Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Zilupes pusē robežu modri uzrauga četrkājainais Niksons
Pasienes pusē mūsu valsts zaļo robežu apsargā kinoloģe Inta Garkule kopā ar uzticīgo pārinieku speciāli apmācītu suni vārdā Niksons. Intas izvēle darbā kinoloģijā nav bijusi nejauša. Kinoloģes ikdienas darbs palīdz cīņā ar kontrabandu un robežpārkāpējiem, tajā pašā laikā audzinot uzticīgu un paklausīgu pārinieku.
Izstrādās vienotu plānu dažādu dzeņu sugu populācijas aizsardzībai
Pēdējos gados Latvijā samazinājusies dzeņu sugu populācija, liecina Dabas aizsardzības pārvaldes bioloģiskās daudzveidības monitoringa dati. Tādēļ tuvākajos gados taps dzeņu sugu aizsardzības plāns. Projekta ietvaros tiks veidots arī modelis, kas palīdzēs izvērtēt esošo mikroliegumu un īpaši aizsargājamo teritoriju piemērotību dzeņu sugām. Ornitoloģijas biedrība apstiprina, ka atsevišķas dzeņu sugas ietekmē daudzi riski un pietrūkst pilnīgas informācijas par populācijas izmaiņām.
2018. gada kukainis – jāņogu raibenis
Latvijas Entomoloģijas biedrība (LEB) par 2018.gada kukaini izvēlējās jāņogu raibeni - tauriņa izskats atzīts par Latvijas valsts simtgadei piemērotu, sestdien informēja LEB. Tauriņa pakaļspārnu apakšpusi rotā balts plankums C burta formā, savukārt romiešu ciparu pasaulē ar burtu C apzīmē skaitli 100.
Gaujas senlejā mudina aplūkot Latvijā neparasto dabas parādību - noslīdeni
Klāt brīvdienas, un, lai arī ziema ar sniegu vēl kavējas, tas netraucē doties dabā, jo arī šajā pelēkajā laikā ir, ko skatīt tās norisēs. Piemēram, var doties uz Siguldu, uz Gaujas senleju, kas gan tradicionāli iecienītāka ir ievziedu vai rudens krāsaino lapu laikā. Bet tagad te, piemēram, var redzēt savā ziņā Latvijā retu dabas veidojumu – noslīdeni, kas izveidojās Jaunā gada pirmajās dienās netālu no Gūtmaņalas.
2018.gada putns - pļavu tilbīte
Par 2018.gada Latvijas putnu kļuvusi pļavu tilbīte (Tringa totanus), Latvijas Radio raidījumā "Zināmais nezināmajā" paziņoja ornitologs, bioloģijas doktors Ainārs Auniņš.
Suņa gadā - suņa labsirdību un uzticību!
Šogad veiksies tiem, kuriem ir labi un godīgi nolūki, un tiks atalgota uzticība. Tādu šo, Dzeltenā zemes suņa gadu, prognozē cilvēki, kuru ikdiena rit kopā ar suņiem. Vienā no lielākajām patversmēm “Ulubelē” atzīst – attieksmē pret dzīvniekiem sabiedrība ļoti lēnām, bet sāk mainīties uz labo pusi. Šogad patversme grib pievērst adoptētāju uzmanību vecajiem suņiem, kuriem grūtāk atrast jaunas mājas. Ikviens var kļūt par apdrošinātāju - ziedot līdzekļus, lai sunim senioram, dodoties pie  jaunā saimnieka, līdzi dotu polisi, kas segtu veterināros pakalpojumus gadījumā, ja dzīvnieks sasirgst.
Paralizētā sunīte Pegija atguvusi spēju staigāt
Pegijai jeb mīļvārdiņā Pepei šis gads bijis pārdzīvojumu pilns. Gada sākumā 12 gadus vecajai sunītei paralizētas pakaļkājas. Tas būtiski ierobežoja līdz šim aktīvā un dzīvespriecīgā suņa ikdienu. Ārstu prognozes bija pesimistiskas, taču Pepes saimniece Maija nepadevās. Un nu – saimniece un viņas mīlule piedzīvojušas īstu brīnumu.
Ķekavā mītošais haskijs Puika – atšķirīgs no saviem sugas brāļiem
Haskijs Puika pavisam noteikti ir ne tikai Kuzminu ģimenes lepnums, bet viens no populārākajiem suņiem Ķekavā. Liels, spēcīgs, skaists un visu iemīļots. Paspējis gūt pat atpazīstamību reklāmās. Haskiji ierasti ir mežonīgi, nepaklausīgi un pilnīgi nepiemēroti dzīvei dzīvoklī, bet Puika ir pavisam atšķirīgs no saviem sugas brāļiem.
Viļķenes pagastā top Aļaskas malamutu audzētava
Rīdziniece Sanita Vīksne ar ģimeni pirms dažiem gadiem izvēlējās doties prom no lielpilsētas uz dzīvi laukos. Limbažu novada Viļķenes pagastā viņa pievērsusies savam hobijam, kas nu pārtapis par nopietnu ikdienas nodarbi - top Aļaskas malamutu audzētava. Saimniece cer īstenot arī savu sapni – pašas malamutu vilktā pajūgā doties polārbraucienā.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti