Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Uz Līgatni iepazīties ar vāverīti kuplastīti!

Līgatnes dabas takās sestdien noritēs izglītojoši pasākumi par vāverēm. Dabas izglītības centrā būs iespēja izzināt vāveres dzīvesveidu, kuplās astes noslēpumu, minēt mīklas, piedalīties radošās darbnīcās un spēlēt spēles par dzīvniekiem.

LLU piedalās pirmā fitoremediācijas parka izveidē Zviedrijā

Zviedrijā šomēnes atklāts pirmais izglītojošais parks, kura uzdevums attīrīt augsni. Augu kolekciju, kas attīrīs augsni no smagajiem metāliem, jaunajam parkam veidojuši Latvijas Lauksaimniecības universitātes mācībspēki un studenti. Jauno metodi pašlaik plašāk izmanto tikai ASV.     

Allažu sociālās aprūpes centrā seniori var apmesties kopā ar saviem mājdzīvniekiem

Dzīvība atgriezusies bijušajā valsts sociālās aprūpes centrā “Allaži”, ko valsts slēdza pirms gada un īpašumu nodeva Siguldas novada pašvaldībai. Tā izsolē centru iznomājusi jaunizveidotai biedrībai, kas nu uzņēmusies rūpi par veco ļaužu un pilngadīgo cilvēku ar invaliditāti aprūpi – bet ne tikai. Klienti drīkst ņemt līdzi savus mājdzīvniekus. Pirms dažām dienām centrs par mājvietu kļuvis arī diviem suņiem, bet tie gan tur nav vienīgie dzīvnieki.

Alūksnes novadā no pazemē aizmirstām mucām noplūst mazuts

Alūksnes novada Mālupes pagastā šā gada pavasarī no bijušās katlu mājas mucām noplūdis mazuts. Tas tagad savākts, un mucas demontētas. Pašvaldība par šiem pasākumiem lūgusi no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem atvēlēt ap 29 000 eiro, Latvijas Radio pastāstīja Alūksnes novada Īpašumu departamenta vadītājs Ingus Berkulis.

Tūjā mazdārziņos un piejūras atpūtas laukumos saimnieko mežacūkas

Tas ir terors! – tā Tūjas iedzīvotāji vērtē mežacūku apciemojumus, pēc kuriem šajā Vidzemes jūrmalas ciematā uzrakti ir ne vien šobrīd tukši esošie atpūtas laukumi pie jūras, bet arī mazdārziņi un māju pagalmi. Mednieki atzīst – palīdzēt daudz nevar, jo apdzīvotā vietā medīt nedrīkst. Par to, kā rast risinājumu, lai tomēr ierobežotu šo meža viesu apciemojumus, Tūjā iedzīvotāju sapulcē spriedīs nākamnedēļ.

Lietuvā raizējas par Žuvintas rezervātā atrastu jenotu

Lietuvas dienvidrietumos, Žuvintas biosfēras rezervātā, atrasts automašīnas notriekts aptuveni deviņus kilogramus smags jenots, un tas izraisījis bažas kaimiņvalsts valsts Vides ministrijā, jo jenoti apdraud daudzas citas dzīvnieku sugas un tāpēc ir iekļauti Lietuvas invazīvo sugu sarakstā.

Latvijā ir teju 3000 piesārņoto vietu; vairums to nav pētītas un attīrītas

Latvijā ir teju 3000 vietu, kas reģistrētas kā piesārņotas vai potenciāli piesārņotas, bet Valsts vides dienestā atzīst, ka vairums no tām nav daudz pētītas. Līdz ar to nav zināms, vai un cik lielā mērā šis piesārņojums varētu ietekmēt cilvēku veselību. Arī attīrīšanas darbi dārdzības dēļ neveicas.

Ežezerā regulārie reidi mazina maluzvejniecību

Ik pavasari un rudeni Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) speciālisti pastiprināti seko kārtībai ūdenstilpnēs, jo šajā laikā malumednieki un maluzvejnieki sastopami biežāk. Latgales reģionā viens no pārraudzībā esošajiem ezeriem ir salām bagātais Ežezers Dagdas novadā. Reidu rezultāti pierāda, ka, tāpat kā citviet reģionā, nelegālas medības un zveja pēdējo gadu laikā mazinās.

Kaķu izstādēs piedalās arī bezšķirnes minči

Vēl nesen ideja par kaķu izstādi, kurā var piedalīties arī bezšķirnes kaķi, šķita utopiska, bet tagad līdzās šķirnes minčiem ar smalkiem ciltsrakstiem par godalgām var cīnīties arī mājas kaķi.

Ērču aktīvā sezona tuvojas beigām

Kaut arī ērču aktīvā sezona tuvojas beigām, Latgales slimnīcās aizvien tiek uzņemti cilvēki ar šo kukaiņu kodumiem. Joprojām daudziem nav izpratnes, kā pašu spēkiem pareizi apkopt koduma brūci vai noņemt ērci.

Kaķenīte Trīne pārņēmusi Brendas paradumus

Kaķi tiek uzskatīti par mistiskiem dzīvniekiem. Šis priekštats cilvēkiem radies 10 000 kopdzīves gadu laikā. Ja kaķis drudžaini mēģina izkļūt no mājas, tad gaidāma nelaime, jo viņi spējot redzēt nākotni.

Kucītei Rasai māca pārvarēt bailes no tumsas un pastaigas

Pirmajā acu uzmetienā gan lielā izmēra, gan izskata dēļ vilkveidīgo suņu meiteni Rasu var noturēt par bezbailīgu mājas sargu. Tomēr realitātē viss ir pavisam citādi. Kucīte baidās no skaļiem trokšņiem un nereti šī iemesla dēļ pat atsakās doties pastaigās.

Nirēji pulcējas uz Rīgas kanāla tīrīšanas talku

Velosipēdi, iepirkumu ratiņi, nolauztas atkritumu tvertnes ar visiem balstiem un citi atkritumi sedz Rīgas kanāla gultni. Šodien uz savu rudens tīrīšanas talku iepretim Bastejkalnam pulcējās niršanas entuziasti.

Putnu vērošanas dienās Latgales pusē uzzinās vairāk par gulbjiem un dosies pārgājienā pa purvu

Nedēļas nogalē gaidāmi labvēlīgi laikapstākļi rudens putnu migrācijas vērošanai. Tāpēc BirdLife International, Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB), Dabas aizsardzības pārvalde un Latvijas vides aizsardzības fonds aicina vērot putnus un par tiem ziņot portālā Dabasdati.lv. Tāpat ikvienam ir iespēja piedalīties kādā no apmēram 30 bezmaksas Eiropas putnu vērošanas dienu pasākumiem dažādās Latvijas vietās (sarakstu meklē www.putnudienas.lv).

Jaunākie
Populārākie
Interesanti