Ekonomika
Valdība skeptiska par «Liepājas metalurga» atdzimšanu
Visticamāk, "Liepājas metalurgā" vairs nenotiks liela mēroga ražošana. Tā otrdien, 16. janvārī, iepazīstoties ar ziņojumu par maksātnespējīgā uzņēmuma pārdošanu, secināja premjers Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība). Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens ("Vienotība") gan uzsver – iespējas piesaistīt investoru pilnībā nav izsmeltas. Tikmēr kreditoru pārstāvji atzīst – ja reāli investori nav pieteikušies gadu kopš pārdošanas sākšanas, tas, visticamāk, nenotiks.
Zemnieki un mežsaimnieki: Valstī nav plāna meliorācijas sakārtošanai
Aptuveni 250 zemnieki un mežsaimnieki lūguši Lauku atbalsta dienestam pagarināt dažādu projektu termiņus plūdu seku dēļ. Tādu iespēju zaudējumus cietušās nozares var izmantot, jo valstī tika izsludināts dabas katastrofas stāvoklis. Lauksaimnieki un mežu nozares pārstāvji vērtē, ka statusa izsludināšanai ir praktiska jēga, taču joprojām trūkst mērķtiecīga rīcības plāna meliorācijas sakārtošanas darbam, kas arī risinātu problēmu.
Kučinskis: «Metalurga» mantas izsole jāvirza uz vismaz daļēju ražošanas atjaunošanu
Pēc maksātnespējīgā metalurģijas uzņēmuma “Liepājas metalurgs” administratora lēmuma pārdot uzņēmuma mantu izsolē valdība strādās pie izsoles noteikumiem, lai panāktu vismaz daļēju ražošanas atjaunošanu vai jaunas uzņēmējdarbības uzsākšanu “Metalurga” teritorijā, LTV “Rīta panorāmā” sacīja premjers Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība).
Dūklavs: Piena nozarē noteikti nav iestājusies krīze
Lai gan piena iepirkuma cenas samazinājušās, kritums nav tik dramatisks, tāpēc šobrīd nevar runāt par krīzi piensaimniecības nozarē, intervijā Latvijas Radio sacīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (Zaļo un Zemnieku savienība).
Bulgārijas ekonomiskie radītāji atbilst iestājai eirozonā
„Vēl pirms vasaras Bulgārijas spers pirmos soļus, lai pievienotos eirozonai,” tā norāda Bulgārijas finanšu ministrs. Viņš apliecina, ka Bulgārija šobrīd nopietni pārrunā šo vēlmi ar Eiropas Centrālo banku un pārējām eirozonas dalībvalstīm. To, ka Bulgārijas ekonomiskie un finanšu rādītāji šajā ziņā ir labvēlīgi, uzsver arī Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers.
«Liepājas metalurgam» investoru neatrod un mantu pārdos izsolē
Maksātnespējīgā un pēdējos gadus dīkā stāvošā uzņēmuma “KVV Liepājas metalurgs” ražotne vairs netiks tirgota kā vienots veselums, bet gan sadalīta vairākos īpašumos un pārdota izsolēs. Tā nolēmis uzņēmuma maksātnespējas administrators Guntars Koris. Neviens no pretendentiem uz "Metalurgs” iegādi nav izpildījis nodrošināto kreditoru izvirzītos nosacījumus.
Visticamāk, kailsals šogad nenodarīs ziemājiem tik lielu postu kā citkārt
Ieilgstot kailsalam, iespējami riski arī atsevišķām lauksaimniecības kultūrām. Jutīgākas pret kailsalu ir dārza kultūras, bet salam pastiprinoties varētu ciest arī ziemāji. Tiesa gan, ņemot vērā rudenī ilgstošo lietu, kas krietni samitrinājis lauksaimniecības platības, šajā sezonā zemnieki mazāk iesējuši ziemājus, sekojoši šoziem mazāk platību varētu iet bojā.
Brencis un Didzis - Latvijā radītas divas jaunas graudugu šķirnes
'Brencis' un 'Didzis' - tādi vārdi doti divām jaunām graudaugu šķirnēm - ziemas kviešiem un vasaras miežiem, kas izveidoti Agroresursu un ekonomikas institūta Stendes pētniecības centrā. Šobrīd tiek kārtota dokumentācija, lai jaunās šķirnes ierakstītu Latvijas augu šķirņu katalogā un tās varētu piedāvāt ne tikai Latvijas, bet arī citu valstu zemniekiem.
Arī «Ludzas ATU» nonāk «Hansabuss» rokās; Igaunijas uzņēmums grasās turpināt ekspansiju
Pērnā gada nogalē Igaunijas uzņēmuma “Hansabuss” meitas uzņēmums Latvijā iegādājies SIA “Ludzas ATU”, kas nodrošināja autobusu pārvadājumus četros Latgales novados. Ludzas autopārvadātājs lēmumu pārdot uzņēmumu skaidro ar pieaugošo konkurenci un kvalitātes prasībām, ko maziem uzņēmumiem ir aizvien grūtāk nodrošināt. Tikmēr Igaunijas uzņēmums negrasās apstāties pie paveiktā.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti