Kultūra / Māksla
Rīgas Biržā - Somijas mūsdienu mākslas izstāde

Mākslas muzejs "Rīgas birža" turpina izstāžu ciklu „Ar septiņjūdžu zābakiem”, un 24.novembrī tur atklās Somijas mūsdienu mākslai veltītu izstādi. Tajā izraudzīti darbi no Somijas laikmetīgās mākslas muzeja "Kiasma" kolekcijas, kas sniedz ieskatu popārta virziena attīstībā un vēsta par sociāli aktuālām tēmām.

Klajā nāk grāmata par Johanu Heinrihu Baumani

Johans Heinrihs Baumanis ir viens no zināmākajiem gleznotājiem Latvijas mākslas vēsturē. Līdz šim nav bijuši apjomīgi pētījumi ne par Baumani, ne mākslu Latvijas teritorijā pirms vairāk nekā 200 gadiem. Šajās dienās pie lasītājiem nonāk mākslas vēsturnieces Edvardas Šmites un literatūrzinātnieka Paula Daijas kopdarbs, ar kuru šīs nepilnības tiek labotas. Grāmatas atvēršana notiek laikā, kad Edvarda Šmite svin apaļu jubileju.

Jauna podniece savu pirmo izstādi velta Dagdas novadam

Topošā māksliniece Evija Maļķeviča podniecības izpētei pievērsās pirms trīs gadiem un šogad atklāts ceplis un tapusi pirmā darbu izstāde. Tā valsts proklamēšanas svētkos dāvināta Dagdas novadam, kur nupat nonākusi arī “Tautas Saimes” grāmata. Iecerēts, ka līdz Latvijas simtgadei tā apceļos visu Latviju.

Izcilajam grafiķim Gunāram Krollim jubilejas izstāde Mākslas muzejā

Perfekti izkopta tehniskā meistarība un saturiski dziļas tēmas raksturo izcilā mākslinieka, grafiķa Gunāra Kroļļa daiļradi. Šis ir viņa 85.jubilejas gads, ko mākslinieks atzīmē ar vairākām izstādēm. Tās jau bijušas skatāmas Jūrmalā un Daugavpilī, un 17.novembrī atklās izstādi Rīgā, Nacionālajā mākslas muzejā.

Izstādē skatāmi Mākslas muzeja 21. gadsimta jaunieguvumi

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izstāžu zālē “Arsenāls” atklāta izstāde “LNMM jaunieguvumi. 21.gadsimts”. Tajā apskatāmi par nodokļu maksātāju naudu iegādātie šī gadsimta mākslas darbi, kas tagad papildina Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājumu un iezīmē valsts kultūrpolitikas nostādnes nacionālā muzeja krājuma komplektēšanā.

Baltijas Jaunā mākslinieka balvu ieguvusi Katrīna Čemme
15. novembrī svinīgā ceremonijā Mākslas muzejā Rīgas Birža Latvijas māksliniece Katrīna Čemme tika apbalvota kā 2017. gada Baltijas labākā jaunākās paaudzes māksliniece. Konkursa “Baltic Young Artist Award” uzvarētāju noteica starptautiska žūrija, izvērtējot 76 mākslinieku veikumu.
Laikmetīgā māksla kā pašizglītība. Intervija ar lietuviešu mākslas kritiķi Aušru Trakšelīti.
Aušra Trakšelīte ir Lietuvas mākslas zinātniece, kritiķe un kuratore. Viņa ir arī viena no šīgada Baltijas Jaunā mākslinieka balvas starptautiskās žūrijas dalībniecēm, kas tiks pasniegta 15. novembrī kādam no 75 kandidātiem (varēs redzēt lsm.lv tiešraidē). Trakšelīte kopš 2003. gada aktīvi darbojas Lietuvas laikmetīgajā mākslā, viņa regulāri publicē kultūras notikumiem veltītas recenzijas un esejas, organizē izstādes un laikmetīgās mākslas seminārus. Sarunā pievērsāmies priekšstatiem par to, kas Lietuvas mākslu atšķir no pārējām Baltijas valstīm - vai to nosaka spēcīgākas konceptuālās mākslas tradīcijas, labāka profesionālā sagatavotība vai ievērojamāka starptautiskā atzinība?
Mūžībā aizgājis metālmākslinieks Juris Gagainis

Mūžībā aizgājis metālmākslinieks, Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas Metāla dizaina apakšnozares dibinātājs un profesors Juris Gagainis (26.09.1944. - 12.11.2017.), lsm.lv pavēstīja Mākslinieku savienības vadītājs Igors Dobičins.

Liepājā atklās Gitas Straustiņas videoprojekciju izstādi

Ceturtdien, 16. novembrī, plkst. 17, Liepājas muzejā atklās mākslinieces un dizaineres Gitas Straustiņas videoprojekciju izstādi “Ceļā uz mirkli apstājies”. Izstādē varēs apskatīt mākslinieces veidotas videoprojekcijas, iegrimstot attēla un gaismas projekciju veidotā virtuālajā realitātē.

Stikla mākslinieces Ģibietes izstāde Liepājas muzejā raisa fantāzijas

Liepājas muzejā pašlaik skatāma stikla mākslinieces Martas Ģibietes stikla skulptūru izstāde „Ceļotāji”. Liepājas izcelsmes starptautiski atpazīstamā māksliniece jau daudzu gadu garumā īsteno savas radošās ieceres un veido dažādas stikla skulptūras un vides objektus, izmantojot spoguļus un citus materiālus.

Liepājā notiks atvērto laboratoriju cikls «Open Lab»

Liepājā ir uzsākts jauns pasākumu cikls „Open Lab” (atvērtās laboratorijas), kura ietvaros norisināsies diskusijas un radošās darbnīcas jaunajiem māksliniekiem un citiem interesentiem. Laboratorijās varēs pieredzējušu mentoru vadībā padziļināti izpētīt kādu globāli aktuālu tēmu caur mākslas praksi.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti