Ekonomika
«Aplokšņu algu» maksāšanā pieķertie «Tokyo City» nodokļos samaksājuši divreiz vairāk
Sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi "Tokyo City", kurus Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Aizliegtais paņēmiens" pieķēra "aplokšņu algu" maksāšanā, 2017. gada pēdējā ceturksnī nodokļos samaksājuši divreiz vairāk, salīdzinot ar pirmajā ceturksnī nodokļos samaksāto summu. To LTV raidījumā "Rīta panorāma" atzina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule.
Jaunie lauksaimnieki pašvaldību zemi var nomāt ar izpirkuma tiesībām
Jaunie zemnieki turpmāk var pretendēt uz pašvaldību piedāvāto lauksaimniecības zemes nomu ar izpirkuma tiesībām. Jaunie noteikumi attiecas uz personām, kurām nepieder lauksaimniecības zeme. Zemes fonda dati rāda, ka valstī kopumā lauksaimniecības sektorā pērn pieaudzis darījumu skaits un fonds iegādājies krietni vairāk platību, kuras zemnieki arī var nomāt.
Par Eiropas Savienības daudzgadu budžetu gaidāmi strīdi un diskusijas
Nauda, ieņēmumi, izdevumi, svarīgākie tēriņi un lietas, kam var pietaupīt -  tuvojas brīdis, kad Eiropas Savienības dalībvalstīm būs jānāk kopā, lai atkal plānotu bloka daudzgadu budžetu. Tā kā ļoti būtiski ir mainījusies Eiropas Savienības dzīve – no tās šķiras Lielbritānija, tad arī kopējās kases veidošana kļūs par lielu izaicinājumu. Jau pirmdien Briselē kopīgā konferencē tiekas augstas Eiropas Savienības institūciju amatpersonas un dalībvalstu pārstāvji, lai paraudzītos budžeta veidošanas virzienā un jau tagad norādītu uz oļiem, kas šo ceļu varētu padarīt sarežģītāk ejamu.
Latgales speciālā ekonomiskā zona lielu interesi neraisa
Ar mērķi veicināt Latgales reģiona attīstību, piesaistot ieguldījumus ražošanas un infrastruktūras attīstīšanai un jaunu darba vietu radīšanai, jau pirms gada spēkā stājās Saeimā pieņemtais likums par Latgales speciālo ekonomisko zonu (SEZ). Tā darbojas pēc nedaudz cita principa kā pārējās speciālās ekonomiskās zonas Latvijā, taču pagaidām potenciālie investori rindā nestāv - noslēgti līgumi vien ar septiņiem uzņēmumiem. 
Par nepatiesas informācijas sniegšanu no PVN reģistra izslēdz vairāk uzņēmumu
Pērn salīdzinājumā ar 2016. gadu saruka tādu gadījumu skaits, ka nodokļu maksātāji no PVN maksātāju reģistra tiek izslēgti saimnieciskās darbības apturēšanas dēļ. Pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) datiem, 2016. gada pirmajos 11 mēnešos šādu nodokļu maksātāju skaits sasniedza 622. Savukārt 2017. gada pirmajos 11 mēnešos no reģistra izslēgti 376 nodokļu maksātāji, kuru saimniecisko darbību apturējis VID.
Vēl neizjūt ieguvumus no zemāka PVN augļiem un dārzeņiem
Palielināt vietējo ražotāju konkurētspēju un izskaust ēnu ekonomiku – tie ir galvenie mērķi, kurus iecerēts sasniegt, ieviešot samazināto – 5% pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi Latvijai raksturīgajiem augļiem, ogām un dārzeņiem. Par to, vai, samazinoties vietējo produktu cenām, pircēji tos arī biežāk izvēlēsies, vēl pāragri spriest, jo cenu starpība starp vietējiem un ievestajiem augļiem daudzviet joprojām ir pietiekami liela. Ieguvumus vēl neizjūt arī lauksaimnieki.
Piena ražotāji prognozē zemas iepirkuma cenas un jaunu krīzi
Labības audzētājiem aizvadītā gada lietavas nesa smagus pārbaudījumus, bet piena ražotāji vērtē - tas bija gads, kad pēc krīzes varējām uzelpot un sākt arī atgūt zaudējumus. Tomēr vērtējums nozares stabilitātei ir piesardzīgs: zemnieki atzīst, ka neviens jau nevar pateikt, kā situācija var veidoties tālāk. Un šādas jau konkrētas bažas izsaka arī Latvijas Holšteines šķirnes lopu audzētāju asociācijā, vērtējot, ka piena ražotāji ir atkal pie jauna krīzes sliekšņa.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti