļģijas zinātnieku grupa un viņu radio signāli labākai satelīta navigācijai.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti