Kultūra / Kino, foto un TV
Latvijā sāk demonstrēt «Matildi»

Krievijas kultūras mediju vidē bieži dzirdams vārds Matilde. Runa ir par Alekseja Učiteļa jaunāko kostīmdrāmu, kas vēsta par Krievijas pēdējā imperatora Nikolaja II mīlas dēku ar baletdejotāju Matildi Kšesinsku. Šis romantiskais stāsts ir bijis iegansts, lai aktivizētos ekstrēmi noskaņoti pareizticīgie, kuri uzskata – filma aizskar svēto kārtā ieceltā Nikolaja II godu. Tādēļ pēdējā laikā Matildes vārds ziņu lentās parādās teju katru dienu. Šovakar Rīgā, Maskavas namā, filma piedzīvo Latvijas pirmizrādi.

«Lielais Kristaps» piedāvā iespaidīgu Latvijas jaunāko filmu programmu

No 9. līdz 14. novembrim vērienīgu pasākumu programmu skatītājiem piedāvās Nacionālā kino balva "Lielais Kristaps" - kinoteātros „Splendid Palace” un „Kino Bize” būs iespēja vienkopus redzēt labāko jauno Latvijas kino - gan balvai „Lielais Kristaps” nominētās filmas, gan arī piecpadsmit filmu pirmizrādes.

Rīgā skatāma Somijas simtgadei veltīta fotoizstāde

Latvijas Fotogrāfijas muzejā no 26.oktobra skatāma Somijas simtgadei veltīta ceļojoša somu fotomākslinieku izstāde „Neatkarība caur lēcām”. Tajā somu mākslinieki kliedē stereotipus par viņu zemi, vienlaikus skarot tādus sociālus aspektus, kurus par komplimentējošiem grūti nosaukt. Somijas simtgades moto ir “Kopā”, un tieši sev uzdotie neērtie jautājumi vislabāk atklājot patiesību par nācijas kopā būšanu – šādi uzskata izstādes veidotāji.

Iznākusi fotogrāfa Andreja Strokina grāmata «Palladium»

Tekstgrupa "Orbīta" laidusi klajā Andreja Strokina fotogrāmatu "Palladium" - pirmo grāmatu no “Orbītas” fotogrāmatu sērijas “Publiskā telpa”, kas veltīta padomju laiku Latvijas sabiedriskajai telpai. Grāmata izdota ierobežotā, 500 eksemplāru tirāžā.

Filmas «Ievainotais jātnieks» recenzija: Konstruētā dokumentalitāte

24.oktobra vakarā kinoteātrī „Splendid Palace” pirmizrādi piedzīvoja otrā Latvijas simtgades filma “Ievainotais jātnieks” (režisore Ilona Brūvere), kas stāsta par latviešu tēlnieku Kārli Zāli un nacionālās apziņas simbola Brīvības pieminekļa celtniecību. Kinoteātros filma skatāma no 26.oktobra.

Sanktpēterburgā pirmizrādi piedzīvo Krievijā pretrunīgi vērtētā filma «Matilde»

Sanktpēterburgā pirmizrādi piedzīvojusi pretrunīgi vērtētā un Krievijā skandālu izraisījusī filma "Matilde". Režisora Alekseja Učiteļa stāsts par Krievijas impērijas pēdējā cara Nikolaja II jaunības dēku ar poļu balerīnu Matildi Kšesiņsku daļā pareizticīgo sabiedrības izpelnījies kritiku par cara nomelnošanu. Kopš 2000. gada Nikolajs II Krievijas pareizticīgajā baznīcā tiek godināts par svēto.

VIDEO: Sagaidot simtgades filmas «Ievainotais jātnieks» pirmizrādi

Otrdien, 24. oktobrī, kinoteātrī “Splendid Palace” pirmizrādi piedzīvos režisores Ilonas Brūveres dokumentālā spēlfilma „Ievainotais jātnieks” – otrā filma Nacionālā kino centra programmā „Latvijas filmas Latvijas simtgadei”. No 27. oktobra filma skatāma “Splendid Palace” repertuārā, sekos arī īpašās pirmizrādes vēl desmit Latvijas pilsētās.

«Ručs un Norie» ceļo uz festivālu Azerbaidžānā

19.oktobrī režisores Ināras Kolmanes un filmu studijas „Deviņi” dokumentālo filmu “Ručs un Norie” demonstrēs Eiropas tolerances kino festivālā “Imagine Euro Tolerance Festival ” Baku, Azerbaidžānā, kas norisinās no 12. līdz 20.oktobrim. Filmu seansā pārstāvēs un ievadvārdus teiks režisore Ināra Kolmane un Latvijas vēstnieks Azerbaidžānā Juris Maklakovs, un tajā piedalīsies arī vairāki citu valstu vēstnieki.

Notiks režisora Anša Epnera 80. jubilejai veltīts pasākumu cikls

25. un 26. oktobrī Latvijas Kultūras akadēmija (LKA), LKA Rīgas Kino muzejs, sadarbībā ar Latvijas Nacionālo arhīvu un Latvijas Kinematogrāfistu savienību aicina uz pasākumu ciklu “Dzīve Nr.1. Ansis Epners”, kas veltīts kino režisora un LKA profesora Anša Epnera 80. jubilejas atcerei.  

Filmas «Pirmdzimtais» recenzija: Baiļu anatomija

Kamēr režisora Aika Karapetjana trešā pilnmetrāžas filma – psiholoģiskais trilleris “Pirmdzimtais” – vēl arvien apceļo ārvalstu kinofestivālus un kamēr gaidām mūsu pašmāju Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” pasniegšanu, uz kuru filma pretendē veselās 11 kategorijās, to nupat jau pāris nedēļas iespējams noskatīties arī Latvijas kinoteātros.

Berlināles nedēļā Rīgā - septiņas jaunas filmas

13. Vācu filmu nedēļā "Berlināle Rīga" Gētes institūts Rīgā un kinoteātris "Splendid Palace" piedāvā septiņas jaunas vācu filmas no 2017. gada Berlīnes Starptautiskā kinofestivāla programmas. Rīgas kino nedēļa sākas 27.oktobrī un tajā iekļautās filmas pārstāv plašu žanru klāstu - no road movie komēdijas un film noir trillera līdz dokumentālajam kino.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti