Ārzemēs
Katalonija šodien var sasaukt sēdi par neatkarības pasludināšanu

Katalonijas parlaments šodien varētu pieņemt lēmumu par īpašās sēdes sasaukšanu reģiona neatkarības pasludināšanai. Šādi deputāti varētu reaģēt uz oficiālās Madrides ieceri drīzumā atlaist no amata Katalonijas valdību un pārņemt tiešu kontroli pār reģiona izpildvaru, kārtības sargiem un sabiedriskiem plašsaziņas līdzekļiem.

PVO vadītājs anulē Mugabes iecelšanu par labas gribas vēstnieku

Pasaules Veselības Organizācijas vadītājs ir nolēmis atsaukt lēmumu par Zimbabves prezidenta Roberta Mugabes iecelšanu labās gribas vēstnieka amatā. Šāds solis ir sperts pēc plašiem starptautisko organizāciju un ārvalstu valdību protestiem. Kritiķi norāda, ka Mugabes valdīšanas laikā Zimbabves veselības sistēma ir praktiski sabrukusi, bet viņš pats brauc ārstēties ārzemēs.

Navaļnijs atbrīvots no administratīvā aresta

Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs atbrīvots no administratīvā aresta, kas viņam tika piespriests par atkārtotiem aicinājumiem uz nesaskaņotām protestu akcijām, svētdien vietnē "Instagram" ziņo pats politiķis.

Itālijā divos reģionos notiek referendumi par lielāku autonomiju

Mēs neesam Katalonija. Tā pirms šodien notiekošā referenduma par lielāku autonomiju no Romas uzsver divu Ziemeļitālijas reģionu vadītāji. Lombardijas un Veneto reģiona iedzīvotājiem tiek piedāvāts izteikt viedokli par to, vai viņi vēlas, lai reģionālās varasiestādes iegūtu lielāku teikšanu pār finansēm, izglītību un citiem jautājumiem. Tomēr par atdalīšanos no Itālijas šobrīd vairs netiek atklāti runāts.

Japānā notiek ārkārtas parlamenta vēlēšanas

Japānā šodien notiek ārkārtas parlamenta vēlēšanas. Daudzi sagaida, ka līdzšinējais premjers Šindzo Abe arī turpmāk varētu palikt pie varas. Iespējams, ka viņa vadītā koalīcija pat iegūs divas trešdaļas balsu parlamentā, kas ir nepieciešamas, lai veiktu izmaiņas valsts konstitūcijā.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti