Ārzemēs
Ziemeļkoreja varētu atlikt plānus par triecienu Guamas salai

Ziemeļkoreja pašlaik atliks plānus veikt triecienu pa Klusā okeāna salu Guamu. To licis noprast valsts līderis Kims Čenuns pēc iepazīšanās ar militārpersonu izstrādāto plānu. Kā uzskata eksperti, Ziemeļkoreja, iespējams, vēl nav gatava šāda trieciena veikšanai. Tikmēr Dienvidkoreja un Ķīna kārtējo reizi aicinājušas krīzi risināt diplomātiskā ceļā.

Ziemeļkorejā un Dienvidkorejā atzīmēs pussalas atbrīvošanu no Japānas jūga

Ziemeļkorejā un Dienvidkorejā otrdien, 15.augustā, tiek atzīmēta 72. gadadiena kopš Korejas pussalas atbrīvošanas no Japānas koloniālā jūga. Šīs svinības iezīmē vienu no kopīgajām abu Koreju vēsturiskajām saiknēm. Taču katrā valstī šis nozīmīgais datums tiek atzīmēts atšķirīgi, īpaši laikā, kad pasaules uzmanības centrā ir saspīlējums Ziemeļkorejas un Amerikas Savienoto Valstu starpā par abpusēji izteiktajiem kodoldraudiem.

Lielbritānija rosina pēc «Brexit» veidot pagaidu muitas savienību ar ES

Lielbritānija pēc izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) vēlētos veidot pagaidu muitas savienību ar bloku, paziņojuši britu valdības pārstāvji. Pagaidu muitas savienība varētu pastāvēt divus gadus pēc izstāšanās, lai nodrošinātu stabilitāti uzņēmumiem, kamēr tiek izstrādāts jauns muitas līgums.

Vācijas ārlietu ministrs: Merkele kļuvusi par Trampa marioneti

Vācijas ārlietu ministrs Zigmārs Gabriēls intervijā vācu medijam veltījis kritiskus vārdus kanclerei Angelai Merkelei un viņas vadītajiem kristīgajiem demokrātiem – viņi esot padevušies ASV prezidenta Donalda Trampa prasībām palielināt militāros izdevumus un tā vārdā gatavi upurēt sociālo politiku.  

Ķīna sola apturēt importu no Ziemeļkorejas saskaņā ar ANO sankcijām

Ķīna paziņojusi, ka apturēs ogļu, citu derīgo izrakteņu, kā arī jūras produktu importu no Ziemeļkorejas saskaņā ar šomēnes ANO Drošības padomes atstiprinātajām sankcijām. Pekina tās solījusi ieviest pilnībā, kaut iepriekš tai pārmesta pielaidīga pieeja sankciju īstenošanā. Tikmēr draudīgā retorika starp ASV un Ziemeļkoreju turpinās, kaut Vašingtonā norāda – kara draudi nav būtiski pieauguši.

Plūdos Āzijā un Āfrikā simtiem bojāgājušo

Plašajos plūdos un zemes nogruvumos, kas piemeklējuši Rietumāfrikas valsti Sjerraleoni, dzīvību zaudējuši vairāk nekā 300 cilvēku. Arī vairākās valstīs Dienvidāzijā plūdos ir cilvēku upuri, kuru skaits ir mērāms simtos.

Trampu kritizē par reakciju uz vardarbību Šarlotsvilā

ASV turpinās diskusijas par nedēļas nogalē piedzīvoto vardarbību Virdžīnijas štata Šarlotsvilas pilsētā, kur sestdien, automašīnai ietriecoties cilvēkos, kas protestēja pret baltādaino rasistu demonstrāciju, gāja bojā sieviete un vēl 19 cilvēki tika ievainoti.  ASV prezidents, reaģējot uz kritiku par nepietiekami aso reakciju, beidzot nosodījis baltādaino rasistu kustību, tomēr kritiķi uzskata, ka tas noticis novēloti.

Londona grasās publiskot plāna detaļas par nākotnes attiecībām ar ES

Lielbritānijas valdība šonedēļ grasās sākt publicēt dokumentus ar detalizētiem plāniem, kādas tā vēlas nākotnes attiecības ar Eiropas Savienību (ES). Londona norāda, ka ir gatava pāriet izstāšanās sarunu nākamajā fāzē. Tikmēr, cenšoties atspēkot kritiku par vienotas stratēģijas trūkumu, divi prominenti britu valdības ministri, kuriem līdz šīm bijuši atšķirīgi viedokļi par “Brexit”, publicējuši vēstuli, ieskicējot kopīgas vīzijas, piemēram, par pārejas perioda nepieciešamību.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti