Kultūra / Māksla
Stikla mākslinieces Ģibietes izstāde Liepājas muzejā raisa fantāzijas

Liepājas muzejā pašlaik skatāma stikla mākslinieces Martas Ģibietes stikla skulptūru izstāde „Ceļotāji”. Liepājas izcelsmes starptautiski atpazīstamā māksliniece jau daudzu gadu garumā īsteno savas radošās ieceres un veido dažādas stikla skulptūras un vides objektus, izmantojot spoguļus un citus materiālus.

Liepājā notiks atvērto laboratoriju cikls «Open Lab»

Liepājā ir uzsākts jauns pasākumu cikls „Open Lab” (atvērtās laboratorijas), kura ietvaros norisināsies diskusijas un radošās darbnīcas jaunajiem māksliniekiem un citiem interesentiem. Laboratorijās varēs pieredzējušu mentoru vadībā padziļināti izpētīt kādu globāli aktuālu tēmu caur mākslas praksi.

Cēsu izstāžu namā atklātas divas jaunas izstādes

Līdz 10.decembrim Cēsu izstāžu namā skatāmas divas jaunas izstādes: pirmajā Izstāžu nama stāvā aplūkojama Kristapa Priedes izstāde “Kristaps Priede: Kods”, otrajā stāvā skatāma izstāde "Cēsnieks Latvijas valstij: Fotogrāfs Jānis Sūniņš un viņa dzimta".

Apvienotajiem Arābu Emirātiem sava Luvra

Pēc desmit gadu gaidīšanas Apvienotajos Arābu Emirātos atvērts Luvras muzejs. Tajā iespējams apskatīt 620 mākslas darbus, kuru autori ir tādi meistari kā Leonardo da Vinči, Monē un Pikaso. Tiesa, lielākā daļa no darbiem ir nomāti no Francijas Luvras.

Paziņos labāko Baltijas jaunākās paaudzes mākslinieku

15. novembrī tiks paziņots Baltijas labākais jaunākās paaudzes mākslinieks starptautiskās žūrijas vērtējumā, kā arī skatītāju iemīļotākais jaunākās paaudzes mākslinieks. Balsošana turpinās vēl tikai vienu dienu apbalvojuma mājaslapā BalticYoungArtistAward.eu, kā arī LSM platformā. „Baltijas Jaunā mākslinieka balva” (Baltic Young Artist Award), kas izveidota, lai profesionālo vidi un plašāku sabiedrību iepazīstinātu ar jaunākās paaudzes māksliniekiem un atbalstītu viņu radošos centienus uzsākt veiksmīgu profesionālo darbību.

Rīgā sākas starptautisks mākslas gadatirgus

No 8. līdz 12.novembrim Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā noritēs starptautisks mākslas gadatirgus “Art Riga Fair 2017”. Tas ir ikgadējs pasākums, kas šogad notiek jau ceturto reizi, pulcējot māksliniekus un viņu pārstāvjus no dažādām pasaules valstīm.

Tīdemaņa 120.gadskārtā atklāj māksliniekam veltītu izstādi «Maestro Grandiozo»

Ar savām ekspresīvajām krāsām un mutuļojošo temperamentu pazīstamais gleznotājs Jānis Tīdemanis Latvijas mākslā iebrāzās 20.gadsimta 20.gadu beigās. Šajās dienās nākusi klajā Tīdemanim veltīta mākslas zinātnieces Ingūnas Ģēģeres grāmata, bet Mūkusalas mākslas salonā apskatāma plaša un ļoti koša Tīdemaņa 120 gadiem veltīta gleznu izstāde ar mākslinieka personības cienīgu nosaukumu "Maestro Grandiozo".

Viļakā atklāta gleznotāja Valerjana Dadžāna darbu izstāde

Viļakā atklāta gleznotāja Valerjana Dadžāna darbu izstāde. Vietējiem viņš pazīstams ne tikai ar saviem romānikas un gotikas stilā veidotajiem darbiem, bet arī ar to, ka bija laulājies ar  Latvijas Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes mazmeitu. Šogad māksliniekam un  sabiedriskajam darbiniekam apritētu 85 gadi.

Jelgavā atklās Valda Villeruša asamblāžu izstādi


Trešdien, 1.novembrī, pulksten 16 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī tiks atklāta mākslinieka, Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Valda Villeruša izstāde “Skaidra forma. Asamblāža un grafika”, kurā varēs iepazīties ar neparasto asamblāžas tehniku, kā arī tikties ar izstādes autoru, kuram šī būs pirmā personālizstāde Jelgavā.

Liepājā būs vērojama vēsturiskā fantāzija «Mehāniskais Veidenbaums»

Liepājā 4. novembrī plkst. 21.00 mūzikas klubā “Fontaine Palace” Eduarda Veidenbauma 150. jubilejas gada ietvaros būs vērojama vēsturiskā fantāzija “Mehāniskais Veidenbaums”, ar laikmetīgās mākslas palīdzību aicinot iepazīt latviešu dzejnieka Eduarda Veidenbauma zinātniskās intereses, viņa pēdējo ceļu uz mājām un 19./20. gadsimtu mijas latviešu inteliģences dzīvi, informē projekta producente Anete Enikova.

Mākslas akadēmijā būs apskatāma diplomandu izstāde «Virsmas blīvums»

No 2. līdz 25. novembrim Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā būs apskatāma maģistra programmas diplomandu izstāde „Virsmas blīvums”, kas jau astoto gadu notiks ar "ABLV Charitable Foundation" atbalstu. Visi interesenti laipni gaidīti izstādes atklāšanā, kas notiks 1. novembrī plkst. 18.00.

Tokijā atklāta Voldemāra Johansona personālizstāde «Uncertainty Drive»

25. oktobrī “LOKO” mākslas galerijā Tokijā atklāja Voldemāra Johansona personālizstādi, kas veidota pēc izpētes braucienā Fukušimas apgabalā ievākto materiālu apstrādes un intervijām ar Japānas vadošajiem kodolzinātniekiem un aktīvistiem. Izstādē aplūkojama skaņas skulptūra un objektu ansamblis “Uncertainty Drive”, kas no iegūtajiem datiem sintezē skaņas plūsmu, kas balstās neparedzamības priekšstatos. Izstāde Tokijā apskatāma līdz 18. novembrim.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti