Kultūra / Māksla
Kalnciema kvartālā - Valda Celma laika upes plūdums

Kalnciema kvartāla galerijā līdz 18.novembrim skatāma mākslinieka, semiotiķa, dievtura, latvju zīmju un simbolu pētnieka un vairāku grāmatu autora Valda Celma izstāde „Daugava”. Izstādē  var vērot mākslinieka radīto laika upes plūdumu, paverot skatu uz 60. un 70. gadu tehnoloģiju iespējām un idejām Valda Celma mākslas darbos.

Rīgas geto Aleksandras Beļcovas skicēs

Pirms 76 gadiem šajā dienā, 1941. gada 25. oktobrī, tika slēgti Rīgas geto vārti, izolējot no ārpasaules tūkstošiem ebreju. Viņu vidū arī gleznotājas Aleksandras Beļcovas paziņas. Apzinot mākslinieces atstāto radošo mantojumu, muzeja darbinieki tikai nesen atklāja zīmējumus, kuros Aleksandra Beļcova fiksējusi redzēto Rīgas geto un kuri tagad vienkopus apskatāmi Žaņa Lipkes memoriālā Ķīpsalā. Lai arī izstāde oficiāli atklāta 25.oktobrī, apmeklētājiem tā būs pieejama tikai pēc valsts svētkiem - no 21. novembra.

Notiks gleznotāja Jāņa Tīdemaņa jubilejas izstāde

No 2. novembra līdz 2018. gada 31. janvārim Mūkusalas mākslas salonā notiks Jāņa Ferdinanda Tīdemaņa (1897–1964) jubilejas izstāde “Maestro grandiozo. Jānim Ferdinandam Tīdemanim 120”. Tajā būs skatāmi mākslinieka darbi no Zuzānu kolekcijas, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un privātām kolekcijām.

Latvijas jauno autoru darbi gūst atzinību izstādē Tallinā

2017.gada 20.oktobrī Tallinas Mākslas zālē atklāta Starptautiskā laikmetīgā mākslas triennāle jauniešiem „Eksperimenta!”. Latviju triennālē pārstāv 11 Latvijas jaunie mākslinieki ar deviņiem darbiem. Vienu no trīs īpašajām žūrijas atzinībām par spilgtu un māksliniecisku sniegumu saņēma J.Simsona Madonas Mākslas skolas audzēkne Elīna Pūce.

Atklāj Prigičeva izaicinošo izstādi «Dzeltenais sniegs prezidenta dārzā»

Pirmdien, 23. oktobrī, galerijā “Istaba” atklāta mākslinieka, restauratora un interjerista Andreja Prigičeva personālizstāde “Dzeltenais sniegs prezidenta dārzā”, kurai savas telpas iepriekš atteica gan Liepājas muzejs, gan Dailes teātra mākslas telpa. Proti, izstādes autors nelielās kastītēs rada tādu atmosfēru un sižetus, ko ne visi vēlas redzēt, saprast un pieņemt. Piemēram, par cilvēku netikumiem, aprobežotību, vardarbību vai narkomāniju.

Grobiņā aizvadīts mākslas festivāls

Lai apzinātu novada kultūrvēsturiskās vērtības un personības, Grobiņas mākslas un mūzikas skolā aizvadīts mākslas festivāls. Tajā īpaši godināts vietējais mākslinieks un pašportretu meistars Roberts Stārosta.

Dabas muzejā vēl dažas dienas skatāma Vigeo Saules putnu izstāde

Līdz svētdienai, 22.oktobrim, plkst. 17 Latvijas Dabas muzejā vēl aplūkojama mākslinieka Vigeo Saules personālizstāde "Putni? Putni! Putni.". Kā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" norāda muzeja pārstāve Diāna Meiere, mākslas darbu izstāde Dabas muzejā nav bieža parādība, bet šoreiz mākslinieka darbi izvēlēti, jo tajos skatāmi putni.

RIXC festivāls uzbur vēl neredzētas virtuālās realitātes

Vēl neredzētu virtuālās realitātes pasauli uzbūruši mākslas un zinātnes festivāla RIXC dalībnieki no dažādām valstīm izstādē “Virtualitātes un realitātes” – sākot no acu apmāna attēliem līdz iespējas uzkāpt uz piecsimt miljonus sena akmeņa vai tiešsaistē nokļūt jebkurā pasaules valstī un pat sadzirdēt savas domas.

Balso par Baltijas jaunākās paaudzes māksliniekiem 

Nosaki talantu Baltijas mākslā! No ceturtdienas, 19.oktobra, sākam tiešsaistes balsojumu par Baltijas Jaunā mākslinieka balvas (Baltic Young Artist Award) nominantiem. Apbalvojumam šogad kandidē 75 mākslinieki, kas izglītību ieguvuši Latvijas, Lietuvas un Igaunijas mākslas akadēmijās.  Balsojums norisināsies līdz 9. novembrim  konkursa vietnē balticyoungartistaward.eu un sabiedrisko mediju platformā lsm.lv. 

Rīgā durvis vērs atvērtā stikla mākslas studija-darbnīca «Glass Point»

26.oktobrī Grīziņkalnā durvis vērs atvērtā stikla mākslas studija-darbnīca “Glass Point”, kurā visi interesenti varēs klātienē vērot smalko stikla mākslinieku darbu un iegādāties Latvijā un kaimiņvalstīs radītus stikla mākslas priekšmetus. Pasaulē atvērtās darbnīcas ir ļoti populāras, un “Glass Point” būs pirmā šāda veida mākslas studija-darbnīca Latvijā.

Jaunieši no Latvijas piedalās triennālē «Eksperimenta!» Tallinā

No 20.oktobra līdz 3.decembrim Tallinā notiks starptautiskā laikmetīgās mākslas triennāle "Eksperimenta!" ” kurā jaunie autori no 10 valstīm prezentēs savus darbus par tēmu “Māksla un ekonomika”. Latviju izstādē pārstāvēs 11 jaunieši ar deviņiem īpaši triennālei veidotiem darbiem.

«Istabā» atklās Prigičeva izstādi «Dzeltenais sniegs prezidenta dārzā»

No 23. oktobra galerijā "Istaba" – Andreja Prigičeva personālizstāde “Dzeltenais sniegs prezidenta dārzā”, kurā mākslinieks piedāvā sabiedrībai vispārzināmas, bet ne vienmēr pozitīvi akceptējamas vai pat nepopulāras tēmas, kas saistītas ar vietēju un arī globālu sociālpolitisku normu, ētisku un tikumisku hipotētiski aktualizētu problemātiku, – “kas būtu, ja būtu”.

Iznākusi grāmata par gleznotāju Andreju Ģērmani

Apgādā “Madris” iznākusi gleznotājam un kultūrvēsturniekam Andrejam Ģērmanim veltīta grāmata “Andrejs Ģērmanis. Gleznas. Akvareļi. Zīmējumi”. Grāmatai ir plašs paša mākslinieka ievads un mākslas zinātnieces, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) docentes Aigas Dzalbes eseja, tajā ietvertas ap 100 darbu reprodukcijas, kas raksturo Andreja Ģērmaņa daiļradi no viņa diplomdarba LMA līdz jaunākajiem darbiem. Grāmatas atvēršanas svētki notiks Jūrmalas muzejā 26. oktobrī plkst.15.00.

Pilsētas sajūtas taktilo darbu izstādē «ES.AIZ.AIZ.PUT.ES.»

”ES.AIZ.AIZ.PUT.ES.” – ar šādu nosaukumu Aizputes novada Tūrisma informācijas un mūžizglītības centrā skatāma Liepājas mākslinieces Agneses Rudzītes darbu izstāde. Māksliniecei raksturīgi darbi taktilajā tehnikā, kad cilvēki var ne tikai apskatīt mākslas darbus, bet tos arī aptaustīt.

Teātra muzejā atklāta Krastiņas un Daudziņa izstāde «#dienasvaronis»

Vai kādreiz esat iedomājušies, kā rodas mākslas tēls? Mākslinieci Sandru Krastiņu šis jautājums tiktāl nodarbināja, ka viņa uzaicināja talkā aktieri Vili Daudziņu un fotogrāfu Jāni Deinatu, lai mākslas tēlu radītu no nulles, iemūžinātu un visbeidzot uzgleznotu. Tā tapa izstāde „#dienasvaronis”, ko 12.oktobrī atklāja Eduarda Smiļģa Teātra muzejā.

Mākslas muzejā notiks izstāde par dzīvi pirms interneta
Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā no 8. decembra līdz 4. februārim Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs organizē izstādi „Tev ir pienākušas 1243 ziņas. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze”. Tā vēstīs par neseno pagātni, kad sevis paša un citu meklējumi notika analogā, nevis digitālā vidē.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti