Kultūra / Mūzika
Baltijas valstu simtgadē - vērienīga operas un baleta teātru viesizrāžu apmaiņas programma
2018. gadā simts gadu apritēs Latvijai, Lietuvai un Igaunijai, un, atzīmējot trīskāršo jubileju, Baltijas valstu nacionālie operas un baleta teātri sniegs viesizrādes kaimiņvalstīs. Viesizrādes notiks Latvijas, Igaunijas un Lietuvas valstu simtgades svinību ietvaros. Tik plaša viesizrāžu apmaiņa Baltijas valstu vidū ir unikāls notikums un brīnišķīga iespēja ikvienam ar operas un baleta mākslas starpniecību ieraudzīt kopīgo un arī citādo triju kaimiņu valstu kultūrā, lsm.lv informē Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) pārstāve Irbe Treile.
Aicina uz Hendeļa oratorijas «Mesija» kopdziedāšanu
Piektdienas, 15. decembra, vakarā ikviens tiek aicināts uz kopmēģinājumu, lai izdziedātu fragmentus  no Georga Frīdriha Hendeļa oratorijas “Mesija”, ko ikviens varēs baudīt svētdien, 17. decembrī, koncertā Rīgas Domā.
«Franco Franco» publicē pirmo dziesmu latviešu valodā
Grupa „Franco Franco” 13. decembrī nāk klajā ar jaunu singlu un videoklipu „Vadugunis”, kas ir pirmais grupas skaņdarbs latviešu valodā. „Vadugunis” tapusi sadarbībā ar reperi Ipstenu Kūnu, kurš ir dziesmas vārdu autors, kā arī producentu Arstarulsmirus.
Gatis Irbe un MESA dāvina «Dod Pieci» himnu
Pirms Latvijas Radio labdarības maratona "Dod Pieci" sākuma, pirmatskaņojumu piedzīvojusi šī gada oficiālā himna "Durvis vaļā", ko labdarības maratonam dāvina mūziķa Gata Irbes projekts MESA.
«Fonoklubs» astoto gadu rīko «Nekvalitatīvās mūzikas nakti»
Jau astoto gadu pēc kārtas “Fonoklubs” rīkos pasākumu ar nosaukumu “Nekvalitatīvās mūzikas nakts”, kas 6. janvārī gan uz skatuves, gan pie tās pulcēs humora un pašironijas cienītājus. Nu jau tradicionāli tiek izziņota arī pieteikšanās atlase grupām, kas vēlas piedalīties kolorītajā vakarā.
Liepājas simfoniskais orķestris aicina uz dzirkstošu gada izskaņas koncertu
23. decembrī, pašā Ziemassvētku priekšvakarā, plkst. 18.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājas simfoniskais orķestris (LSO) kopā ar maestro Gintaru Rinkeviču aicina uz gada izskaņas koncertu, kurā kopā ar solistiem Margaritu Vilsoni un Mihailu Čuļpajevu būs iespēja baudīt pazīstamas operu un operešu ārijas un duetus.
Latvijas Radio bigbends uzstāsies ASV prestižākajās koncertzālēs
Latvijas Radio bigbends 2018. gada janvārī dosies uz ASV, lai sniegtu koncertus divās pasaulslavenās pasaules džeza mūzikas koncertvietās – Ņujorkas Linkolna centrā “Dizzy’s Club Coca Cola” 8. janvārī un Vašingtonā Kenedija centrā (The Kennedy Center For Performing Arts) 10. janvārī. Koncerti norisinās Latvijas valsts simtgades svinību ietvaros.
Grupa «Very Cool People» izdevusi vinila plati
Atraktīvākā Baltijas džezfanka grupa “Very Cool People” laidusi klajā jaunāko albumu “Heya Some Kind Of Fish! We Don’t Know The Name Of This Fish In English, But In Latvian It Is Vimbas” vinila formātā.
«Latvian Voices»: Lai iemantotu prieku, vispirms ir jāiepazīst skumjas
Lai iemantotu prieku, vispirms ir jāiepazīst skumjas – tā uzskata vokālās grupas „Latvian Voices” dalībnieces. Šī atziņa caurvij arī viņu jauno mūzikas albumu „Mazie, skumjie ziemas svētki”, kas nesen nācis klajā un šonedēļ sāks skanēt koncertos. Ziemassvētki grupai ir īpašs laiks arī tādēļ, ka ar tiem saistīta „Latvian Voices” piedzimšana.
Islandes skaņas piepilda «Lielo dzintaru»
Aizvadītās nedēļas nogale Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” ritēja svešāda skaistuma pasaulē – krāšņu ieskatu tālās ziemeļu salas Islandes mūzikā mums bija atveduši vairāki pasaules līmeņa islandiešu mūziķi. Četru koncertu programmu veidoja virtuozais un filosofiski dziļdomīgais islandiešu pianists Vikingurs Oulafsons. 10.decembrī viņa sniegumā islandiskums sabalsojās ar amerikāņu minimālismu – Vikingurs spēlēja šā gada jubilāru Filipu Glāsu. 
Jaunākie
Populārākie
Interesanti