Ārzemēs
Nīderlandes valdību atzīst par daļēji atbildīgu Srebreņicas slaktiņā

Nīderlandes valdība ir daļēji atbildīga par Srebreņicas masu slepkavību 1995. gadā. Šādu spriedumu otrdien, 27.jūnijā, pasludinājusi Nīderlandes Apelācijas tiesa, atzīstot, ka holandiešu miera uzturētāji būtu varējuši izglābt no bojāejas vismaz 350 musulmaņu vīriešus. Srebreņicas upuru tuvinieki šo spriedumu uzskata par netaisnīgu, cilvēktiesību aizstāvji – par godīgu. Bet tikmēr paši kara veterāni iesūdzējuši tiesā Nīderlandes valsti par to, ka savulaik vispār tika nosūtīti uz Srebreņicu.

Trīs CNN žurnālisti pamet darbu pēc atsauktas ziņas par Trampa komandu

Darbu ASV telekompānijā CNN pametuši trīs žurnālisti. Tā iemesls ir viņu sagatavotais raksts par Krievijas investīcijas fondu saistību ar prezidenta Donalda Trampa komandu, kas tika publicēts tīmekļa vietnēs. Tas iedragājis uzticamību telekompānijai, kuru Tramps jau kopš savas prezidentūras sākuma lamājis par "viltus ziņu" izplatīšanu. 

Grieķijā svelme; arī smirdoņa – streiko atkritumu savācēji

Jau otro nedēļu pēc kārtas Grieķijā turpinās municipālo atkritumu savākšanas darbinieku streiks. Tas nozīmē, ka visu šo laiku Atēnu, Saloniku un daudzu citu pilsētu ielās krājas atkritumu kaudzes, traucējot gājēju un transporta satiksmi, turklāt situācijā, kad visā valstī gaisa temperatūra pārsniedz 35 grādus. Veselības un sanitārie dienesti brīdina par paaugstinātiem infekciju izplatīšanas riskiem.

ANO starpnieks pārliecināts par iespēju atrast risinājumu Kipras apvienošanai

Šveices kūrortā Krans-Montanā atsāksies Kipras apvienošanas sarunas. Kipras grieķu līderim Nikam Anastasiadim un Kipras turku līderim Mustafa Akinči piebiedrosies arī garantētājvalstu – Grieķijas, Turcijas un Lielbritānijas – ārlietu ministri, kā arī Eiropas Savienības augstā pārstāve ārlietās Federika Mogerīni. Šo sarunu priekšvakarā ANO starpnieks paudis pārliecību, ka konfliktu ir iespējams atrisināt.

Eiropu un ASV skar plašs kiberuzbrukums

Globālā kiberuzbrukumā skartas vairākas valstis – līdz šim par datorsistēmu traucējumiem ziņo Ukrainā, Krievijā, Dānijā, Spānijā. Cietušo lietotāju internetā publicētie attēli liek nojaust, ka hakeri uzbrukumā izmantojuši izspiešanas vīrusu.

Ekshumēs Salvadora Dali mirstīgās atliekas

Spānijas tiesa devusi atļauju ekshumēt pasaulslavenā gleznotāja Salvadora Dali mirstīgās atliekas. Eksperti vēlas iegūt mākslinieka DNS, lai atrisinātu paternitātes strīdu.  

Opozīcija bažījas par demokrātijas mazināšanos Francijas jaunajā parlamentā

Otrdien, 27.jūnijā, savu pirmo sesiju atklās jaunievēlētā Francijas Nacionālā asambleja. Pēc Francijas prezidenta Emanuel Makrona vadītās partijas „Uz priekšu, Republika” uzvaras vēlēšanās parlamentā darbu sāks ļoti liels skaits politisko jaunpienācēju. Opozīcijas pārstāvji brīdina, ka tas ļaus prezidentam bez debatēm virzīt vairākas pretrunīgi vērtētas reformas, tostarp darba tirgus reformu. Citi eksperti norāda, ka gan jaunajam parlamentam, gan prezidentam nopietni būs jāpierāda savas politiskās spējas.

Brazīlijas prezidentam izvirza apsūdzības korupcijā

Brazīlijas ģenerālprokurors izvirzījis apsūdzības korupcijā prezidentam Mišelam Temeram. Viņu tur aizdomās par pusmiljona reālu jeb apmēram 134 000 eiro saņemšanu no korupcijas skandālā iesaistītas, pasaulē lielākās gaļas pārstrādes kompānijas "JBS" vadītāja.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti