Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Mednieki šogad nomedījuši ievērojami mazāk mežacūku
Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) šajā gadā no medniekiem pieņēmis vairāk nekā 10 tūkstošus pierādījumu par nomedītām mežacūku mātītēm, kas ir mazāk, nekā nomedīts gadu iepriekš. Par katru nomedīto mežacūku mednieki saņem 50 eiro atlīdzību.
Kādu nākotni Rīgas zoodārzam redz tā ilggadējais direktors. Intervija ar Rolandu Greiziņu
Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza valdes priekšsēdētājs {module id="media" action="itemgallery" itemid="2017-12-404819"} amatā nostrādājis vairāk nekā 20 gadu un jau novembrī savu darbu nolēma pārtraukt, vairs nekandidējot uz nākamo termiņu. Pastaigā no ieejas vārtiem līdz Greiziņa mīļākajai vietai – lauvu voljeram – viņš stāsta par amata atstāšanas iemesliem, kā arī paveikto un iecerēto, bet nepabeigto.
«Uzcep, atnes, pārdod, ziedo!» - Bieriņu apkaimē veidojas jauna labdarības pasākumu tradīcija
Otrajos Ziemassvētkos, 26.decembrī, no plkst 14 līdz 15 tēlnieka Induļa Rankas skulptūru dārzā notiks Bieriņu apkaimes attīstības biedrības organizētais labdarības pasākums “Uzcep, atnes, pārdod, ziedo!”, kura laikā iedzīvotāji aicināti pret ziedojumu pacienāt kaimiņus ar pašgatavotiem gardumiem, bet ziedojumus atvēlēt dzīvnieku patversmei “Ulubele” ar mērķi – no Bieriņu apkaimes patversmē nonākušo dzīvnieku uzturēšanai.
Zoodārzā apskatāmi jauni iemītnieki – kaili alu racēji
21.decembrī Rīgas Zooloģiskajā dārzā atklās Terārija ēkas iekštelpu ekspozīciju. Jaunajā mītnē dzīvo 5 sugas – grifu pērļvistas, sarkanastes žako, surikati, klinšu damani un jauna dzīvnieku suga mūsu Zoodārzā - kailie smilšracēji /Heterocephalus glaber/.
Talsos slimības dēļ nokaltuši ozoli
Talsu pusē esošajiem ozoliem ir konstatēta bīstama un līdz šim Latvijā nenovērota slimība. Pagaidām kaite atklāta tikai tiem kokiem, kas atrodas Talsu pusē.
Noslēgusies akcija makšķerniekiem «Atlaid mammu!»
Noslēdzies otro gadu pēc kārtas organizētais konkurss makšķerniekiem „Atlaid mammu!”. Konkursa laikā septiņu mēnešu garumā makšķernieki fotografēja lielās, plēsīgās zivis, kuras viņiem izdevās noķert un atlaist ūdenī.
Paslēpju grāmata šogad atklāj Ziemas naktis Zoodārzā
Slēpšanās jeb paslēpes ir viena no biežāk izmantotajām stratēģijām dzīvnieku pasaulē, lai izdzīvotu. To nereti ievērojuši zoodārza apmeklētāji, kuri dzīvās radības nākuši vērot karstā vasaras dienā ap pusdienlaiku – vienreiz tīģeris izlaidies laiskojas koka paēnā, otrreiz nīlzirgs baseinā pārvērties par nekustīgu akmeni un paretam laiž burbuļus, citreiz ķengurs smilšu vannā dīki sauļo vēderu, vēl kādreiz pūce kā nokaltis koka stumbenītis sēž zarā.
Austrālijā nosvinēti ikgadējie «bīglu svētki»
Tuvojoties Ziemassvētkiem, arvien vairāk ir jūtama svētku sajūta. Īsi pirms gada gaidītākajiem svētkiem Austrālijā vairāki simti cilvēku sarīkojuši īpašus svētkus par godu sev un saviem mīluļiem bīgliem.
Ķemeru mitrājos atjauno dabisko hidroloģisko režīmu
Lai mazinātu plūdu un lielo palu riskus, kā arī novērstu neatgriezeniskas izmaiņas dabā, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) šonedēļ Ķemeru Nacionālajā parkā sāk hidroloģiskā režīma atjaunošanu mitrājos, kur savulaik nesaudzīgi veikta nosusināšana, informē projekta koordinatore Dana Lūse.
Vidumupītes attīrīšana pasargās Ventspili no iespējamas applūšanas
Lai novērstu iespējamos plūdu draudus un krastu erozijas riskus, šobrīd Ventspilī notiek apjomīgi Vidumupītes attīrīšanas un pārbūves darbi. Dūņas, kas tiek izsūknētas no upes, nonāk speciālos ģeotekstila maisos. Upes gultnes attīrīšanas rezultātā iegūtais materiāls vēlāk tiks izmantots kā komposts.
Mongolijā -30 grādu sals un pamatīgs gaisa piesārņojums
Kamēr Latvijā ziema ienāk tā visai negribīgi, citur ziemeļu puslodē jau vērojami aukstajam gadalaikam atbilstoši laikapstākļi. Cilvēki Mongolijā, lai sasildītos, nereti dedzina visu, kas pie rokas, tādējādi radot pamatīgu gaisa piesārņojumu.
Liepājā sakopj biotopus piejūras kāpās

Liepājā uzsākta piejūras kāpu aizsargājamo biotopu sakopšana. Šobrīd tiek izzāģēti koki un krūmi iepretim Liepājas Jūrmalas parkam. Šādi biotopu sakopšanas darbi ir nepieciešami, jo piejūras kāpas ir aizaugušas ar smiltsērkšķiem, kazenēm, papelēm un citiem augiem.

Latvijas entomologa atklāta jauna vaboles suga nosaukta eParaksta vārdā

2015. gada rudenī Latvijas Entomoloģijas biedrības ekspedīcijas laikā Papua mūžamežos pirmoreiz vēsturē jaunas sugas atklājuma brīdis zinātnei ir fiksēts ar drošu elektronisko parakstu. Pēc divu gadu darba ir tapusi zinātniska publikācija ar jaunās sugas aprakstu un vaboles suga, par godu tās atklāšanas unikālajam fiksēšanas brīdim, ir nosaukta par Macratria eparaksts Telnov, 2017, informē VAS ''Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs''.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti