Kultūra / Mūzika
LNSO čellu «sapņu komanda» vedīs klausītājus no baroka līdz džezam
Lielajā ģildē 18. janvārī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) „Dream Team” aicina uz koncertu “Čellu „Dream Team” summa”, kur atraktīvā čellu grupa aizvedīs klausītājus līdz baroka laikmetam ar Baha un Monteverdi skaņdarbiem, kā arī izspēlēs Vivaldi “Pavasari” no cikla “Gadalaiki” un pēc tam atvedīs atpakaļ uz mūsdienām, pievēršoties džezam.
Madara Grēgere: 25 gadus gāju uz debijas albumu
27.novembrī dienas gaismu ieraudzījis ventspilnieces Madaras Grēgeres debijas albums ar nosaukumu "Tuvu klāt". Kā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" norāda dziedātāja, viņa gājusi uz debijas albumu 25 gadus, jo dziedāt sākusi trīs gadu vecumā popgrupā "Jūras akmentiņi".
Operstudija «Figaro» iestudē komisko operu «Slepenās laulības»
Latvijas Mūzikas akadēmijas operstudija „Figaro” aicina skatītājus uz Domeniko Čimarozas komiskās operas “Slepenās laulības” pirmizrādēm. Komiskā opera divos cēlienos tiks rādīta divus vakarus - ceturtdien, 18. janvārī, plkst. 19.00 un piektdien, 19. janvārī, plkst. 19.00 Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē.
Lielkoncertā «Liepāja izAicina» vairāk nekā 200 dalībnieku
Vērienīgajā lielkoncertā “Liepāja izAicina”, kas Liepājā norisināsies 16. un 17. martā, kopā ar jauniešu mūzikas un deju kolektīviem no visas Latvijas piedalīsies vairāk nekā desmit viesmākslinieki, to skaitā Valters Pūce, Jānis Aišpurs, Uldis Marhilēvičs, grupa “My Radiant You”, Kristīne Prauliņa, Ivo Fomins un citi. Kopumā vairāk nekā 200 dalībnieki vienosies kopīgā koncertprogrammā, kurā izskanēs jauniešiem nozīmīgi Latvijas autoru radīti skaņdarbi, īpaši šim notikumam komponēti jaundarbi, deju uzvedumi un citi pārsteigumi. Koncertā piedalās septiņi jauniešu kolektīvi no Liepājas, septiņi kolektīvi no citām Latvijas pilsētām.
Izziņo pavasara festivāla «Windstream 2018» programmu
Jau devīto gadu uz koncertiem aicina pavasara festivāla „Windstream” rīkotāji, kas šogad ir sarūpējuši piecus koncertus. Festivāls risināsies laikā no 18. marta līdz 12. aprīlim un tā centrā, kā allaž – orķestris “Rīga” un mākslinieciskais vadītājs Valdis Butāns. Koncertos piedalīsies daudzi spoži mūziķi, viesi, skanēs gan klasiskā, gan mūsdienu mūzika.
Katrīna Gupalo piedāvā jaunas programmas pirmatskaņojumu
Oriģinālus un drosmīgus ceļus mūzikā turpina meklēt dziedātāja un pianiste Katrīna Gupalo. Kopā ar pianistu Andreju Osokinu viņa jau skatītājus uzrunājusi divās programmās „100 gadi ar Piafu” un „Pēc pusnakts”, bet šobrīd top viņas debijas albums un jauna koncertprogramma ar pašas komponētām dziesmām. Tās pirmatskaņojums notiks 23.janvārī.
«Muzikālās bankas» fināla balsojumu turpina 15 dziesmas
Zināmas 15 fināla dziesmas, kas izturējušas Latvijas Radio 2 organizētās pop un rokdziesmu aptaujas „Muzikālā banka 2017” balsojuma pirmo kārtu. Šīs dziesmas turpinās sacensību, lai noskaidrotu, kura dziesma iegūs Gada vērtīgākās dziesmas titulu, kas tiks paziņots īpašā radio ētera šovā 20.janvārī no plkst.12.00.
Liepājas simfoniskais orķestris britu diriģenta vadībā ieraksta albumu
Šonedēļ Liepājas simfoniskais orķestris (LSO) koncertzālē "Lielais dzintars" britu diriģenta Džona Gibonsa vadībā ieraksta angļu komponista Viljama Vērdsverta darbus. Kompānija "Toccata Classics" ierakstu paredzējusi izdot šogad, ierakstu sesijā pie skaņu režijas pults - Normunds Slava.
Mūzikas akadēmija svin 99. jubileju un sumina labākos
11. janvārī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) svinēs savu 99. dzimšanas dienu, pulcinot visus uz svētku koncertu, kurā notiks arī iepriekšējā gada labāko studentu un labākā pedagoga cildināšana.
Rīgas Domā uzstāsies slavenais Krievijas koris «Pravoslavnije pevčije»
Cilvēki arī mūzikā alkst pēc tīriem avotiem, un tādus piedāvā Maskavas koris „Pravoslavnije pevčije” jeb „Pareizticīgie dziedoņi” – tā šī kora popularitātes noslēpumu skaidro Hermaņa Brauna fonda vadītāja Inna Davidova. Koris ir ļoti mīlēts arī Latvijā, un tā viesošanās pie mums tūlīt pēc Jaunā gada ir jau tradīcija 20 gadu garumā. Arī 10.janvāra vakarā „Pravoslavnije pevčije” muzicēs Rīgas Domā, kā allaž pārsteidzot gan ar profesionālo meistarību, gan īpašo, viņu koncertiem raksturīgo atmosfēru.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti