Ekonomika
Derīgos izrakteņos varēs iegūt arī līdz atradnes krājumu beigām
Turpmāk kūdru un derīgos izrakteņus varēs iegūt ilgākā laikā, savukārt zemi tās dzīļu izmantošanai varēs nomāt uz noteiktu termiņu vai līdz atradnes krājumu izstrādes beigām, ceturtdien, 21. decembrī, trešajā un galīgajā lasījumā Zemes dzīļu likumā nolēma Saeima.
Ziemassvētku eglīšu tirdzniecība kļūst par nopietnu biznesu – skaitļi un fakti
No novembra beigām līdz pat pašiem Ziemassvētkiem saspringtākais laiks gadā ir eglīšu audzētājiem un tirgotājiem. Eiropā katru gadu audzētavās tiek nocirsti un par Ziemassvētku rotu kļūst aptuveni 75 – 80 miljoni eglīšu. Arī Latvija gadu no gada palielina  eksportēto eglīšu apjomus un iesaistās šajā tirgū arvien nopietnāk.
Sūdzības par interneta veikaliem pārsvarā saistītas ar krāpšanos
Pēdējā gada laikā būtiski pieaudzis sūdzību skaits par interneta veikaliem, kas pārsvarā saistītas ar krāpšanos, tāpēc patērētāju tiesību sargi aicina iedzīvotājus uzmanīties, intervijā Latvijas Radio Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) vadītāja Baiba Vītoliņa.
Viļakā darbu sāk vēl viens šūšanas uzņēmums
Viļakā kādreizējās spēļu zāles ēkā atvērts jauns šūšanas cehs. Tajā darbu atraduši 17 vietējie  iedzīvotāji. Viļakas novadā jau darbojas viens  šūšanas uzņēmums, taču konkurenci viens otram tie neradot.
«Latvijas kuģniecības» akcijas izslēgs no biržas
Kuģošanas kompānijas "Latvijas kuģniecība" akcionāri ārkārtas sapulcē trešdien atbalstīja kompānijas akciju izslēgšanu no regulētā tirgus, teikts kompānijas sniegtajā informācijā biržai "Nasdaq Riga".
Pēc OIK atļaujas anulēšanas uzņēmums Strenčos tomēr cer atrast kompromisu
Pēc Ekonomikas ministrijas lēmuma anulēt atļaujas pārdot elektrību obligātajā iepirkumā trīs koģenerācijas elektrostacijām uzņēmumā "E Strenči" tomēr vēl cer, ka izdosies panākt kompromisu ar ministriju. Tikmēr ķīlnieka lomā ir pašvaldība, kura cerībā samazināt izmaksas par siltumenerģiju noslēdza līgumu ar uzņēmēju, kas Strenčos sāka koģenerācijas stacijas celtniecību.
Mājsaimniecību vērtējums par 2017.gadu – labākais pēdējo 5 gadu laikā
 “Swedbank” Finanšu institūts veicis ikgadējais mājsaimniecību finanšu pētījums liecina, ka, lai gan aizejošo gadu kopumā iedzīvotāji vērtēja neitrāli, ne kā labu, ne kā sliktu, tomēr tas bija labākais rādītājs pēdējo piecu gadu laikā, LTV “Rīta panorāmai” pastāstīja “Swedbank” Finanšu institūta vadītājs Reinis Jansons.
Ziemassvētku tirdziņi arī naudas pelnīšanai – skaitļi un fakti
Par neatņemamu Eiropas pilsētu rotu decembrī kļūst Ziemassvētku tirdziņi. Tieši uz tiem dodas gan vietējie iedzīvotāji, gan tūristi, lai izbaudītu Ziemassvētku atmosfēru, baudītu svētkiem raksturīgus ēdienus un dzērienus, kā arī lai iegādātos dāvanas gaidāmajiem svētkiem. Lai gan mūsdienās Ziemassvētku tirdziņi galvenokārt ir kļuvuši par tūristu piesaistes atrakciju, izrādās, arī to ekonomiskais potenciāls nav no mazajiem.
Bulgārijā atver plašāk durvis viesstrādniekiem
Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka kopš 2000.gada migrācijas rezultātā Latvija zaudējusi vairāk nekā 250 000 iedzīvotāju. Uzņēmēji žēlojas, ka trūkst kvalificētu darba roku visās nozarēs un līmeņos. Lai aizpildītu robus, aizbraukušo vietā tiek meklēti strādnieki no valstīm ārpus Eiropas Savienības (ES), visbiežāk tepat no Baltkrievijas vai Ukrainas. Tāda situācija ir ne tikai Latvijā, bet arī lielākajā daļā bijušo sociālistisko valstu, tai skaitā Bulgārijā.
Ekonomikas ministrija anulē trīs atļaujas aizdomīgiem OIK saņēmējiem
Ekonomikas ministrijas pārbaudēs konstatēti aptuveni 40 aizdomīgie subsidētās elektrības ražotāji, kas saņem obligātā iepirkuma komponentes jeb OIK maksājumu, un 20 stacijām, visticamāk, varētu anulēt licences, LTV “Rīta panorāmai” sacīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (“Vienotība”). 
Latgales pašvaldību uzņēmumi: Minimālās algas celšana sadārdzina pakalpojumus
Strādājoši atzinīgi vērtē gaidāmās minimālās mēnešalgas palielināšanu par 50 eiro, no 380 eiro sasniedzot 430 eiro, tomēr minimālās mēnešalgas palielinājums daudziem uzņēmumiem ir kā arguments, kādēļ viņi grasās palielināt savu pakalpojumu cenas. Tā tas jau ir nolemts māju apsaimniekošanas uzņēmumos “Rēzeknes namsaimnieks” un Daugavpils Dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmumā, arī ''Daugavpils satiksmē'' plāno palielināt braukšanas biļetes cenu.
Ašeradens: Pastāv liela iespēja - «Liepājas metalurgu» vairs neizdosies atjaunot
Maksātnespējīgās akciju sabiedrības „KVV Liepājas metalurgs” potenciālo investoru piedāvātie darījuma nosacījumi nav pieņemami uzņēmuma kreditoriem, kuru vidū ir Latvijas valsts. Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (“Vienotība”), komentējot potenciālo investoru paģērētos darījuma nosacījumus, izteicās, ka neviens no šiem piedāvājumiem nav uzskatāms par „īsta investora” piedāvājumu.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti