Ekonomika
Bulgārijā atver plašāk durvis viesstrādniekiem
Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka kopš 2000.gada migrācijas rezultātā Latvija zaudējusi vairāk nekā 250 000 iedzīvotāju. Uzņēmēji žēlojas, ka trūkst kvalificētu darba roku visās nozarēs un līmeņos. Lai aizpildītu robus, aizbraukušo vietā tiek meklēti strādnieki no valstīm ārpus Eiropas Savienības (ES), visbiežāk tepat no Baltkrievijas vai Ukrainas. Tāda situācija ir ne tikai Latvijā, bet arī lielākajā daļā bijušo sociālistisko valstu, tai skaitā Bulgārijā.
Ekonomikas ministrija anulē trīs atļaujas aizdomīgiem OIK saņēmējiem
Ekonomikas ministrijas pārbaudēs konstatēti aptuveni 40 aizdomīgie subsidētās elektrības ražotāji, kas saņem obligātā iepirkuma komponentes jeb OIK maksājumu, un 20 stacijām, visticamāk, varētu anulēt licences, LTV “Rīta panorāmai” sacīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (“Vienotība”). 
Latgales pašvaldību uzņēmumi: Minimālās algas celšana sadārdzina pakalpojumus
Strādājoši atzinīgi vērtē gaidāmās minimālās mēnešalgas palielināšanu par 50 eiro, no 380 eiro sasniedzot 430 eiro, tomēr minimālās mēnešalgas palielinājums daudziem uzņēmumiem ir kā arguments, kādēļ viņi grasās palielināt savu pakalpojumu cenas. Tā tas jau ir nolemts māju apsaimniekošanas uzņēmumos “Rēzeknes namsaimnieks” un Daugavpils Dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmumā, arī ''Daugavpils satiksmē'' plāno palielināt braukšanas biļetes cenu.
Ašeradens: Pastāv liela iespēja - «Liepājas metalurgu» vairs neizdosies atjaunot
Maksātnespējīgās akciju sabiedrības „KVV Liepājas metalurgs” potenciālo investoru piedāvātie darījuma nosacījumi nav pieņemami uzņēmuma kreditoriem, kuru vidū ir Latvijas valsts. Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (“Vienotība”), komentējot potenciālo investoru paģērētos darījuma nosacījumus, izteicās, ka neviens no šiem piedāvājumiem nav uzskatāms par „īsta investora” piedāvājumu.
Decembrī Eiropas apmeklētāko valstu tops mainās – skaitļi un fakti
Decembris daudzās Eiropas zemēs ir aktīvākais ceļojumu laiks tieši ziemas mēnešos, un daļēji to var skaidrot ar Ziemassvētkiem un Jaunā gada sagaidīšanas svinībām, kuru laikā ir arī papildu brīvas dienas. Turklāt decembrī par iecienītākajiem ceļotāju galamērķiem kļūst pavisam citas valstis, nekā esam raduši redzēt parasti. Uz ceļojumu tirgus skatuves decembrī sevi skaļi piesaka Somija, Vācija, Lielbritānija, daudzas ar kalniem bagātas zemes, un savu labumu gūst arī Baltijas valstis.
ES satraukta par ASV nodokļu reformas iespējami negatīvo ietekmi uz Eiropas uzņēmumiem
Eiropas Savienība (ES) ir satraukta, ka Amerikas Savienoto Valstu (ASV) iecerētā nodokļu reforma var apdraudēt transatlantisko tirdzniecību un investīcijas un kaitēt Eiropas uzņēmumiem. Gan Eiropas Komisija, gan dalībvalstis nosūtījušās oficiālas vēstules Vašingtonai, paužot bažas par atsevišķiem reformas punktiem un aicinot tos pārskatīt. Jau šodien par reformas apstiprināšanu varētu balsot ASV Senāts, un republikāņi cer, ka šonedēļ to varēs likt uz galda parakstīšanai ASV prezidentam Donaldam Trampam. Viņš postulējis Savienoto Valstu un amerikāņu uzņēmumu interešu likšanu pirmajā vietā.
Alūksnē par Latgales programmas naudu iekārto industriālo teritoriju
Lai Alūksnes novadā veicinātu uzņēmējdarbību, kā arī piesaistītu jaunus investorus, pašvaldība pirmā ir īstenojusi Latgales programmas projektu uzņēmējdarbības atbalstam. Par piešķirto Eiropas Savienības (ES) fonda finansējumu pašvaldība labiekārtojusi industriālo teritoriju, tur uzceļot arī jaunu ražošanas ēku. Izsolē tā nodota uzņēmumam SIA “Linden”, kas ēkā plāno izveidot šūšanas fabriku.
Papes attīstības plānā uzsvars uz ostas atjaunošanu
Rucavas novada Pape pagājušā gadsimta 30.gados bija lielākais zvejniekciems Kurzemes rietumu piekrastē, kur darbojusies viena no pirmajām mazajām ostām Latvijā. Lai attīstītu piekrastes uzņēmējdarbību un ekonomisko aktivitāti, Rucavas novada dome par vienu no ilgtermiņa mērķiem izvirzījusi Papes ostas izveidi. Ir izstrādāta ostas attīstības koncepcija turpmākajiem divdesmit gadiem.
Lidosta «Rīga» saņēmusi jaunāko Eiropas sertifikātu
Starptautiskā lidosta “Rīga” saņēmusi jaunajām Eiropas prasībām atbilstošu sertifikātu par skrejceļu un lidojumu drošību. Pagaidām “Rīga” ir vienīgā no Baltijas valstu lidostām, kas tādu saņēmusi. Visām Eiropas Savienības lidostām jaunais sertifikāts jāiegūst līdz 31.decembrim.
Aptur PVN shēmotājus - elektrotehnikas un spēļu konsoļu tirgotāju grupu
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policija decembrī apturēja grupējumu, kas nodarbojās ar elektrotehnikas un spēļu konsoļu tirdzniecību, izvairoties no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksas un no 2014.gada janvāra līdz šī gada novembrim valsts budžetam nodarot vairāk kā divu miljonu eiro zaudējumus, informēja VID.
Eiropas ministri vienojušies par nākamā gada nozvejas kvotām
Pagājušajā nedēļā Eiropas Savienības dalībvalstu lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru sanāksmē panākta vienošanās par 2018. gada nozvejas kvotām. Atbilstoši ministru sanāksmē panāktajam lēmumam nākamgad 53 dažādu zivju sugu zvejošanā būs jāievēro tā dēvētās ilgtspējīgās nozvejas kvotas.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti