Ārzemēs
ASV valdība daļēji aptur darbu
ASV sestdienas rītā oficiāli sākta valdības darba daļēja apturēšana, jo līdz noteiktajam termiņam - pusnaktij - ASV Kongress nav spējis apstiprināt īstermiņa finansēšanas pagarinājumu federālajām aģentūrām.
ASV viceprezidents uzsāk vizīti Tuvajos Austrumos
ASV viceprezidents Maiks Penss sestdien, 20. janvārī, uzsāk vairāku dienu ārvalstu vizīti Tuvajos Austrumos, lai sekmētu miera procesu. Vizītes laikā viņš tiksies ar Ēģiptes prezidentu, Jordānijas karali un Izraēlas premjerministru. Penss vizītē dodas par spīti tam, ka tiek pārmests šīs vizītes lietderīgums. Īpaši pēc tam, kad Vašingtona paziņoja par ASV vēstniecības pārcelšanu uz Jeruzalemi. Tas izsauca plašus protestus musulmaņu un arābu valstīs.
«Freedom House»: Demokrātija piedzīvo krīzi katrā pasaules reģionā
Demokrātija pagājušajā gadā piedzīvoja desmitgadēs smagāko krīzi. Turklāt apdraudējums demokrātijai novērots katrā pasaules reģionā. Tā secināts šonedēļ izdotajā demokrātijas reitingā, ko ik gadu veido Vašingtonā bāzētā domnīca “Freedom House”. Latvija tajā ierindojusies viszemāk starp Baltijas valstīm.
EK: Iepriekšējā pusgada laikā cīņa ar naida runu Eiropā kļuvusi ātrāka
Brīvību pasaulē apdraud arī naida runa, kas mudina citus uz vardarbību un vēršas pret imigrantiem, musulmaņiem, pret citu rasi vai nāciju, pret cilvēkiem ar atšķirīgu seksuālo orientāciju, un tā aizvien vairāk izplatās internetā. Taču iepriekšējā pusgada laikā cīņa ar naida runu Eiropā kļuvusi ātrāka – tā secināts Eiropas Komisijas (EK) veiktajā pētījumā. Vidēji 70% no ierakstiem, kas uzrādīti kā naida runa, tiek dzēsti 24 stundu laikā. Vietnēs “Facebook” un “Twitter” ar to vedas labāk, bet “YouTube” – mazliet lēnāk.
Pedofilijas skandāls aizēno pāvesta vizīti Čīlē
Pāvesta Franciska izteikumi Čīles vizītē izraisījuši pamatīgas dusmas un neizpratni. Vispirms viņš lūdza piedošanu visiem priesteru pedofilijas upuriem, bet tagad paziņojis, ka viņi piedalās apmelošanā. Pāvesta iecelto bīskapu Huanu Barrosu seksuālās vardarbības upuri apsūdz priestera Fernando Karadimas seksuālo noziegumu slēpšanā un līdzdalībā, taču pāvests viņu aizstāv.
Pret Čehijas premjeru izvirza apsūdzības krāpšanā; var zaudēt amatu
Čehijas parlaments piektdien, 19. janvārī, varētu izdot kriminālvajāšanai valsts premjeru Andreju Babišu. Viņš tiek vainots Eiropas fondu izkrāpšanā caur savulaik viņam pastarpināti piederošu uzņēmumu. Vairums deputātu sliecas atbalstīt Babiša izdošanu un uzsver, ka cilvēks, pret kuru tiek izvirzītas šādas apsūdzības, nevar vadīt valdību.
Abu Koreju lēmums Phjonhčanā startēt zem viena karoga izraisa pretreakciju
Simboliskais abu Koreju lēmums startēt zem viena karoga Phjonhčanas olimpiskajās spēlēs izraisījis pretreakciju. Daļa dienvidkorejiešu izrāda neapmierinātību par piekāpšanos komunistiskajiem kaimiņiem. Eksperti bažījas, ka Ziemeļkoreja varētu izmantot šo diplomātisko atkusni, lai klusībā aktīvi turpinātu darbu pie savas kodolprogrammas.
Londona grasās piešķirt papildu 50 miljonus eiro robežkontroles stiprināšanai Kalē
Francijas prezidents Emanuels Makrons ceturtdien, 18. janvārī, ieradies Lielbritānijā, lai kopā ar Lielbritānijas premjerministri Terēzu Meju vienotos terorisma un migrācijas jautājumos. Vēl pirms Makrona ierašanās Apvienotajā Karalistē tās premjere paziņoja, ka Londona apņemas piešķirt papildu 50 miljonus eiro robežkontroles stiprināšanai ostas pilsētā Kalē Francijas ziemeļos.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti