Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Ar nārsta vērošanas pārgājieniem informē par lašveidīgo zivju populāciju

Latvijā ir aptuveni 14 000 upju, un vairumā no tām nārsto lašveidīgo sugu zivis. Lai saglabātu lašveidīgo zivju populāciju, līdz 31.decembrim daudzās upēs noteikts makšķerēšanas liegums. Šajā laikā Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) inspektori aktīvi seko līdzi, lai nenotiktu zivju nelikumīga zveja, kā arī rīko lašu nārsta vērošanas pārgājienus.

Stepes bruņurupuči Rūdis un Hugo – Daces aprūpē jau 55 gadus

Kad dzird vārdu "mājdzīvnieks", pavisam noteikti lielākajai daļai prātā nāk pūkaini kaķēni, jautri spriņģojoši kucēni vai kāds cits mīlīgs dzīvnieciņš. Daudz mazāk cilvēku priekšroku dod tādam mīlulim, kuru ārējais izskats ir skarbs un kurš nemaz negrib tikt ņemts rokās samīļošanai. Ne Rūdis, ne Hugo nealkst samīļošanas. Stepes bruņurupučiem labāk patīk pacīkstēties.

Latvijā popularitāti gūst fitnesa centrs suņiem

Pilsētā dzīvojošo suņu iespējas kārtīgi izskrieties ir ierobežotas, un, lai arī suņus uzturētu labā formā, Latvijā parādījies jaunievedums – suņu fitnesa centrs. Vai suņiem patiešām vajadzīgs fitnesa centrs vai tā tomēr ir tikai saimnieku izrādīšanās?

Teiču dabas rezervātam – 35

Pirms 35 gadiem dibināts Teiču dabas rezervāts, kurš citu dabas aizsargājamo teritoriju vidū izceļas ar to, ka ir lielākais augstais sūnu purvs Baltijā. Tāpat tajā ligzdo, dzīvo un barojas reti sastopami putni un dzīvnieki. Kopš 2011. gada purvu pārrauga Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālā administrācija, kas ik dienu seko šo aizsargājamo putnu, dzīvnieku un augu populācijas saglabāšanai un atjaunošanai.

Latvijas trušu dižsaiets Kazdangā

Lai popularizētu truškopības nozari, Latvijas Sīkdzīvnieku audzētāju biedrība „Trusis un citi” jau otro rudeni rīko lielo darba izvērtēšanas izstādi, kurā  biedrības biedri izrāda gada laikā izaudzētos šķirnes trušus, kā arī  saņem eksperta vērtējumu. Pērn šāds garaušiem veltīts pasākums notika Vidzemes pusē, bet šodien pūkaiņi sevi izrādīja un priecēja  Aizputes novada Kazdangā, kur arī izraudzīts Gada dižtrusis.

Sākas lašveidīgo zivju nārsts – uzmanīs lieguma ievērošanu

Latvijas upēs sākas aktīvāks lašveidīgo zivju nārsts. Tāpēc vides inspektori pievērsīs pastiprinātu uzmanību zivju makšķerēšanas lieguma ievērošanai. Gauja un citas tās pietekas ir starp Latvijas nozīmīgākajām lašveidīgo zivju nārstošanas vietām.

Projektā «Dabas brīvdienas» 13 talkās šogad atjaunotas daudzas dabas teritorijas

Izglītot cilvēkus par dabas daudzveidību un atjaunot dabas teritorijas - ar šādu mērķi Pasaules Dabas fonda organizētajā projektā “Dabas brīvdienas” šogad notikušas 13 talkas, kurās atēnoti dižkoki, attīrītas dabiskās pļavas un likvidētas invazīvās sugas.  Sezonas pēdējā talkā ap 40 talcinieku attīrīja no krūmiem putnu ligzdošanas vietas Kaņiera ezera Riekstu salā.

Zemgalē vietām atkritumus vēl arvien šķiro kūtri

Pirmie atkritumu šķirošanas punkti Zemgalē izveidoti jau 2006. gadā, tomēr atkritumi joprojām tiek šķiroti kūtri. Kā liecina šovasar ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansējumu veiktais pētījums, Olaines, Ozolnieku un Jelgavas novados sašķiroti tiek tikai līdz 6% saražoto atkritumu, kas ir gandrīz četras reizes mazāk nekā vidēji Latvijā.

Pret «lidojošām žurkām» - baložiem - cīnīties var, bet grūti

Venēcijā baložus mēdz dēvēt par lidojošajām žurkām, un to barošana ir stingri aizliegta – par to draud pat pamatīgs naudas sods, taču realitātē tas netiekot piemērots, jo cīņa ar baložiem esot uzskatāma par zaudētu. Latvijā šāda aizlieguma nav, taču baložu skaits, iespējams, samazinās mājas labiekārtošanas un plēsīgo putnu dēļ, vēsta LTV raidījums "Vides fakti".

Uz Līgatni iepazīties ar vāverīti kuplastīti!

Līgatnes dabas takās sestdien noritēs izglītojoši pasākumi par vāverēm. Dabas izglītības centrā būs iespēja izzināt vāveres dzīvesveidu, kuplās astes noslēpumu, minēt mīklas, piedalīties radošās darbnīcās un spēlēt spēles par dzīvniekiem.

LLU piedalās pirmā fitoremediācijas parka izveidē Zviedrijā

Zviedrijā šomēnes atklāts pirmais izglītojošais parks, kura uzdevums attīrīt augsni. Augu kolekciju, kas attīrīs augsni no smagajiem metāliem, jaunajam parkam veidojuši Latvijas Lauksaimniecības universitātes mācībspēki un studenti. Jauno metodi pašlaik plašāk izmanto tikai ASV.     

Allažu sociālās aprūpes centrā seniori var apmesties kopā ar saviem mājdzīvniekiem

Dzīvība atgriezusies bijušajā valsts sociālās aprūpes centrā “Allaži”, ko valsts slēdza pirms gada un īpašumu nodeva Siguldas novada pašvaldībai. Tā izsolē centru iznomājusi jaunizveidotai biedrībai, kas nu uzņēmusies rūpi par veco ļaužu un pilngadīgo cilvēku ar invaliditāti aprūpi – bet ne tikai. Klienti drīkst ņemt līdzi savus mājdzīvniekus. Pirms dažām dienām centrs par mājvietu kļuvis arī diviem suņiem, bet tie gan tur nav vienīgie dzīvnieki.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti