Ekonomika
Degviela nākamgad kļūs dārgāka
No nākamā gada spēkā stāsies šogad pieņemtā nodokļu reforma, ar kuru samazināti darbaspēka nodokļi. Vairākām iedzīvotāju grupām ienākumi pieaugs, taču jārēķinās arī ar jauniem izdevumiem. Tā autobraucējiem jārēķinās, ka dārgāka kļūs degviela. Pieaugs ne tikai akcīzes nodoklis degvielai, bet arī pievienotās vērtības nodoklis (PVN) par tās uzpildi.
«Gaso» izsūtītās gāzes uzskaites kartītes mulsina iedzīvotājus
Daudzus iedzīvotājus, kas līdz šim bijuši "Latvijas gāzes" klienti, samulsinājušas jaunizveidotās akciju sabiedrības "Gaso" piesūtītās dabasgāzes patēriņa uzskaites kartītes. Šajās kartītēs norādīta gan dabasgāzes cena par kubikmetru, gan cena par kilovatstundu. Tas radījis neizpratni par to, cik īsti turpmāk būs jāmaksā par gāzi.
Uzņēmējus Saldū iepazīstina ar jaunajām datu aizsardzības prasībām
Nākamā gada 25.maijā Latvijā spēkā stāsies jauna Vispārīgo datu aizsardzības regula, kas skars  Eiropas Savienības iedzīvotājus, tostarp Latvijas,  un jo sevišķi uzņēmējus. Lai iepazīstinātu ar regulas prasībām arī mazo un vidējo uzņēmumu vadītājus un palīdzētu tai sagatavoties, jau šobrīd tiek rīkoti semināri. Nupat viens no tiem aizvadīts Saldū.    
VID reģistrējis pirmos divus hibrīda kases aparātus
Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir reģistrējis pirmos divus hibrīda kases aparātus – "UVS HFB.V.7.1. TPPOS 1.0" un "UVS HFB.V7.1 FastFood 1". Par šīm iekārtām ir saņemts apliecinājums, ka tie atbilst normatīvajā regulējumā noteiktajām prasībām, informē VID.
Mitrā laika dēļ arī situāciju mežsaimniecībā atzīst par dabas katastrofu
Krīzes vadības padome ārkārtas sēdē ceturtdien, 28. decembrī, nolēma arī situāciju mežsaimniecībā saistībā ar lietainajiem un mitrajiem laika apstākļiem atzīt par valsts mēroga dabas katastrofu. Tas ļaus mežsaimniecībā strādājošajiem saņemt ārkārtas atvieglojumus, kā maksājumu vai projektu termiņu atlikšana.
Veikalos būs norādīts, kuriem augļiem un dārzeņiem ir samazinātais PVN
Līdz ar jauno gadu veikalos būs norādīts, kuriem Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem ir samazinātais – 5% - pievienotās vērtības nodoklis (PVN), Latvijas Radio raidījumā “Labrīt” ceturtdien, 28. decembrī, sacīja Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas izpilddirektors Noris Krūzītis.
PVN reģistrā šogad mazāk jaunpienācēju
Šogad, salīdzinājumā ar aizvadīto gadu, nedaudz samazinājies Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātāju reģistrā reģistrēto jauno uzņēmumu skaits, liecina dienesta apkopotie dati.
Valsts nopirkusi arī SIA «Itera Latvija» piederošās «Conexus» akcijas
Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operators – valsts AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) – nopircis arī SIA "Itera Latvija" piederošās Inčukalna pazemes gāzes krātuves operatora AS "Conexus Baltic Grid" ("Conexus") akcijas – kopumā 16,05% kapitāldaļu. Tādējādi Latvijas valstij kopumā piederēs 34,36% "Conexus" akciju.
Bulgārijā, iespējams, briest nekustamā īpašuma burbulis
Eiropas Komisijas ziņojumā par Bulgārijas makroekonomisko stāvokli īpaša uzmanība pievērsta straujajiem tempiem, ar kādiem Balkānu valstī turpina augt nekustamo īpašumu cenas. Tikai pēdējā gada laikā dzīvokļi tur ir sadārdzinājušies par 12%, kas ir viens no augstākajiem rādītājiem Eiropā. Un šī aina aizvien vairāk sāk atgādināt situāciju pirms 10 gadiem, kam sekoja nekustamo īpašumu tirgus sabrukums un globālā finanšu krīze.
Latvijā ražotās lampas izgaismo Ziemassvētku vecīša mītni Lapzemē
Lapzemes galvaspilsēta Rovaniemi ir oficiāla Ziemassvētku vecīša mītnes vieta, uz kuru ik gadu dodas arī simtiem tūkstošu tūristu. Un izrādās, ka Ziemassvētku vecīša mājvietas burvību palīdz uzturēt uzņēmums SIA "Vizulo" no Latvijas. Lai Lapzeme izskatītos košāka un spilgtāka, ielas izgaismo īpašas LED lampas, kas ražotas Iecavā.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti