Ārpus ētera
Kārlis Dagilis: Kad gaidīšana ir beigusies

Pēdējā laikā Latvija arvien biežāk parādās kā karstais punkts pasaules kartē un izpelnās Amerikas basketbola sabiedrības uzmanību. Šie Filadelfijas "76ers" galvenā trenera Breta Brauna vārdi ir kā labs katalizators, ko patiesībā nozīmē nu jau ceturtā latviešu spēlētāja Anžeja Pasečņika draftēšana NBA. Jau nākamgad jauno spēlētāju izvēles procedūrai varētu iet cauri uzreiz divi latvieši - Verners Kohs un Rodions Kurucs. Piedāvāju ielūkoties šī visai savdabīgā procesa aizkulisēs.

Ieva Kubliņa: Pārsteigumu sagādāt neizdevās

Uzzinot, ka Grieķijas basketbolistes spējušas paveikt kārtējo turnīra pārsteigumu un uzvarēt Turciju, likās, ka Eiropas čempionātā viss ir iespējams. Bija cerība, ka arī Latvijas izlasei izdosies kas līdzīgs. Diemžēl pret Spāniju tas neizdevās.

Dainis Kreilis: Trīskārša pieredze pilsētvides attīstībā

Šis mēnesis bija izglītošanās mēnesis, jo vienā mēnesī man ir izdevies redzēt un dzīvē tikties ar tik daudziem pasaules līmeņa ekspertiem ilgtspējīgas pilsētvides jautājumos, kas reti kuram izdodas visas dzīves laikā. Galvenais ir cerība, ka šīs idejas tiks sadzirdētas ārpus šaurā ekspertu un interesentu loka, jo šīs ir tēmas, kas jau tagad skar ikvienu no mums, ja vien cilvēki nedzīvo meža vidū un maksimāli izvairās no socializēšanās un pilsētu apmeklēšanas.

Edgars Kupčs: Pašvaldību jaunās domes – lielākoties tajās pašās rokās, bet cerība uz aktīvāku opozīciju

Šodienas laikā pie domes vadības tiks arī vairums pārējo pašvaldību. Kā liecina 3. jūnijā notikušo pašvaldību vēlēšanu rezultāti, gan lielo pilsētu, gan novadu ļaudis vietējās varas grožus lielākoties uzticējuši tiem pašiem politiskajiem spēkiem un deputātiem, kas valdījuši līdz šim. Taču dažviet mainījusies domju vadība, bet daudzās pašvaldībās redzami arī jaunpienācēji, kas, pat ja palikuši opozīcijā, pie varas esošo rīcību varētu pieskatīt rūpīgāk.

Ansis Egle: Pirmais EXPO stāsts jeb kā Latvija domā par savu nākotni

Kāpēc EXPO? Pirms 166 gadiem - kad notika pirmā Pasaules universālā izstāde, kas laika gaitā ir iemantojusi vienkāršāku apzīmējumu EXPO, - pasaule izskatījās stipri savādāk nekā šobrīd. EXPO nosacīti varētu iedalīt trīs galvenajos posmos. Industriālais posms ilga līdz 1938. gadam un izstādes vadmotīvs bija tehnoloģisko sasniegumu demonstrēšana. Staprkultūru apmaiņas posms ilga no 1940. gada līdz 1988. gadam, kad valstis mijiedarbojās un veltīja uzmanību starpkultūru komunikācijai. Savukārt kopš 1988. gada līdz pat šim brīdim valstis izmanto EXPO kā platformu savas valsts tēla popularizēšanai. To darām arī mēs - ar mainīgiem panākumiem.

Saruna ar filozofu Bernāru Sordē: Ja vēlies mieru, gatavojies iemiesot to pats

Miers  ir „sprādzienbīstams” temats patlaban daudzos lielās politikas notikumos Vieglāk ir nosaukt punktus pasaulē, kur tā nav aktualitāte. Arī Eiropas Savienība, nosvinēdama Romas līguma 60. gadadienu, joprojām atgādina par miera trauslumu. Tam arī pievēršamies sarunā ar franču filozofu, rakstnieku Bernāru Sordē.

JRT izrāde «Ciniķi»: Sūrstošais poētisms

Laikmets, vara un mazā cilvēka dzīve – trijstūris, kurā režisors Vladislavs Nastavševs stāsta savulaik pretrunīgi vērtēto Anatolija Marienhofa darbu “Ciniķi” kā skumjas un asas atskaņas no pārmaiņu laika Maskavā.

Ina Strazdiņa: NATO spēki Latvijā - šķērslis agresora apetītei

Šodien Latvijā ierodas NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, Kanādas aizsardzības ministrs Hardžits Sadžans un citi augsta līmeņa NATO un Kanādas viesi, lai piedalītos alianses daudznacionālās kaujas grupas sagaidīšanas ceremonijā, kas notiks Ādažos. Viņi tiksies arī ar valsts augstākajām amatpersonām.

Tviterapskats: Bagāto prēmijas, gatavais cirks, rūpes par aprūpi

Tagad, meitenes, saturieties! Vecāki jūs vedīs spēlēt tenisu. Visus ordeņus un prēmijas Aļonai! Turpina sajūsmināties tviteris arī šonedēļ par mūsu tenisistes milzīgo panākumu uzvarot prestižajā "Grand Slam" turnīrā. Naudas summa par uzvaru turnīrā arī ir gana iespaidīga. Mazliet virs diviem miljoniem. Un, lai gan prieks ir, mazliet arī skauž. Nav tā, ka būtu žēl, bet brīdī, kad par prēmiju piešķiršanu sāk runāt politiķi – šoreiz tas ir nožēlojami smieklīgi, vismaz lielākajai daļai vīterotāju.

Ieva Kubliņa: Koncentrēšanās svarīgākajos brīžos - uzvaras vērtē

Pretēji piektdienas spēlei pret Krieviju, Latvijas sieviešu basketbola izlase spēli pret Melnkalni sāka ļoti neveiksmīgi. Šķita, ka pretinieces ir tās, kas nosaka tempu un uzspiež Latvijai savu spēles stilu, un to visu  dara  ar milzu pārliecību. Tomēr izšķirošajos brīžos latvietes bija pārākas.

Maiks Koljers: Kāpēc es balsoju #Balvi2027

14. jūnijā izskanējušas labas ziņas. Latvijai 2027.gadā būs vēl viena Eiropas kultūras galvaspilsēta. Palikuši tikai desmit gadi pielīšanas un labumu maisiņu, lai tiktu pie goda, kas tāpat būtu mūsējais. 

Ieva Kubliņa: Ja acis deg, nav ko komandai pārmest

Krievijas izlase Eiropas čempionātā tiek uzskatīta par vienu no favorītēm un bija gaidāms, ka spēle Latvijas basketbolistēm nekādā gadījumā nebūs viegla. Krievija Latvijas izlasei vienmēr ir bijis principiāls pretinieks. Jau no pirmajām spēles minūtēm bija manāms, ka meitenēm acis deg, komanda vēlas uzvarēt un par cīņassparu vai motivāciju kaut ko pārmest būtu lieki.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti