Kultūra / Māksla
Latgalē attīstās digitālā māksla

Noslēdzoties projekta “Digitālā māksla aptver Eiropu” konkursam par mākslinieku rezidencēm, Lūznavas muižā darba un ikdienas gaitas sācis digitālās mākslas pārstāvis no Francijas Žaks Lopess. Projekts ilgs trīs gadus, un to īsteno modernās mākslas centri Īrijā, Francijā un Latvijā, Rēzeknes novadā. Projekta galvenais mērķis – izveidot sadarbību starp digitālajiem māksliniekiem un kultūras pazinējiem visā Eiropā, reizē attīstot inovācijas, sociālo uzņēmējdarbību un veicinot digitālās mākslas popularitāti.

Top mākslas centrs «Zuzeum»

Nopietnas pārvērtības gaida bijušo korķa fabriku Rīgā, kas 21. gadsimtā labāk zināma kā “Sapņu fabrika”. Šo industriālās arhitektūras mantojumu iegādājušies mecenāti Dina un Jānis Zuzāni, lai radītu jaunu mākslas centru ar nosaukumu “Zuzeum”. Kamēr fabrikas pārbūves projekts, ko izstrādājis arhitektes Zaigas Gailes birojs, nodots saskaņošanai Rīgas pilsētas būvvaldē, bet par Zuzānu kolekcijas mājvietu joprojām uzskatāms Mūkusalas mākslas salons, jau nākamnedēļ topošā “Zuzeum” ēkā durvis vērs Baltijā vērienīgākā Izraēlas laikmetīgās mākslas izstāde.

Izstādi «TOP no top» apmeklējuši 20 tūkstoši skatītāju

Mūkusalas mākslas salona kūrēto Zuzānu kolekcijas izstādi “TOP no top” Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Lielajā zālē apskatījuši 20 183 apmeklētāji no Latvijas un ārvalstīm. Izstāde bija apskatāma no 29. jūlija līdz 17. septembrim, un vidēji dienā mākslas pērles novērtējuši 448 apmeklētāji.

Atklās depresijas problēmām veltītu izstādi «Slepenais dubultnieks»

Mākslinieki un veselības aprūpes speciālisti apvienojušies projektā „Slepenais dubultnieks”, kura mērķis ir pievērst uzmanību depresijas problēmai Latvijā un iezīmēt tās risinājumus. Projekts sāksies 27.septembrī, kad Kongresu namā atklās izstādi, kurā piedalās 28 mākslinieki no Latvijas, Igaunijas un Amerikas, izstādi papildinās arī speciāli tai radīta mūzika, kā arī astoņi sarunu vakari, kuros par depresiju dažādos kontekstos runās psihologi, psihoterapeiti un citu jomu profesionāļi. Projekts Kongresu namā ilgs trīs nedēļas, un ieeja visos pasākumos ir brīva.

Rīgā būs skatāma vērienīga Izraēlas laikmetīgās mākslas izstāde «Sapņi un drāmas»

Jau nākamnedēļ, no 7. oktobra un līdz 5. novembrim topošajā mākslas centrā “Zuzeum” (Lāčplēša ielā 101) būs skatāma izstāde “Sapņi un drāmas” – līdz šim vērienīgākā Izraēlas laikmetīgās mākslas reprezentācija Baltijā, kurā būs pārstāvēti 14 pazīstami izraēļu mākslinieki – Porat Solomon, Dor Guez, Nir Hod, Guy Zagursky, Noa Eshkol, Avner Ben-Gal, Sagit Mezamer, Erez Israeli, Keren Yeala Golan, Marik Lechner, Daniel Kiczales, Eitan Ben-Moshe, Sigalit Landau un Yehudit Sasportas.

Cēsīs atklāta Kristīnes Luīzes Avotiņas jaunāko darbu izstāde

Māte – gleznotāja, meita – gleznotāja. Māte bērnībā līdzējusi uztvert pasauli, tagad meita šo izjūtu nodod savai meitai. Un vienlaikus sava bērna uztveri glezno. Pēc renovācijas Cēsu izstāžu namā atklāta Kristīnes Luīzes Avotiņas jaunāko darbu izstāde, kurai dots zīmīgs nosaukums „Ģimene”.

Marka Rotko centrā jauna izstāžu sezona

Par rudens atnākšanu vēsta arī Marka Rotko mākslas centrs Daugavpilī. 22.septembrī Rotko mākslas centrā Daugavpilī ir atklāta jaunā rudens izstāžu sezona. Izstāžu sezonas devīze - ''Laiks un dažādība laikā''. Mākslas rudens raža Rotko centrā vērojama darbu daudzveidībā gan pašmāju, gan ārvalstu mākslinieku sniegumā. Ir glezniecības, grafikas, fotogrāfijas un akvareļu kompozīcijas.

Mākslas akadēmijas studenti aicina uz izstādi «Bez vārdiem»

No 28. septembra Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) maģistra un bakalaura programmu studenti no Glezniecības apakšnozares - Ansis Rozentāls, Kristaps Priede un Reinis Bērziņš, Keramikas apakšnozares - Kristīne Nuķe Panteļejeva, un Scenogrāfijas apakšnozares - Ilmārs Šterns, aicina ikvienu interesentu uz izstādi „Bez vārdiem”.  Izstāde apskatāma līdz 21. oktobrim LMA 1. stāva izstāžu zālē.

«Neputns» laiž klajā trimdas māksliniekam Fridriham Miltam veltītu albumu

“Fridrihs Milts, kura dzīve aizritēja starp Pārdaugavu un Ņujorkas centru Manhetenu, trimdas latviešu uztverē kļuvis par leģendāru personību,” tā raksta grāmatas sastādītāja Dace Lamberga. Izdevniecības "Neputns" sarūpētais albums nāk klajā vienlaikus ar mākslinieka gleznu izstādi Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.

Instalācijas kā protesta veids Krišjāņa Elvika izstādē

No 20.septembra klubā “One One” būs skatāma jaunā mākslinieka Krišjāņa Elvika personālizstāde “Cuntemporary”. Kā skaidro pats mākslinieks, būtībā tas ir vizuālajā valodā izstāstīts stāsts par cilvēku un nosodījumu, par kaislību pret dzīvi un pagaidu vērtībām.

«Pasīvā dekadence» rīko izstādi «Siltais zīmuls»

No 20. septembra līdz 18. decembrim Dailes teātra mākslas telpā “Brīvības 75” notiks mākslinieku grupas “Pasīvā dekadence” rīkotā izstāde “Siltais zīmuls”, kurā būs skatāmi 26 Latvijas mākslinieku darbi zīmuļa tehnikā.

Pīgožņa balvai pieteikušies 195 mākslinieki; žūrija uzvarētāju izvēlējusies no 7 pretendentiem

Preiļos jau trešo reizi pasniegs Jāzepa Pīgožņa balvu Latvijas ainavu glezniecībā. Balva iedibināta pēc mākslinieka, viena no izcilākajiem Latvijas ainavistiem, Jāzepa Pīgožņa (1934 – 2014) aiziešanas viņsaulē. Septembra vidū tiek atzīmēta mākslinieka dzimšanas diena. Balvas mērķis ir turpināt attīstīt un popularizēt Latvijas ainavu glezniecību, kā arī vienot Latvijas galvaspilsētas un novadu kultūras dzīvi. Preiļos apskatāmi arī labākie konkursam iesniegtie darbi.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti