Kultūra / Mūzika
Svarīga ir kopīga saprašanās. Intervija ar Ozolu un grupu «Tehnikums»
Pirms nepilna mēneša ilggadējais reperis Ozols sadarbībā ar grupu „Tehnikums” (Kristaps Dubļāns un Dagnis Neilands) izdeva jaunu albumu – “Semestris”, kā arī paspēja prezentēt ierakstu mūzikas namā “Daile”. Albums ir sadalīts divās daļās – A un B pusē, kur katrai no pusēm ir savs koncepts. “Semestra” A pusē dzirdams konceptuāls stāsts, kamēr B pusē atrodami Ozola un „Tehnikuma” solo materiālu kopsavienojumi. Albumam ir specifisks audio rokraksts, kā arī manāmi vairāki eksperimenti ar albuma vizuālo materiālu un tā taustāmo formātu, tāpēc aicināju uz sarunu albuma autorus.
Laura Pergolici – unikāla, vienkārša, jaudīga
Muzikālo karjeru LP sāka kā dziesmu autore. Viņas daiļradē ir dziesmas tādām slavenībām kā Šēra, Kristīna Agilera, "Backstreet Boys", Rianna un citi. 2001. gadā dziedātāja izdeva pirmo solo albumu, taču vispasaules atpazīstamību ieguvu vien šogad ar pašas radītu hitu “Lost on You”.
VEF Kultūras pilī skan «Melodiju serpentīns»
6. decembrī atjaunotajā VEF Kultūras pilī notika gadumijas koncertu sērijas “Melodiju serpentīns” pirmizrāde. Kopā deviņos koncertos skanēs 20. gadsimta otrās puses klausītāju iecienītākās latviešu estrādes melodijas, kas tapušas estrādes zelta laikos no 1957. līdz 1987. gadam
Doma laukumā jau trešo gadu skanēs 100 «Ziemassvētku tubas»
Sestdien, 9. decembrī plkst. 15.00 Doma laukumā, pie vienas no lielākajām Rīgas eglēm jau trešo gadu izskanēs „Ziemassvētku tubu” orķestra koncerts, klātesošos priecējot ar populārām Ziemassvētku melodijām īpašā skanējumā. Neparastajā orķestrī apvienosies vairāk nekā 100 tubistu un eifonistu no visas Latvijas. Pasākuma vadītāja lomā iejutīsies Māris Grigalis.
Lauris Valters piedāvā Ziemassvētku noskaņu kompozīciju «Zīlīte»
Dziedātājs, komponists Lauris Valters jau kopš bērnības rūpējies par putniem ziemā un, kad ārā valda liels sals, sniegs, pabaro mazos, spārnotos draugus, tajā skaitā arī zīlītes. Un tieši šajā ziemā Lauris nolēmis ierakstīt jauku Ziemassvētku noskaņu kompozīciju “Zīlīte”. Dziesmas mūzikas autors ir Laura tēvs Egons Valters, kurš kompozīcijai izmantojis dzejnieka Laimoņa Vāczemnieka vārdus.
Maksima Risanova albums izpelnījies «The Gramophone» kritiķu atzinību
Vijolnieka Maksima Risanova albums “In Schubert’s company”, kas ierakstīts kopā ar "Sinfonietta Rīga", izpelnījies ietekmīgā britu klasiskās mūzikas mēnešraksta „The Gramophone” „Critics Choice 2017” balvu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā „Rīta Panorāma” pavēstīja „Sinfonietta Rīga” mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē, kurš strādāja pie albuma ieraksta arī kā skaņu režisors.
Muzikāls ceļojums Maskata mūzikā

20.decembrī apaļu jubileju svinēs viens no spilgtākajiem mūsdienu komponistiem Arturs Maskats. Viņa mūzikai un personībai būs veltīts jaunais koncertuzvedums „Maskats”, kas ceturtdien, 7.decembrī, piedzīvos pirmizrādi mūzikas namā „Daile”. To veido Latvijas Radio koris, diriģents Sigvards Kļava, režisore Māra Ķimele un scenogrāfe Austra Hauks. Uzvedums veidots kā muzikāls ceļojums, kura pieturas būs nozīmīgākie komponista dzīves notikumi.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti