Ārzemēs
Īru republikāņu ilggadējais līderis Adamss atkāpjas no amata

Ziemeļīrijas otras lielākās partijas “Sinn Fein” priekšsēdētājs Džerijs Adamss nākamgad atkāpsies no šī amata, kurā atradies vairāk kā 30 gadus. Par to viņš paziņojis īru republikāņu partijas (ĪRA) ikgadējā konferencē Dublinā, tādējādi apstiprinot to, ka Adamss nekandidēs arī nākamajās Īrijas parlamenta vēlēšanās.

NATO mācībās par mērķiem izmanto Erdogana un Ataturka foto; Turcija atsauc karavīrus

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans atsaucis 40 karavīrus no NATO mācībām Norvēģijā pēc tam, kad viņa un mūsdienu Turcijas valsts dibinātāja Kemala Ataturka attēli izmantoti par mērķiem militārajos treniņos. Reaģējot uz notikušo NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs atvainojies Turcijai, uzsverot, ka šis konkrētais „incidents bijis individuālas rīcības rezultāts un neatspoguļo NATO uzskatus''.

ES valstu līderi vienojas par 20 principiem sociālās politikas jomā

Eiropas Sociālajā samitā Gēteborgā parakstīta visu Eiropas Savienības (ES) valstu līderu apņemšanās ievērot 20 pamatprincipus sociālās politikas jomā, kas tiek dēvēti par Sociālo tiesību pīlāru. Samita namatēvs, Zviedrijas premjers Stefans Lēvens vairākkārt uzsvēra, ka cilvēkam ir jābūt pirmajā vietā.

Zimbabvē Mugabes pretiniekus aicina uz ielu protestiem

Zimbabvē ietekmīgā Kara veterānu asociācija piektdien, 17. novembrī, aicināja valsts ilggadējo prezidentu un pašlaik mājas arestā esošo Robertu Mugabi atkāpties no amata un mudināja cilvēkus doties ielās, lai prasītu viņa demisiju, raksta AFP.

ASV nosūtījušas uz Afganistānu papildu 3000 karavīru

Amerikas Savienotās Valstis (ASV) nosūtījušas uz Afganistānu papildu 3 000 karavīru. Ārvalstu militārā kontinenta palielināšana notiek laikā, kad ekstrēmistu grupējuma pārstāvji šajā valstī veikuši vairākus uzbrukumus.

Ieilgst Vācijas valdības veidošana; neizslēdz pat jaunas vēlēšanas

Vācijas valdības potenciālajām koalīcijas sadarbības partijām izdosies rast kopsaucēju, lai uzsāktu jaunās valdības izveidi, ceturtdien, 16. novembrī, paziņoja Vācijas kanclere Angela Merkele. Viņa neslēpj, ka joprojām vairākos jautājumos starp partijām ir būtiskas atšķirības, kuras ir jāatrisina. Ja tomēr neizdosies vienoties, tad, ļoti iespējams, šī neveiksme varētu draudēt ar jaunām Bundestāga vēlēšanām.

Lietuvā pieņem «Magņitska likumu»

Lietuvas Seims pieņēmis “Magņitska likumu”, kas liedz iebraukt valstī ārvalstniekiem, kuri saistīti ar liela apmēra korupciju, naudas atmazgāšanu vai cilvēktiesību pārkāpumiem.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti