Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Pētnieks aicina ziņot par sikspārņu ziemošanas vietām

Ūdenstilpnes, baznīcas, veci parki – tās ir iecienītas vietas sikspārņu dzīvošanai Latgalē. Šobrīd sikspārņi jau ir devušies ziemas guļā pagrabos, alās, tuneļos, kur tie meklē sev siltāku pārziemošanas vietu. Latgalē maz pētīti tieši ziemojošie sikspārņi, tāpēc ikviens aicināts ziņot par tām, sūtot fotogrāfijas, lai labāk varētu apjaust, kādas no aizsargājamām sugām mitinās konkrētajās vietās.

FOTO: Bernātos jūra arī šoruden noskalojusi daļu pludmales

Novembrī sociālajos tīklos parādījās satraukuma pilni ieraksti par Bernātu pludmales pazušanu zem ūdens. Rudens vētru laikā Bernātu kāpas noskalo regulāri. Tā ir viena no vietām Latvijā, kas pakļauta krasta erozijai. Blakus apdraudētajām kāpām šogad atjaunots sporta un atpūtas laukums, tāpēc jau izskan minējumi, cik ilgi labiekārtotā vieta spēs noturēties pretī jūrai.

Apdraudēts svarīgākais ezers Kambodžā

Kambodžas iedzīvotājus satrauc elektrostaciju dambju celtniecība. To būvniecības sekas izjūt vietējie zvejnieki – zivju daudzums samazinās, ūdens kvalitāte pasliktinās, un vietējos uztrauc Tonlēsāba ezera liktenis.     

Studenti meklēs risinājumus nolietoto riepu pārstrādei

Vides zinātnes studenti meklēs risinājumus riepu uzkrāšanās problēmai. Atklātā diskusijā studenti kopā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pētniekiem izspēlēs ko līdzīgu lomu spēlei, lai nozarei un valdībai piedāvātu iespējamos riepu pārstrādes sistēmas variantus. Eksperti vērtē, ka riepu pārstrādes iespējas Latvijā šobrīd ir niecīgas, taču virknei uzņēmumu dotas atļaujas it kā nolietoto riepu apsaimniekošanā.

Klimata pārmaiņas izraisa badu Ugandā

Daudzi cilvēki baidās, ka klimata pārmaiņas ļoti smagi skars Āfrikas valstis. Jau šobrīd Ugandas nabadzīgākajā reģionā klimata pārmaiņas ir atnesušas badu un apjukumu.

Zivju masveida bojāeju pie Liepājas skaidro ar spēcīgu jūras bangošanu

Lai arī iepriekš beigto zivju izskalošana Liepājas pludmalē tika saistīta ar iespējamu zvejnieku rīcību, atbrīvojoties no neplānota loma, tomēr šī versija nav apstiprinājusies, aģentūru LETA informēja Valsts vides dienesta (VVD) Liepājas reģionālās vides pārvaldes Resursu kontroles sektora vadītājs Andris Junkurs.

Neveiksme pārejā uz videi draudzīgām tehnoloģijām draud ar nepieredzētiem konfliktiem

Veiksmīga pāreja uz videi draudzīgām tehnoloģijām spēs pavairot turību pasaulē, bet neveiksme izraisīs vēl neredzētus konfliktus starp bagātiem un nabagiem, uzsver Kalifornijas gubernators Džerijs Brauns. Šogad viņš ir iecelts par ANO Klimata konferences īpašo padomnieku štatu un reģionu jautājumos. Tādēļ šajās dienās gubernators ir Eiropā, lai tiktos ar mūsu kontinenta līderiem un arī piedalītos ANO Klimata konferencē Vācijas pilsētā Bonnā.

Suņu pretblusu pilieni kaķim var izrādīties nāvējoši

Dzīvē nav sīkumu - dažas mazas kļūdiņas, nedaudz neuzmanības un viss var beigties ar nāvi. Tā tas varēja beigties arī kaķenītei Kerijai, kuru no nāves paglāba tikai saimnieces Ievas ātrā un izlēmīgā rīcība. Izrādās, ka tas, kas derīgs sunim, var kļūt nāvējošs kaķim. 

Mazo ērgļu lielvalstī Latvijā sarūk šo putnu populācija

Putnu pētnieku dati liecina, ka Latvijā ligzdo gandrīz puse no visiem Eiropas mazajiem ērgļiem un teju viena piektā daļa no visas pasaules populācijas - apmēram četri tūkstoši pāru. Tāpēc ne bez iemesla Latviju dēvē par mazā ērgļa lielvalsti Eiropā, tomēr šo putnu populācija ir apdraudēta.

Vides draugi ceļ trauksmi par «zaļmaldināšanu»

Vides aktīvisti satraukušies par «zaļmaldināšanu». Zaļais jeb eko dzīvesveids kļuvis par modi, un uzņēmumi steidz rotāt savus produktus ar pašizdomātām eko zīmēm. Kā neapjukt eko zīmju plašajā klāstā?

Latvijā uziets brīnums – orhideju dzimtas augu hibrīds

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) īstenotajā dabas vērtību skaitīšanā ir atklātas dažas ļoti interesantas dabas vērtības, tostarp Latvijā līdz šim nemanīts orhideju dzimtas augu hibrīds. To Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" atzina DAP ģenerāldirektora vietniece Gunta Gabrāne.

«Vufstokas» festivālā suņi atrod mājas

Ik gadu ASV Kalifornijas štatā, Beverlihilsā, norisinās suņiem veltīts pasākums – "Vufstokas" festivāls. Tradicionāli pasākumam bijis izklaidējošs raksturs, taču pēdējos gados tajā iesaistās arī dzīvnieku patversmes, kas bez saimniekiem palikušajiem četrkājainajiem draugiem festivālā meklē jaunas mājas.

Mājdzīvnieku vidū Latvijā jauns modes kliedziens – Āfrikas ezis

Ja agrāk par kaķu un suņu aizstājējiem cilvēki izvēlējās, piemēram, kāmīšus,  šobrīd interneta sludinājumos populārs ir Āfrikas ezis, kurš esot labs draugs bērniem, ziemā neguļ un neprasa lielus uzturēšanas izdevumus. Tomēr veterinārārsti aicina jebkuras dzīvas radības iegādi izvērtēt atbildīgi.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti