Kultūra / Mūzika
Pianists Nikolass Angeličs uzstāsies kopā ar Nacionālo simfonisko orķestri
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) 12. janvārī sagādājis klausītājiem pārsteigumu, jo Rīgā atkal uzstāsies viens no pasaules izcilākajiem pianistiem Nikolass Angeličs. Programmā “Angeličs. Bēthovens. Poga. Harmonija” LNSO mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Andra Pogas vadībā skanēs Ludviga van Bēthovena Ceturtais klavierkoncerts un Sergeja Prokofjeva Piektā simfonija.
Sigvards Kļava: «Vidzemes gredzens» būs kardināli citāds
Koncertu cikla „Latvijas gredzens” trešā daļa „Vidzemes gredzens” būs pilnīgi citāds nekā iepriekšējās daļas, Latvijas Televīzijas raidījumam „Rīta Panorāma” atklāj Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs, diriģents Sigvards Kļava.
Reperis Sudrabu Sirds: Vēlos būt labs labās lietās, nevis labākais sliktās lietās
Sudrabu Sirds (īstajā vārdā Deniss Jermakovs), savulaik zināms kā Jera, Sudrabu Jera un daļa no projekta “Savs i Savs” ( kopā ar Ozolu, Nātri, Skuteli, Kaizeru un Rayu) manās ausīs pirmo reizi atskanēja ar dziesmu “Lidmašīna”. Lai arī joprojām aizstāv šīs dziesmas saturu, Sudrabu Sirds ir pāršķīris jaunu lapu mūzikā, no sava "Youtube" kanāla izdzēšot visu agrāko materiālu. Tā vietā ir jauns sākums ar nesen iznākušo videoklipu “Oliņ Boliņ” un turpinājums ar videoklipu “Balss”, kuru pats izpildītājs sauc par savas dzīves labāko dziesmu līdz šim. Kā saka Sudrabu Sirds, viņš nevēlas piedot sev nekādas "haltūras" un vēlas būt labs labās lietās, nevis labākais sliktās lietās.
Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts uzņem starptautiskus apgriezienus
"Latvijas Koncertu” organizētais latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts šogad notiks jau divpadsmito reizi. 20. janvārī Lielajā ģildē skanēs latviešu klasiķu – Alfrēda Kalniņa, Jāņa Mediņa, Jāņa Ivanova simfoniskās partitūras; šī gada jubilāra Jura Karlsona skaņdarbs „Gliese 581”; varēsim novērtēt arī Jēkaba Jančevska jaundarbu „Turbidus”. Uz Lielās ģildes skatuves spēlēs Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO), Liepājas simfoniskais orķestris (LSO) un Lietuvas Nacionālais simfoniskais orķestris.
Aija Andrejeva: Albums «Mēs pārejam uz Tu» ir ceļš pie sevis, pie saknēm
"Tās ir manas pārdomas, pieredze, mani sāpīgie un tumšie brīži, absolūta laime un ekstāze; tā ir mīlestība un ticība; tas ir izaicinājums būt drosmīgai un godīgai attiecībās ar cilvēkiem, un galvenokārt – ar sevi pašu. Tas ir ceļš pie sevis, pie saknēm," - tā par savu jaunāko albumu "Mēs pārejam uz Tu" saka dziedātāja Aija Andrejeva.
Dievnamos notiks Zvaigznes dienas koncerti
Sestdien, 6.janvārī, būs Zvaigznes diena, kurai raksturīgās noskaņas mūzikas valodā varēs izbaudīt dažādos koncertos Latvijas dievnamos. Rīgā jauna koncertprogramma „Mūzika Viņam” izskanēs Svētā Jāņa baznīcā un tajā dzirdēsim ērģeļu un pūtēju kvinteta saspēli. Baroka orķestris „Collegium Musicum Riga” un baroka koris savukārt iestudējis Latvijā reti dzirdamā vācu komponista Samuela Šeidta mūzikas programmu, un to sestdien varēs klausīties Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā. Abos koncertos ieeja ir bez maksas.
Ar Latvijas Radio kora koncertu noslēgsies «Ziemassvētku festivāls» Dzintaru koncertzālē
7. janvārī, dienā, kad pareizticīgie svin Kristus dzimšanas svētkus, Dzintaru koncertzāle un Latvijas Radio koris aicina uz “Ziemassvētku festivāla” noslēguma koncertu “Pareizticīgo lūgšanas un dziedājumi” plkst. 17.00 Dzintaru koncertzālē. Koncerta programmā baudīsim izcilā krievu komponista Georgija Sviridova pārlaicīgos skaņdarbus, balsu virtuozu – Latvijas Radio kora izpildījumā un diriģenta Sigvarda Kļavas lasījumā.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti