Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Rīdzinieki norūpējušies – kur palikusi Strazdupīte?

Rīgas teritorijā esošā Strazdupīte ir 2,8 kilometrus gara. Tā iztek no Gaiļezera, tek cauri Mežciemam un Juglai, līdz ietek Juglas ezerā. Upīte pašlaik piedzīvo ne tos labākos laikus – tā ir "aizdambēta" un piesārņota, iespējams, – arī ar notekūdeņiem. Rīgas iedzīvotāji zvana LTV raidījumam "Vides fakti" un ziņo, ka Strazdupīte pie Gaiļezera vispār ir pazudusi.

Tropu rudens ar liesmu tauriņiem

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskā dārza Tropu mājā no 14.septembra līdz 24.septembrim norisināsies liesmu tauriņiem 'Dryas iulia' veltīts pasākums "Tropu rudens".

Laika apstākļi sēnēm aizvien labvēlīgāki - Dabas muzejā atklāj izstādi

Kad laiks iegriežas uz rudens pusi, daļa cilvēku kļūst atkarīga no sēņu trakuma. Sociālie tīkli burtiski plīst no skaudības, kad sēņotāji lepojas ar kārtējo guvumu – baraviku groziem. Rūdīti sēņotāji parasti savas beku un gaileņu vietas neatklāj. Pēdējo nedēļu lietus bijis labvēlīgs sēnēm, un tās nu steidz izlīst virszemē. Par sēņu daudzveidību var pārliecināties tradicionālajās sēņu dienās Dabas muzejā.    

Pirms dzīvnieku adopcijas patversmes pat vērtē raksturu saderību ar jauno saimnieku

Latvijas dzīvnieku patversmēm ir adopcijas noteikumi par to, ko nepieciešams sagādāt pirms vest mājās kaķi vai suni. Tāpat par jauno mīluli ir jāsamaksā. Dažas dzīvnieku patversmes pievērš uzmanību arī mājas apstākļiem un raksturu saderību. Patversmes norāda – noteikumiem jābūt vēl striktākiem, tikai tad potenciālie saimnieki sapratīs, cik lielu atbildību uzņemas.

«Ķepa uz sirds»: Kā iemācīt kaķi pastaigāties pie pavadas?

Ja suns pie pavadas nešķiet nekas neparasts, tad uz kaķi, kas ar savu saimnieku dodas pastaigā tādā pašā veidā, atskatās daudzi. LTV raidījums “Ķepa uz sirds” devās ciemos pie Evijas Tukišas un kaķenītes Pogas. Viņu abu pastaiga brīvā dabā kļuvušas par ikdienas rituālu.

Pirms dažiem gadiem iztīrītā Salacas upe atkal pamatīgi aizaugusi

Pirms dažiem gadiem cilvēki kārtīgi iztīrīja lašu nārsta upi Salacu. Taču tā jau atkal ir pamatīgi aizaugusi, un nekas par tās tīrīšanu vairs neliecina. Hidrobiologs Andris Urtāns skaidro – atsevišķi minerālmēsli, ko izmanto lauksaimniecībā, likuši zaļot upēm.

Birmingemas klīnikā terapijā izmanto ēzeļus, kas nomierina un ārstē

Dzīvnieku pasaulē spītība allaž tikusi piedēvēta ēzeļiem, tomēr Anglijā, Birmingemā, kur viesojās arī LTV raidījums "Ķepa uz sirds", tiem piedēvē nomierinošas un pat dziedinošas spējas. Tās ar īpašas terapijas palīdzību spēj ārstēt ne tikai bērnus ar īpašām vajadzībām, bet arī pieaugušus cilvēkus, kas cieš no depresijas.

Kaķa Hugo Bosa sirdslieta – kāpelēšana pa trepju labirintu

Deviņus mēnešus jaunā kaķa Hugo Bosa sirdslieta ir kāpelēšana un pastaigas pēc iespējas augstāk virs zemes. Hugo Bosa saimnieks Viktors gan mājā, gan dārzā ir izveidojis kaķu trepju labirintu, kas ļauj viņa mīlulim pārvietoties pa gaisu šī vārda vistiešākajā nozīmē.

FOTO: Uz dabas un muzeja skatuves uznāk dālijas

Vasaras nogale un septembris ir rudens karalieņu – dāliju – laiks. Kad pārējās puķes jau nogurušas no ziedēšanas, uz dabas skatuves uznāk dālijas, atver kuplās ziedkopas un dažkārt paliek vienīgās, kuru skaistumu var baudīt līdz pat salnām. Dāliju krāšņums staro arī Dabas muzeja izstāžu zālē.

Indijā brīvprātīgie cīnās ar atkritumiem izgāztuvei līdzīgā pludmalē

Indija aizvien cīnās ar atkritumu problēmu.  Dažādas brīvprātīgo grupas cenšas tam rast risinājumu – katru nedēļu viņi dodas sakopt piekrasti, kas nu jau kļuvusi par izgāztuvi. Brīvprātīgie ir attīrījuši pludmali jau no vairāk nekā pieciem miljoniem kilogramu atkritumu, galvenokārt plastmasas.

Hortenzijas iekrāso rudens sākumu

Aizvien lielāku popularitāti dārzos iegūst hortenzijas, Tās sāk ziedēt vasarā, bet savu īsto nokrāsu parāda tikai septembrī, iekrāsojot rudens sākumu. Šogad gan šis pareģojums īsti nestrādā, jo ziedēšana sākusies divas nedēļas vēlāk, un pašreiz  krāsoties sākot tikai agrās šķirnes.

Strenču slimnīcā cīnās ar bezsaimnieka kaķu problēmu

Pēdējos gados Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas teritorijā savairojusies kaķu kolonija. Ar dzīvnieku aizstāvju palīdzību tagad cerība vismaz nedaudz to skaitu samazināt - mazajiem kaķiem meklējot jaunas mājas, bet lielos sterilizējot. Palīdzēt problēmu risināt atsaukušies cilvēki no Smiltenes, Valmieras, pat Liepājas un ar ziedojumiem arī ārzemēs dzīvojošie tautieši.  Taču pārsteigums bijis, ka atsaucība un palīdzība nav bijusi no pašiem vietējiem iedzīvotājiem un novada pašvaldības. 

Grobiņā atklās no akmeņiem veidotu interaktīvu vides objektu

Viena no Latvijas dabas vērtībām ir ne tikai dižakmeņi, bet arī gadu tūkstošiem senie kulta jeb bedrīšakmeņi, ar ko īpaši bagāta Liepājas apkārtne. Pēdējos gados Grobiņas pusē atrastas 10 šādas nozīmīgas liecības, no kurām divi ir dižakmeņi. Lai pievērstu uzmanību unikālajām dabas vērtībām, trešdienas vakarā ar gaismas un mūzikas spēlēm Grobiņas promenādē tiks atklāts no akmeņiem veidots interaktīvs vides objekts, kas veltīts Latvijas simtgadei.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti