Valsts valdošā partija Mugabem prasa atkāpties no Zimbabves prezidenta amata

Zimbabves valdošā partija atcēlusi Robertu Mugabi no partijas pirmā sekretāra amata un likusi viņam atkāpties no valsts prezidenta amata līdz pirmdienas pēcpusdienā. Viņa vietā partijā stāsies līdzšinējais pirmais viceprezidents, kuru Mugabe pats vēl šomēnes atcēla no amata, izraisot pret sevi vērsto militāro apvērsumu. Tāpat valdošā partija aicinājusi Mugabi pašam atkāpties no valsts prezidenta amata, pretējā gadījumā piedraudot pret viņu uzsākts impīčmenta procedūru.

Migrācija ES iekšienē spēku nezaudē

Darbaspēka migrācijas mērīšana Eiropas Savienībā (ES) nav visai pateicīga brīvā darba tirgus dēļ, tomēr vairāki raksturlielumi liecina, ka situācija būtiski nemainās. Eiropā ir valstis, uz kurieni cilvēki darba meklējumos dodas no ļoti daudzām zemēm, un ir valstis, kuras ir darbaspēka donori, un starp tām ir teju visas Centrāleiropas un Austrumeiropas zemes.

Eiropas zelta nozares un pabērni

Eiropā pēdējā gada laikā ir vērojams nodarbinātības un arī atalgojuma kāpums. Tomēr dati par nozarēm un atalgojuma līmeņiem liecina, ka nebūt ne visur Eiropā pašlaik var labi nopelnīt. Tāpat liela nozīme ir darbinieka kvalifikācijas līmenim.

«Manabalss.lv» nepublicēs pretrunā Satversmei esošas iniciatīvas

Balstoties uz saņemto informāciju no juristiem un portāla tiesībām kā nevalstiskajai organizācijai pieņemt patstāvīgus lēmumus par publicējamo saturu platformā "ManaBalss.lv", portāls ziņojis, ka iniciatīvas "Par mācību valodu brīvu izvēli" izvietošana platformā netiks atjaunota.

Valsts policija: Svētki aizvadīti mierīgi

Valsts dzimšanas diena un svētku nakts pagājusi mierīgi, bez nopietniem incidentiem, informē Valsts policijā. Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 74 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši septiņi cilvēki.

Īru republikāņu ilggadējais līderis Adamss atkāpjas no amata

Ziemeļīrijas otras lielākās partijas “Sinn Fein” priekšsēdētājs Džerijs Adamss nākamgad atkāpsies no šī amata, kurā atradies vairāk kā 30 gadus. Par to viņš paziņojis īru republikāņu partijas (ĪRA) ikgadējā konferencē Dublinā, tādējādi apstiprinot to, ka Adamss nekandidēs arī nākamajās Īrijas parlamenta vēlēšanās.

Jēkabpils Aizsargu nama nākotne apdraudēta

Šomēnes kopā ar Latvijas dzimšanas dienu jēkabpilieši apaļu jubileju svin vienai no ievērojamākajām ēkām pilsētā – Aizsargu namam. Vēstures līkločos ēka tikusi pārbūvēta, tajā veikti remonti, un par spīti visam joprojām ir izdevies saglabāt tās vēsturisko izskatu. Mūsdienās te izvietotajā Tautas namā pulcējas pašdarbnieki, notiek dažādi pasākumi. Taču Jēkabpils Aizsargu nama nākotne ir apdraudēta, un tam nepieciešama vērienīga renovācija.

Gaidāmas diskusijas par OCTA maksimālās cenas noteikšanu

Jau vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju pauduši atbalstu sabiedrisko iniciatīvu platformā "ManaBalss" ievietotajam ierosinājumam Latvijā noteikt sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas jeb OCTA maksimālās cenas griestus.

VIDEO: Valsts prezidents aicina Latvijas iedzīvotājus nepalikt malā

Šodien ir iemesls ne tikai svinībām, bet arī atbildībai, un tas ir labākais iemesls nepalikt malā. To savā uzrunā pie Brīvības pieminekļa sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, norādot - nekad nav par vēlu mācīties, lepoties ar savu tautu un stiprināt savu valsti.

Jelgavnieki Latvijas 99.dzimšanas dienu atzīmē ar kopīgu skrējienu

Ap pussimt visdažādākā vecuma jelgavnieku Latvijas  99.dzimšanas dienu atzīmēja ar kopīgu skrējienu. Lai tas būtu pa spēkam ikvienam, posmi aizņēma vien  nepilnus piecus kilometrus. Akcija ''Izskrien Latviju'' daudzās pilsētās jau kļuvusi par tradīciju, bet Jelgavā šāds pasākums notika pirmoreiz.

Foto