Ārpus ētera
Edgars Kupčs: Pašvaldību jaunās domes – lielākoties tajās pašās rokās, bet cerība uz aktīvāku opozīciju

Šodienas laikā pie domes vadības tiks arī vairums pārējo pašvaldību. Kā liecina 3. jūnijā notikušo pašvaldību vēlēšanu rezultāti, gan lielo pilsētu, gan novadu ļaudis vietējās varas grožus lielākoties uzticējuši tiem pašiem politiskajiem spēkiem un deputātiem, kas valdījuši līdz šim. Taču dažviet mainījusies domju vadība, bet daudzās pašvaldībās redzami arī jaunpienācēji, kas, pat ja palikuši opozīcijā, pie varas esošo rīcību varētu pieskatīt rūpīgāk.

Ansis Egle: Pirmais EXPO stāsts jeb kā Latvija domā par savu nākotni

Kāpēc EXPO? Pirms 166 gadiem - kad notika pirmā Pasaules universālā izstāde, kas laika gaitā ir iemantojusi vienkāršāku apzīmējumu EXPO, - pasaule izskatījās stipri savādāk nekā šobrīd. EXPO nosacīti varētu iedalīt trīs galvenajos posmos. Industriālais posms ilga līdz 1938. gadam un izstādes vadmotīvs bija tehnoloģisko sasniegumu demonstrēšana. Staprkultūru apmaiņas posms ilga no 1940. gada līdz 1988. gadam, kad valstis mijiedarbojās un veltīja uzmanību starpkultūru komunikācijai. Savukārt kopš 1988. gada līdz pat šim brīdim valstis izmanto EXPO kā platformu savas valsts tēla popularizēšanai. To darām arī mēs - ar mainīgiem panākumiem.

Saruna ar filozofu Bernāru Sordē: Ja vēlies mieru, gatavojies iemiesot to pats

Miers  ir „sprādzienbīstams” temats patlaban daudzos lielās politikas notikumos Vieglāk ir nosaukt punktus pasaulē, kur tā nav aktualitāte. Arī Eiropas Savienība, nosvinēdama Romas līguma 60. gadadienu, joprojām atgādina par miera trauslumu. Tam arī pievēršamies sarunā ar franču filozofu, rakstnieku Bernāru Sordē.

JRT izrāde «Ciniķi»: Sūrstošais poētisms

Laikmets, vara un mazā cilvēka dzīve – trijstūris, kurā režisors Vladislavs Nastavševs stāsta savulaik pretrunīgi vērtēto Anatolija Marienhofa darbu “Ciniķi” kā skumjas un asas atskaņas no pārmaiņu laika Maskavā.

Ina Strazdiņa: NATO spēki Latvijā - šķērslis agresora apetītei

Šodien Latvijā ierodas NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, Kanādas aizsardzības ministrs Hardžits Sadžans un citi augsta līmeņa NATO un Kanādas viesi, lai piedalītos alianses daudznacionālās kaujas grupas sagaidīšanas ceremonijā, kas notiks Ādažos. Viņi tiksies arī ar valsts augstākajām amatpersonām.

Tviterapskats: Bagāto prēmijas, gatavais cirks, rūpes par aprūpi

Tagad, meitenes, saturieties! Vecāki jūs vedīs spēlēt tenisu. Visus ordeņus un prēmijas Aļonai! Turpina sajūsmināties tviteris arī šonedēļ par mūsu tenisistes milzīgo panākumu uzvarot prestižajā "Grand Slam" turnīrā. Naudas summa par uzvaru turnīrā arī ir gana iespaidīga. Mazliet virs diviem miljoniem. Un, lai gan prieks ir, mazliet arī skauž. Nav tā, ka būtu žēl, bet brīdī, kad par prēmiju piešķiršanu sāk runāt politiķi – šoreiz tas ir nožēlojami smieklīgi, vismaz lielākajai daļai vīterotāju.

Ieva Kubliņa: Koncentrēšanās svarīgākajos brīžos - uzvaras vērtē

Pretēji piektdienas spēlei pret Krieviju, Latvijas sieviešu basketbola izlase spēli pret Melnkalni sāka ļoti neveiksmīgi. Šķita, ka pretinieces ir tās, kas nosaka tempu un uzspiež Latvijai savu spēles stilu, un to visu  dara  ar milzu pārliecību. Tomēr izšķirošajos brīžos latvietes bija pārākas.

Maiks Koljers: Kāpēc es balsoju #Balvi2027

14. jūnijā izskanējušas labas ziņas. Latvijai 2027.gadā būs vēl viena Eiropas kultūras galvaspilsēta. Palikuši tikai desmit gadi pielīšanas un labumu maisiņu, lai tiktu pie goda, kas tāpat būtu mūsējais. 

Ieva Kubliņa: Ja acis deg, nav ko komandai pārmest

Krievijas izlase Eiropas čempionātā tiek uzskatīta par vienu no favorītēm un bija gaidāms, ka spēle Latvijas basketbolistēm nekādā gadījumā nebūs viegla. Krievija Latvijas izlasei vienmēr ir bijis principiāls pretinieks. Jau no pirmajām spēles minūtēm bija manāms, ka meitenēm acis deg, komanda vēlas uzvarēt un par cīņassparu vai motivāciju kaut ko pārmest būtu lieki.

Anete Lesīte: Aklums un kurlums, cenzējot izstādes plakāta izvietošanu

Kāpēc Veselības ministrija nav devusi atļauju izvietot invaliditātes tēmai veltītās, pasaulē starptautiski atzītā poļu mākslinieka Artūra Žmijevska personālizstādes „Neredzamās zonas ” lielformāta plakātu pie Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja? Vai iemesls ir bailes no garāmgājēju neizpratnes, ieraugot kailus vīriešus, un fakts, ka muzejs atrodas Veselības ministrijas īpašumā esošajā ēkā Antonijas ielā 1, ļauj cenzēt mākslas izstādes plakātu, un nama saimnieks, kas šoreiz nav viena privātpersona, drīkst kategoriski neļaut vizuāli reklamēt to, kas paša gaumei un mākslas izpratnei nav atbilstīgs?

Jānis Buholcs: Vēlētāju aptaujas — publiskais viedoklis, klusēšana un politika

Līdz ar pašvaldību vēlēšanu rezultātu izziņošanu izskanējuši jautājumi par to, cik ticamas ir bijušas socioloģiskās aptaujas — atšķirības ir bijušas visai lielas. Mediju un aptauju veicēju darba specifikas dēļ gaidīto precizitāti nodrošināt bieži vien ir stipri sarežģīti. Tiem, kas uz aptauju pamata pieņem lēmumus, ir jāapzinās šādu datu ierobežojumi.

Atis Klimovičs: 14.jūnijs aktuāls aizvien

Katrs dzirdējis aicinājumus neraizēties par pagātni, kas neesot auglīgi šodienai, tā vietā drīzāk būtu liekamas rūpes par ekonomikas sakārtošanu. It kā labi gribēti un viltīgā vientiesībā pateikti vārdi, jo - kurš gan varētu iebilst piedāvājumam galvenokārt domāt par to, kā dzīvot labāk. Šāds uzstādījums tomēr zaudējis aktualitāti, jo vajadzību pēc izpratnes par aizgājušajiem laikiem vēl jo vairāk pieprasījis pieaugošais mūsdienu saspīlējums.

Video blogs: Ko sagaidīt no Latvijas vasaras?

Līdz Jāņiem Latvijā stabils un noturīgs siltums ir reta parādība, tādēļ cilvēki bieži zaudē cerības uz vasarīgu, karstu laiku, tomēr dati rāda, ka īstā vasara sākas tikai pēc Jāņiem.

Kārlis Dagilis: Pārsteigums, kas neizbrīna

Vēsturiskais Aļonas Ostapenko panākums "Roland Garros" kortos visai tenisa sabiedrībai pasaulē ir milzīgs pārsteigums, taču, vēlreiz noskatoties spēli un izsverot visus argumentus un saliekot punktus uz i, Latvijas tenisa vēsturē lielākā ir uzvara ir likumsakarīga.

Kristiāns Girvičs: Ieraudzīt Ronaldu un brīnumu

Piektdien Rīgā gaidāms zvaigžņu lietus – Latvijas futbola valstsvienību eksaminēs Eiropas čempionvienība Portugāle ar fantastisko Krištianu Ronaldu priekšgalā. Mača sākums “Skonto” stadionā plkst. 21.45, to varēs arī tiešraidē redzēt LTV7 un lsm.lv.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti