Ekonomika
Visticamāk, kailsals šogad nenodarīs ziemājiem tik lielu postu kā citkārt
Ieilgstot kailsalam, iespējami riski arī atsevišķām lauksaimniecības kultūrām. Jutīgākas pret kailsalu ir dārza kultūras, bet salam pastiprinoties varētu ciest arī ziemāji. Tiesa gan, ņemot vērā rudenī ilgstošo lietu, kas krietni samitrinājis lauksaimniecības platības, šajā sezonā zemnieki mazāk iesējuši ziemājus, sekojoši šoziem mazāk platību varētu iet bojā.
Brencis un Didzis - Latvijā radītas divas jaunas graudugu šķirnes
'Brencis' un 'Didzis' - tādi vārdi doti divām jaunām graudaugu šķirnēm - ziemas kviešiem un vasaras miežiem, kas izveidoti Agroresursu un ekonomikas institūta Stendes pētniecības centrā. Šobrīd tiek kārtota dokumentācija, lai jaunās šķirnes ierakstītu Latvijas augu šķirņu katalogā un tās varētu piedāvāt ne tikai Latvijas, bet arī citu valstu zemniekiem.
Arī «Ludzas ATU» nonāk «Hansabuss» rokās; Igaunijas uzņēmums grasās turpināt ekspansiju
Pērnā gada nogalē Igaunijas uzņēmuma “Hansabuss” meitas uzņēmums Latvijā iegādājies SIA “Ludzas ATU”, kas nodrošināja autobusu pārvadājumus četros Latgales novados. Ludzas autopārvadātājs lēmumu pārdot uzņēmumu skaidro ar pieaugošo konkurenci un kvalitātes prasībām, ko maziem uzņēmumiem ir aizvien grūtāk nodrošināt. Tikmēr Igaunijas uzņēmums negrasās apstāties pie paveiktā.
«No sirds Latvijai» vērsīsies Saeimā ar ideju par īpašuma nodokļa atcelšanu
Saeima ceturtdien, 11.janvārī, skatīs piecu partijas “No sirds Latvijai” deputātu ierosinājumu Budžeta un finanšu komisijas vērtējumam nodot viņu ideju par grozījumiem likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli”. Politiķi aktualizējuši vairākkārt jau izskanējušo domu, ka nekustamā īpašuma nodoklis nebūtu jāmaksā par vienīgo īpašumu.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti