Ekonomika
Reorganizētās Finanšu policijas šefs Ceipe pamet darbu VID
Ilggadējais dienesta Muitas policijas un pēdējos gadus Finanšu policijas pārvaldes vadītājs Edijs Ceipe pametis darbu Valsts ieņēmumu dienestā (VID). Pēc VID reorganizācijas viņam tika piedāvāts Muitas pārvaldes direktora vietnieka amats, bet Ceipe no šī piedāvājuma atteicies un intervijā LTV norādīja, ka šajā amatā būtu juties lieks.
Liepājas mazajiem uzņēmējiem šogad būs pieejams pašvaldības atbalsts
Šogad Latvijā stājas spēkā nodokļu reforma, un komersantiem svarīgs notikums ir tikko atceltais nodoklis reinvestētajai peļņai, kas potenciāli palīdzētu firmām nodrošināt ātrāku un efektīvāku attīstību. Par to, kā atvieglot uzņēmumu darbu, domā arī Liepājā – šajā gadā pilsētā būs pieejams līdzfinansējums mazo un vidējo komersantu atbalstam.        
PVN samazināšana augļiem un dārzeņiem nenorit bez kļūdām
 Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazinājums Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem lielākajās pārtikas veikalu ķēdēs noritējusi bez problēmām, tomēr iespējamas arī kļūdas.  Latvijas Radio pārliecinājās, ka veikalā „Rimi” akcijas āboliem čekā joprojām pievienotās vērtības nodoklis ir norādīts 21% apmērā.
Jaunuzņēmumu atbalsta programmā pirmajā gadā apstiprināts tikai viens uzņēmums
Pirms gada skaļi pieteiktajā Jaunuzņēmumu atbalsta programmā līdz šim apstiprināts tikai viens uzņēmums – SIA "Dripitio". Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens no "Vienotības" atzīst, ka bija gaidījis lielāku atsaucību. Programmas kritēriji bijuši pārāk strikti, un tādēļ valsts atbalstu plašākam lokam pretendentu neizdevās iegūt. Valdībā jau ir atbalstīti programmas grozījumi, kuriem problēmas vajadzētu labot. Tie vēl būs jāapstiprina Saeimai.
Liepājā mainās sociālais atbalsts; būs lielāki pašvaldību pabalsti
Šogad Liepājā būs vairākas izmaiņas sociālās palīdzības sniegšanā. Liepājā stājušies spēkā saistošie noteikumi, kas paredz palīdzību krīzes situācijās. Izstrādāta programma ievērojami lielākam atbalstam audžuģimenēm. Liepājā šogad palielināts arī maznodrošinātā ienākumu līmenis, kas galvenokārt saistīts ar pensiju indeksāciju.
Augļi, ogas un dārzeņi veikalos kļuvuši lētāki
Nodokļu reforma no šā gada ieviesusi vairākas pārmaiņas. Viena no tām – jau no 1.janvāra veikalos samazinājušās cenas vairākiem Latvijai raksturīgajiem augļiem, ogām un dārzeņiem. Spēkā stājušies grozījumi, kas paredz šiem produktiem ieviest samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi – vien piecus procentus.
Ko Latvijā nesīs 2018. gads: izmaiņas nodokļos, pabalstos, pensijās
Jaunais, 2018. gads, Latvijā nesīs virkni izmaiņu – būtiskākās saistītas ar pērn jūlija beigās nodokļu reformas paketē paredzētajiem jauninājumiem: progresīvu iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmi, lielām sociālajām iemaksām un akcīzes nodokli. Vēl šajā gadā gaidāmas izmaiņas pabalstos, piemēram, piemaksas pie ģimenes valsts pabalsta par divu un vairāk bērnu audzināšanu. Tāpat jārēķinās ar izmaiņām attaisnotajos IIN izdevumus, kā arī neapliekamajā minimumā.
Degviela nākamgad kļūs dārgāka
No nākamā gada spēkā stāsies šogad pieņemtā nodokļu reforma, ar kuru samazināti darbaspēka nodokļi. Vairākām iedzīvotāju grupām ienākumi pieaugs, taču jārēķinās arī ar jauniem izdevumiem. Tā autobraucējiem jārēķinās, ka dārgāka kļūs degviela. Pieaugs ne tikai akcīzes nodoklis degvielai, bet arī pievienotās vērtības nodoklis (PVN) par tās uzpildi.
«Gaso» izsūtītās gāzes uzskaites kartītes mulsina iedzīvotājus
Daudzus iedzīvotājus, kas līdz šim bijuši "Latvijas gāzes" klienti, samulsinājušas jaunizveidotās akciju sabiedrības "Gaso" piesūtītās dabasgāzes patēriņa uzskaites kartītes. Šajās kartītēs norādīta gan dabasgāzes cena par kubikmetru, gan cena par kilovatstundu. Tas radījis neizpratni par to, cik īsti turpmāk būs jāmaksā par gāzi.
Uzņēmējus Saldū iepazīstina ar jaunajām datu aizsardzības prasībām
Nākamā gada 25.maijā Latvijā spēkā stāsies jauna Vispārīgo datu aizsardzības regula, kas skars  Eiropas Savienības iedzīvotājus, tostarp Latvijas,  un jo sevišķi uzņēmējus. Lai iepazīstinātu ar regulas prasībām arī mazo un vidējo uzņēmumu vadītājus un palīdzētu tai sagatavoties, jau šobrīd tiek rīkoti semināri. Nupat viens no tiem aizvadīts Saldū.    
VID reģistrējis pirmos divus hibrīda kases aparātus
Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir reģistrējis pirmos divus hibrīda kases aparātus – "UVS HFB.V.7.1. TPPOS 1.0" un "UVS HFB.V7.1 FastFood 1". Par šīm iekārtām ir saņemts apliecinājums, ka tie atbilst normatīvajā regulējumā noteiktajām prasībām, informē VID.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti