Kultūra / Māksla
Nezināmie miroņi Kristiana Brektes darbu izstādē

Mākslinieks Kristians Brekte turpina pārsteigt – šoreiz ar uzdrīkstēšanos gleznot mirušus cilvēkus. Nezināmos. Neatpazītos. Miroņu portreti no 12.oktobra apskatāmi galerijā “Māksla XO” izstādē “Mr. and Mrs. Doe”.

Rīgā būs skatāma mūsdienu klasiskā Turcijas māksla

No 27.oktobra līdz 23.novembrim Rīgas Kongresu namā (Kr.Valdemāra ielā 5) norisināsies izstāde “Mūsdienu klasiskā Turcijas māksla”. Izstāde notiek IV ikgadējā starptautiskā Austrumu mākslas un mūzikas festivāla “Rumi Fest” ietvaros.

Gleznotāju apvienībai «V.I.V.A.» – 10 gadi!

Latgalē ir kāda ļoti īpaša četru gleznotāju apvienība ar nosaukumu "V.I.V.A.". Nupat ar izstādi un savu gleznu kataloga atklāšanu šī apvienība svinēja desmit gadu jubileju. "V.I.V.A." zīmīga ar to, ka katra māksliniece pārstāv noteiktu Latgales reģionu.

Uz Pāvilostas muzeju atceļojusi glezna no Amerikas

Uz Pāvilostas novadpētniecības muzeja krājumu, kā dāvinājums no Amerikas Savienotajām Valstīm atceļojusi kāda īpaša glezna, kas tagad vēstīs par latviešu bēgļu gaitām. Tās ceļš uz Latviju ved cauri latviešu aktrises Ilzes Rūdolfas dzimtas stāstu. Reiz, viesojoties pie saviem radiem Amerikā, aktrise tur pamanījusi gleznu, kur attēlotas senas dzirnavas. Pēc atmiņu stāstiem Latvijas ainavu ar senajām dzirnavām ir gleznojis kāds poļu izcelsmes autors.

Atklāj laikmetīgās mākslas izstādi «Nosaukumam nav nozīmes»

Ne viss ir tā kā izskatās – ar šādu pārliecību šobrīd Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) apakšzemes lielajā izstāžu zālē tiek atklāta līdz šim vērienīgākā laikmetīgās mākslas izstāde. Ironisks ir tai dotais nosaukumu – "Nosaukumam nav nozīmes".

Aktualizē izcilā mākslinieka Eduarda Vītola daiļradi

Latvijas profesionālās mākslas pamatu veidošanā ļoti nozīmīga loma ir Eduardam Vītolam. Viņa devums liekams līdzās Vilhelma Purvīša, Jaņa Rozentāla, Gustava Šķiltera un citu labi pazīstamu mākslinieku veikumam, taču Eduards Vītols atpazīstamības ziņā palicis ēnā. Pēdējo reizi viņam veltīta plašāka izstāde Rīgā notika pirms 40 gadiem. Šogad, sagaidot mākslinieka 140.jubileju, viņa dzimtas pārstāvji sadarbībā ar mākslas zinātnieci Ingrīdu Burāni viņa daiļradi atkal nolēmuši aktualizēt, un pirmais solis būs izstāde, ko atklās sestdien, 7.oktobrī, Limbažu muzejā.

Piešķir Ināras Teterevas stipendijas mākslā; īpaša balva Aleksejam Naumovam

Lai varētu realizēt vispārdrošākās, interesantākās, mākslinieciski vērtīgākās idejas vēl studiju laikā, jau sesto reizi Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentiem tiek piešķirtas „Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā”, un 3.oktobrī tika paziņoti uzvarētāji. Savukārt profesors Aleksejs Naumovs saņēma īpašo apbalvojumu – Borisa un Ināras Teterevu fonda Goda zīmi. Tā piešķirta profesoram par ilggadēju ieguldījumu unikālas mākslas izglītības veidošanā, atvērtību un atbalstu studentiem un sadarbības partneriem, kā arī nenogurstošu darbu globālajā mākslas un izglītības vidē ar mērķi paplašināt studentu un pasniedzēju zināšanas.

Ar digitālo mākslu cenšas lauzt stereotipus par Latgali

Lūznavas muižā septembrī, izmantojot projekta - “Digitālā māksla aptver Eiropu” iespējas, dzīvo un strādā mākslinieks no Francijas Žaks Lopezs. Jaunais mākslinieks darbojas digitālās mākslas jomā, mākslas darbu radīšanai izmanto mūsdienu tehnoloģijas iespējas. Dzīvojot Lūznavas muižā, Žaks iepazīstina interesentus ar savu darbības jomu un mēģina cilvēkiem padarīt saprotamāku digitālās mākslas pasauli. Kā norāda projekta koordinatore Inta Rimšāne, projekta autori vēlas lauzt stereotipu par Latgali tikai kā keramikas zemi, par Latgali kā tādu simtgadīgas kultūras zemi.

Latgalē attīstās digitālā māksla

Noslēdzoties projekta “Digitālā māksla aptver Eiropu” konkursam par mākslinieku rezidencēm, Lūznavas muižā darba un ikdienas gaitas sācis digitālās mākslas pārstāvis no Francijas Žaks Lopess. Projekts ilgs trīs gadus, un to īsteno modernās mākslas centri Īrijā, Francijā un Latvijā, Rēzeknes novadā. Projekta galvenais mērķis – izveidot sadarbību starp digitālajiem māksliniekiem un kultūras pazinējiem visā Eiropā, reizē attīstot inovācijas, sociālo uzņēmējdarbību un veicinot digitālās mākslas popularitāti.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti