Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Putnu vērošanas dienās Latgales pusē uzzinās vairāk par gulbjiem un dosies pārgājienā pa purvu

Nedēļas nogalē gaidāmi labvēlīgi laikapstākļi rudens putnu migrācijas vērošanai. Tāpēc BirdLife International, Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB), Dabas aizsardzības pārvalde un Latvijas vides aizsardzības fonds aicina vērot putnus un par tiem ziņot portālā Dabasdati.lv. Tāpat ikvienam ir iespēja piedalīties kādā no apmēram 30 bezmaksas Eiropas putnu vērošanas dienu pasākumiem dažādās Latvijas vietās (sarakstu meklē www.putnudienas.lv).

Trešo gadu notiek Lielā suņu pastaiga

Svinot Pasaules dzīvnieku dienu, kas notiek 4.oktobrī, šodien jau trešo gadu pēc kārtas Rīgā notiks Lielā suņu pastaiga. Tās mērķis ir parādīt sabiedrībai, ka cilvēki un labi audzināti suņi pilsētā var sadzīvot.

Ķeguma novada Tomes mežos iestāda 500 priedītes

Ķeguma novada Tomes meži piektdien, 29. septembrī, kļuva par 500 priedītēm bagātāki, bet vairāk nekā simt audzēkņu no četrpadsmit ekoskolām ieguva zināšanas un prasmes. Meža ekspedīcijā skolēni uzzināja gan par meža kopšanu un atjaunošanu, gan to nozīmi klimata pārmaiņu ierobežošanā.

Klāt rudens, un atkal klīst pamestie kaķi...

Pamazām klusāki un tukšāki paliek dārziņu kooperatīvi, līdzņemšanai uz pilsētu gan tiek rūpīgi saiņota vasaras raža, mantas un lietas, bet - ko darīt ar kaķi, kas pavasarī vasaras mājiņā paņemts bērnu vai savam priekam? Bieži vien pilsētas dzīvoklī tas neiederas…un dzīvnieks tiek pamests. Tā ir problēma, ar kuru dzīvnieku aizsardzības aktīvisti un patversmju darbinieki saskaras ik rudeni.

Ventas zivīm lietavas nākušas par labu

Augstais ūdenslīmenis Ventā radījis labvēlīgākus apstākļus lašveidīgajām zivīm, kas rudenī lec pāri rumbai un dodas uz savām nārstošanas vietām. Šobrīd labi var redzēt, kā virs rumbas lec taimiņi, pavisam drīz tiem pievienosies arī laši. Līdztekus ikgadējai lašu sargāšanai, kas sākas 1. oktobrī, katru gadu notiek arī vaislas zveja, lai izaudzētu mazuļus un tos ielaistu atpakaļ upē, tā saglabājot lašveidīgo zivju populāciju.

Kā iemācīt suņiem vienkāršas komandas un pareizu spēlēšanos

Mākslinieces Kristiāna Dimitere ar savu suneni Brīnu ir pieņēmušas viena otru, tomēr Brīna ir ļoti nepacietīga un allaž vēlas atrasties savas saimnieces tuvumā. Šī iemesla dēļ strādāt Kristiānai ir grūti. Tāpēc viņai talkā nāk suņu uzvedības eksperts, kas iemāca vienkāršas komandas un pieklājību uzvedību, vēsta raidījums "Ķepa uz sirds". 

«A-Eiropas» solists Duboks uzņem mājās ar stomatītu slimu kaķi

Lai gan pēc iepriekšējā kaķa Marko nāves mākslinieks Artūrs Duboks citu kaķi ņemt nav vēlējies, viņa dzīvē negaidīti ieradies Ezis jeb pilnajā vārdā Ezis Ričs. Viņa veselība, ienākot jaunajā ģimenē, nebija spīdoša - tam bija izplatīta mutes dobuma slimība -, tomēr mākslinieks savu mīluli apzinīgi kopj vēl šodien.

Skaties: Kā vasaru «pārziemojusi» daba

Oficiāli sācies astronomiskais rudens, taču tā vien šķiet, ka vasara nemaz nav bijusi un daudzi no mums pat nav paspējuši kārtīgi sasildīties. Rodas jautājums - kā vasaru "pārziemojuši" dzīvnieki un daba? Atbildi meklē LTV raidījums "Vides fakti".

Rēzeknes skolēni meža ekspedīcijā pēta lielāko Latvijas ekosistēmu

Rēzeknes pilsētas un novada 6. klases skolēni ''Latvijas Valsts mežu'' organizētā izglītojošā pasākumā “Meža ekspedīcija” izzināja lielāko Latvijas ekosistēmu. Pārgājienā pa mežu masīvu bērni iepazinās ar apsaimniekošanas procesiem, te mītošajiem dzīvniekiem, atpūtas iespējām, kā arī koksnes pielietojumu ikdienā. Meža ekspedīcija ir labs kompetenču izglītības piemērs, kā sniegt zināšanas un prasmes un radīt bērnos vēlmi izzināt vairāk.

Kenijā aizliedz plastmasas maisiņus

Valstīm, kas aizliegušas vienreizlietojamos plastmasas maisiņus, pievienojusies arī Kenija. Tagad šajā Āfrikas valstī par videi nedraudzīgo maisiņu izmantošanu, ražošanu vai importu var piešķirt naudas sodu un līdz pat četriem gadiem cietumā. Tāpēc arvien vairāk biznesi domā par alternatīvām.

Pļavas silpureņu dzīvotnē Engurē rīko talku

Dabas aizsardzības pārvalde ceturtdien, 28.septembrī plkst.11.00 Engures un apkārtnes iedzīvotājus, kā arī citus interesentus aicina iesaistīties Engures teritorijā esošās pelēkās kāpas biotopa sakopšanā, lai uzlabotu vairāku īpaši aizsargājamu augu sugu, sevišķi pļavas silpurenes, augšanas apstākļus.

Sēņu pilni meži - Latvijā baraviku neprāts

Latviju pārņēmis baraviku neprāts. Sēņotāji uz mežu dodas agrāk nekā uz darbu, bet sociālo tīklu lietotāji kaitina pārējos, publiskojot auto bagāžas nodalījumus un virtuves galdus, pilnus ar sēnēm. Baraviku cena svārstās no 12 eiro par kilogramu tirgū līdz sešiem septiņiem eiro šoseju malās. Bet kārtīgs sēņotājs ņem nazi un dodas pēc savām baravikām pats. Stundas laikā var pielasīt pilnu grozu.

Vides aizstāve Lelde Eņģele mudina dabas vērtības aizsargāt kopīgi

Lelde Eņģele ir viena no aktīvākajām vides un dabas aizstāvēm Latvijā. Viņa arī palīdzējusi daudziem iedzīvotājiem, kas cīnās par dabas vērtību saglabāšanu, turklāt valstiskā līmenī, aktīvi iesaistoties dažādu iniciatīvu un likumdošanas pilnveidošanā. Iepazīsimies ar dažiem Leldes paveiktajiem darbiem.

Sumbra klejojumi pa pierobežu Dagdas pusē pārsteidz vietējos iedzīvotājus

Pirms nedēļas Dagdas novadā Latvijas-Baltkrievijas pierobežā vietējos iedzīvotājus pārsteidza sumbra apciemojums. Sumbrs nebaidās no cilvēkiem, dodas mājas pagalmā, lai mielotos ar āboliem, apstaigā govju ganāmpulkus un mitinās viņu tuvumā. Vēl šajā nedēļā sumbrs uzturējās Latgalē. Vietējie iedzīvotāji ir pārsteigti par sumbra apmeklējumu un nemitīgi seko dzīvnieka gaitām. Visticamāk, ka sumbrs ienācis no Baltkrievijas. 

Nemukt un netaisīt «selfiju» – padomi, ja mežā sanāk sastapt lāci

Rudens ir aktīvais sēņošanas laiks, kad cilvēki vairāk dodas mežā un līdz ar to arī ir lielāka iespēja sastapt lāčus. Gadījumā, ja mežā ceļi krustojas ar lāci, noteikti nevajadzētu ātri mukt prom vai pretēji – tuvoties tam, fotografēt ķepaini un taisīt "selfiju" jeb pašbildi, vēsta LTV raidījums "4. studija".

FOTO un VIDEO: Dagdas novadā novērots, visticamāk, no Baltkrievijas ieklīdis sumbrs

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) saņēmusi aculiecinieku ziņojumus un daudzus jautājumus par Dagdas novadā novērotu sumbru. Visticamāk, šis sumbrs Latvijas teritorijā ienācis no Baltkrievijas un ilgstoši šeit neuzturēsies, skaidro DAP, aicinot iedzīvotājus būt tolerantiem pret šo dzīvnieku, kā arī būt piesardzīgiem tā tuvumā.

Slaveno Ragaciema lāci Bargo zoodārzā nācies iemidzināt

2014.gadā no Ragaciema uz Rīgas Zooloģisko dārzu pārvācās brūnais lācis Bargais, kura  dzīvesstāsts aizkustināja daudzus Latvijā. Jaunajā miteklī lācis īsti labi nejutās, un šopavasar tam kļuvis tik slikti, ka tas neesot ēdis un neesot gājis laukā no savas migas. Lai arī zoodārza darbinieki mēģinājuši situāciju vērst uz labo pusi, šie mēģinājumi nevainagojās panākumiem, un lāci nācies iemidzināt.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti