Ārpus ētera
Latvijas kolorīts: «Nu»

Latviešu valodu nav īpaši viegli iemācīties - vismaz tiem, kuriem dzimtā ir angļu. Tomēr patīkami, ka daudzi ārvalstu viesi mūsu valstī iemācās vismaz pāris vārdus, tādus kā "sveiki", "lūdzu" un "paldies". 

Atis Klimovičs: Atmiņas par Čečenijas neatkarības cīņām

Gluži tāpat kā tagad liela daļa katalāņu, pirms gadsimta ceturkšņa arī vairums čečenu bija noskaņoti ņemt savu tiesu un izveidot neatkarīgu Čečenijas valsti čečenu etnosa apdzīvotajā teritorijā, ko cariskā Krievija bija iekarojusi XIX gadsimta vidū.

Jānis Buholcs: Īstā problēma ar viltus ziņām

Viltus ziņu jēdziens plaši atpazīstams ir kļuvis arī pie mums. Daļēji tas tā noticis, pateicoties vietējiem biznesmeņiem, kas pēc ārvalstu kolēģu parauga cenšas pelnīt interneta reklāmas naudu uz cilvēku lētticības rēķina. Taču viltus ziņu biežā pieminēšana ir skaidrojama arī ar to, ka medijiem pašiem tas vienkārši ir ērti. Metot vienā katlā dažāda līmeņa nepatiesas informācijas izpausmes, žurnālisti no turienes var makšķerēt bieži vien acīmredzamas blēņas un, tās aprakstot, uzdoties par sabiedriski nozīmīgas funkcijas pildītājiem. Tanī pašā laikā vajadzīgo uzmanību negūst tēmas, kas ir krietni svarīgākas.

Vita Anstrate: Neklausieties medijos - pārdomas par «sistēmas bērniem» pēc sēdes Saeimā

Par „sistēmas bērniem” jeb bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības un tāpēc dzīvo bērnunamos, veidoju materiālus nu jau astoņus mēnešus, un par padarīto esmu saņēmusi gan labus vārdus, gan kritiku un pārmetumus. Tomēr vērtēju, ka kopā ar kolēģiem esam panākuši ļoti daudz. Tāpēc turpinām un noteikti vēl turpināsim. Šī gada labdarības maratons „Dod pieci!”, kas norisināsies no 17. līdz 23. decembrim, ir veltīts „sistēmas bērniem”, un tā sauklis vēsta „Salabo bērnību!”.

Māris Rīmenis: Aļona kopā ar pasaules eliti

Svētdien, 22.oktobrī, Singapūrā sāksies WTA gada finālturnīrs tenisā, kurā spēlēs astoņas labākās šīs sezonas tenisistes. Pirmo reizi vēsturē šādā forumā vienspēlēs piedalās arī Latvijas tenisiste, turklāt Aļonai Ostapenko ir visas izredzes arī labi nospēlēt Singapūrā. Šoreiz par turnīra izspēles kārtību un pašām dalībniecēm.

Video blogs: īsta tropiskā viesuļvētra Eiropā!

Nevar teikt, ka šis ir nebijis gadījums, tomēr rets gan. Eiropu sasniegusi tropiskā viesuļvētra "Ofēlija". Tā uzstādījusi vairākus rekordus un uzvedas tropiskajām vētrām patiesi netipiski. Vairāk skaties Toma Briča video blogā.

Video blogs: Nu, cik var līt?

"Nu, cik var līt?" ir pēdējo mēnešu biežākais jautājums saistībā ar laika apstākļiem. Toms Bricis meklē atbildi - cik vispār Latvijā var līt?

Ina Strazdiņa: Sīrijā notiekošais ir pakļauts nežēlīgai propagandai

9.oktobrī Latvijas Radio sāk raidīt kolēģes Inas Strazdiņas ierakstus dienasgrāmatā pēc pieredzētā Sīrijā. Kā stāsta žurnāliste, uz Sīriju viņa devusies ar mediju radītu priekšstatu, bet sapratusi, ka šajā absolūti samezglotajā konfliktā daudz kas ir arī rūpīgi sverams un izvērtējams, jo Sīrija un arī tur notiekošais ir pakļauts milzīgai, nežēlīgai propagandai no visām karojošajām pusēm visā plašajā pasaules informatīvajā telpā.

Anna Platpīre: Žonglēšana ar propagandu

Laikā no 25. līdz 29. septembrim Viļņā notika jauno līderu tikšanās (VYLM). Piedalījās pārstāvji no universitātēm un organizācijām, kā arī žurnālisti. Dalībnieki bija no Ukrainas, Moldovas, Gruzijas, Baltkrievijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Tikšanās tēma šoreiz bija propaganda, precīzāk - Krievijas propaganda un informatīvais karš. Rakstu šo ierakstu, lai pati sev piefiksētu vairākas lietas, un varbūt vēl kādam tās šķitīs noderīgas.

Edgars Kupčs: Āboliņa kungs, arī bez manis LR ir stipra žurnālistu komanda

Pusi no šodienas aizvadīju tiesas namā, kur tika skatīta kāda lieluzņēmuma prasība pret mani un Latvijas Radio par ziņu atsaukšanu un kompensācijas piedziņu. Runa ir par kādu pērnā gada raidījumu “Īstenības izteiksme”, ko pats uzskatu par vienu no savā žurnālista pieredzē kvalitatīvākajiem un ar ko tika sasniegts galvenais mērķis – tajā apskatītās problēmas pretēji gadiem ilgai vilcināšanai pēc raidījuma tika strauji risinātas. Plašāk par šo tiesvedību runāt pagaidām negribu, jo spriedumu tiesa sola pasludināt tikai 19. oktobrī.

NT izrādes «Klūgu mūks» apskats: Lūzumpunkti un naglas

Vest mūs dziļāk pie saknēm – savām kā cilvēkbūtnes un savām kā tautas. Tā raksturojama režisores Indras Rogas apņemšanās, iedvesmojoties no rakstnieces Ingas Ābeles romāna “Klūgu mūks” un pārvēršot to Nacionālā teātra (NT) izrādē ar tādu pašu nosaukumu. Episkums ar dažiem intimitātes mirkļiem, kur skaļāk par pateikto saklausāms vārdos nepaustais.

Māris Rīmenis: Ar jaunības degsmi Ostapenko tuvojas lielajam finālam

Tenisa sezonā vēl atlikuši tikai daži turnīri oktobrī, un tad arī noslēgums, kas vainagosies ar gada finālturnīriem vīriešiem Londonā un sievietēm Singapūrā. Aļona Ostapenko pēc lieliskā snieguma šovasar un arī labiem rezultātiem nupat Āzijas tūrē var jau sākt nopietni gatavoties spēlēm ”elites klubiņā” jeb labāko astoņu finālā Singapūrā.

Atis Klimovičs: Kā atbildēsim uz «Zapad-2017»?

Par vislabāko atbildi uz tikko pagājušajām Krievijas un Baltkrievijas mācībām "Zapad-2017" uzskatāms skaidrs vēstījums, ka Baltijas valstis kopā ar saviem sabiedrotajiem ir gatavas enerģiski un nevilcinoties aizstāvēties militāra iebrukuma vai nelielas bruņotas provokācijas gadījumā.