4. studija

Kāpēc jaunas sistēmas ieviešanas dēļ cilvēki nesaņem viņiem pienākošos naudu?

4. studija

4. studija. Krāpnieki un Lielā talka

Vai Lielā talka glābs Latviju no piedrazošanas?

Lielajā talkā šogad piedalās visas vietvaras; plāno pamatīgāk sakopt Zaķusalu

Aprīlis ir klāt, tas nozīmē, ka līdz ikgadējam vides sakopšanas pasākumam, Lielajai talkai, vairs nav ilgi jāgaida. Šogad rīkotāji priecājas, ka darbos piedalīsies visas vietvaras. Tāpat iecerēts doties sakopt Zaķusalu, kur darba esot daudz, Latvijas Televīzijas raidījumu "4. studija" informēja talkas pārstāvji.

Jāpiesaka talkas vieta

Lielā talka ar motīvu "Tīri. Zaļi. Ilgi." šogad norisināsies 27. aprīlī, un ikviens Latvijas iedzīvotājs aicināts tajā piedalīties. Lai talkošanai varētu kārtīgi sagatavoties, vietnē "Lielatalka.lv" var pieteikt vietas, kuras būtu nepieciešams sakopt, lai kopīgiem spēkiem Latvija kļūtu tīrāka.

Talkas komunikācijas vadītāja Anna Blaua norādīja, ka vietas atzīmēšana kartē neuzliek nekādus pienākumus. Viņa skaidroja, ka vietu pieteikt ir būtiski, lai cilvēki neietu sakopt "uz savu galvu", atstājot sakrautus atkritumu maisus, kurus pēcāk neviens nesavāc, jo nav bijusi informācija, ka šeit būs talkošanas vieta.

Tāpat jau kopš 2015. gada darbojas mobilā lietotne "Vides SOS" kur ikviens iedzīvotājs var paziņot par vides pārkāpumiem.

Valsts vides dienesta Operatīvās koordinācijas centra vadītājs Elmārs Jasinskis skaidroja, ka lietotnē visbiežāk reģistrē pārkāpumus tieši par piegružošanu, proti, dažāda veida sadzīves, būvniecības atkritumu, gan arī ik pa brīdim lielgabarītu atkritumu izmešanu dabā neparedzētā vietā. Visvairāk pārkāpumu reģistrēts Rīgas mežos.

Pērn visa gada garumā "Vides SOS" tika reģistrēti 4030 pārkāpumi, šogad līdz šim jau tuvu pie 900.

Statistika rāda, ka pārkāpumu iesniegšanai ir sezonāls raksturs un pīķis vērojams ap pavasari, kad nokūst sniegs un sākas sakopšanas darbi.

VVD pārstāvis pamācīja: "Mēs ielādējam šo aplikāciju "Vides SOS" aplikāciju, tad nofotografējam, un nosūtot informācija automātiski nonāk mums." Ieliekot īsu aprakstu par pārkāpumu raksturu, VVD sakoordinē, vai šo vietu apskatīs dienesta darbinieks vai arī informācija tiks nodota atbildīgajai pašvaldībai.

Sakops Zaķusalu

Talkas pārstāve Anna Blaua skaidroja: "Mēs paši centīsimies iekārtot Zaķusalas teritoriju, pat ne iekārtot, bet sakopt. Jo redzam, ka tur ir diezgan daudz darāmā, tā ka tā būs viena no tādām centrālajām vietām, kurā tiksies gan organizatori, sadarbības partneri, gan vēl dažādas cilvēku grupas."

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, tendence piedalīties Lielajā talkā samazinās, bet talkotāju skaits tāpat ir liels. Rīkotāji īpaši priecīgi, jo šogad talkā piedalās visas pašvaldības. Kā zināms, iepriekšējos trīs gados talkā nepiedalījās Ogres novada pašvaldība, taču šogad tā iecerējusi talkas laikā piedalīties pagrabu pielāgošanas praktiskajos darbos, lai novērtētu, vai īpašumā esošais pagrabs piemērots patvēruma ierīkošanai.

Lielās talkas dienā var talkot arī individuāli. Tie, kuri vēlas doties dabā un talkot vienatnē, pastaigājoties pa mežu vai gar jūru, vai sakopjot savu apkārtni, aicināti rīkot solotalkas. Tās arī jāpiesaka Lielās talkas kartē, tādējādi pievienojoties lielajam talkotāju pulkam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti