Ārzemēs
Lielbritānijā pazemina terora draudu līmeni

Lielbritānijā terorisma draudu līmenis pazemināts no kritiska līdz smagam, par premjerministres Terēzas Mejas teikto sestdien vēstīja BBC. Izmaiņas draudu novērtējuma līmenī nozīmē, ka terora akta iespēja ir augsta, bet ne nenovēršami sagaidāma. 

Trampa znots mudinājis izveidot slepenu Krievijas un ASV saziņas kanālu

ASV prezidenta Donalda Trampa znots Džareds Kušners ir piedāvājis Krievijas vēstniekam Amerikā izveidot slepenu saziņas kanālu ar Maskavu, sestdien ziņo vairāki ietekmīgi Amerikas mediji. Slepenais saziņas kanāls atrastos Krievijas vēstniecībā Vašingtonā un tiktu izmantots, lai apspriestu Sīrijas konflikta risināšanu un citus jautājumus. Šī atklāsme nāk laikā, kad aizdomās par saiknēm ar Maskavu Kušneru grib iztaujāt arī ASV Kongress.

Miris ASV ārpolitiku ilgus gadus ietekmējušais Bžezinskis

Bijušais ietekmīgais ASV drošības padomnieks Zbigņevs Bžezinskis nomiris 89 gadu vecumā, piektdien sociālajos tīklos pavēstīja viņa meita. Aizsaulē Bžezinskis devās, atstājis ļoti nozīmīgu ieguldījumu ASV ārpolitikā, kur viņa ietekme izpaudās gan Tuvajos Austrumos un Āzijā, gan attiecībās ar Padomju Savienību aukstā kara laikā.

Tramps grib ierobežot Vācijas auto eksportu uz ASV

“Lielā septītnieka” valstu vadītāji savā apspriedē Itālijas pilsētā Taorminā galvenokārt pievērsīsies Ziemeļkorejas jautājumam, kā arī par tirdzniecību un klimata pārmaiņām, tomēr vēl pirms tam ASV prezidents Donalds Tramps izteicis vēlmi ierobežot Vācijas auto eksportu uz ASV.

Lielbritānijā sarūk neto migrācija

Arvien vairāk cilvēku izvēlas pamest Lielbritāniju un mazāk izvēlas tajā iebraukt, liecina jaunākie migrācijas dati. Neto migrācija pērn sarukusi par vairāk nekā 80 000.

Grieķijas ekspremjers Papadems ievainots atentātā

Bijušais Grieķijas premjers Luks Papadems guvis ievainojumus pēc tam, kad viņa automašīnā Atēnās uzsprāga vēstuļbumba. Šis ir pirmais slepkavības mēģinājums pret bijušo Grieķijas līderi pēdējās desmitgadēs.

Vācieši turpina uzturēt vareno baznīcu, bet to apmeklē slinki

Šogad aprit 500 gadu, kopš Mārtiņš Luters pie Vitenbergas pils baznīcas durvīm pienagloja savas 95 tēzes. Ar tām sākās reformācija - plaši pārmaiņu procesi baznīcā un sabiedrībā visā pasaulē. Mūsdienās Vācija, kur reformācija sākās, ir viena no retajām valstīm, kas baznīcu finansē ar nodokļiem. Taču aiz miljardus iekasējošo baznīcu fasādes iezīmējas aina, kurā jūtams gan sāpīgais dalījums starp rietumu un austrumu Vāciju, gan dievnamiem piederīgo nevēlēšanās piedalīties baznīcas dzīvē.

ASV atzīst civiliedzīvotāju bojāeju uzlidojumos Sīrijā un Irākā

Amerikas Savienoto Valstu amatpersonas atzinušas, ka pret grupējumu “Daīš” jeb “Islāma valsti” vērstās koalīcijas uzlidojumos Irākā gājuši bojā vairāki simti civiliedzīvotāju. Informāciju par gaisa triecienos nogalinātajiem mierīgajiem iedzīvotājiem sniedz arī Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā bāzēta sīriešu organizācija.

Ukraina grasās pārtraukt pasažieru vilcienu kustību uz Krieviju

Ukraina no 1. jūlija gatavojas pārtraukt pasažieru vilcienu kustību uz Krieviju, ar atsauci uz neoficiāliem avotiem Ukrainas dzelzceļa uzņēmumā vēsta Krievijas laikraksts “Kommersant”. Kravu pārvadājumi starp Krieviju un Ukrainu ir pārtraukti jau no maija, pamatojoties ar to, ka “Krievijas dzelzceļš” veic pārvadājumus Doņeckā, kur joprojām notiek bruņotais konflikts. Tomēr oficiāli šī informācija pašlaik netiek apstiprināta.

Igaunijā aiztur Tallinas vicemēru

Igaunijas Drošības policija trešdien, 24.maijā, aizturēja Tallinas vicemēru Arvo Sarapū, kuru tur aizdomās par nelikumībām atkritumu apsaimniekošanā.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti