Kultūra / Kino, foto un TV
Filmai «Nameja gredzens» tapis treileris

Gaidot Latvijas filmas "Nameja gredzens" pirmizrādi 2018. gada janvārī, LMT Viedtelevīzija piedāvā noskatīties pirmo video treileri ar filmas spilgtākajiem momentiem.

Kinoteātros visā Latvijā – ilgi gaidītā Jāņa Norda filma «Ar putām uz lūpām»

Jau šo piektdien, 10. novembrī, plkst. 18.30 kinoteātrī „Splendid Palace” pirmizrādi piedzīvos ilgi gaidītais Jāņa Norda attiecību trilleris „Ar putām uz lūpām”. Filma ārpuskonkursa kārtā tiks izrādīta kinofestivāla "Lielais Kristaps" ietvaros. Uzreiz pēc pirmizrādes skatītāji varēs novērtēt Jāņa Norda jaunāko veikumu kinoteātros Rīgā un visā Latvijā.

Režisors Andris Gauja filmē attiecību trilleri

Režisors Andris Gauja sācis darbu pie savas otrās pilnmetrāžas spēlfilmas. Attiecību trillera “Nekas mūs neapturēs” filmēšana ir tikko sākusies, un radošā komanda ļāva ieskatīties grandiozajās dekorācijās – piecstāvu dzirnavās - ko īpaši filmas vajadzībām uzbūvējis mākslinieks Jurģis Krāsons.

Īsfilmu cikls «Latvijas kods. Latvija šodien» piedzīvos pirmizrādi

Svētdien, 12. novembrī, festivāla “Lielais Kristaps” laikā, kinoteātrī “Splendid Palace” uz lielā ekrāna pirmizrādi piedzīvos dokumentālo īsfilmu cikls “Latvijas kods. Latvija šodien” - Latvijai 99. Pieci dažādu paaudžu režisori piecās 26 minūšu īsfilmās izstāstīs stāstus par cilvēkiem, kuru individualitāte palīdz atsegt šim laikmetam raksturīgas tendences dažādās dzīves jomās. Seansu sākums – plkst.16.00 un 18.00. “Latvijas kods. Latvija šodien” filmu TV pirmizrādes LTV1 ēterā būs skatāmas no 15. novembra līdz 13. decembrim, ik nedēļu, trešdienās pulksten 20.00.

Norvēģi uzsauc filmu dienas «K. Sunī»

Atzīmējot “Kino galerijas” 25 gadu jubileju, kinoteātris “K.Suns” sadarbībā ar Norvēģijas Filmu institūtu (NFI) un Norvēģijas vēstniecību Latvijā aicina uz skatītāju tik iecienītajām Norvēģijas filmu dienām. Norvēģi atveduši trīs spožas, mūsdienīgas un ļoti atšķirīgas filmas, kuras 10., 11. un 12. novembrī “K.Sunī” skandināvu kino cienītāji varēs noskatīties par brīvu. Pieteikties var te.

Sākas astotais kinofestivāls «Spektrs»

"Kino Citadele" pirmdien, 6. novembrī, sāksies un visu nedēļu noritēs astotais kinofestivāls "Spektrs". Tā programmā iekļautas deviņas filmas, galvenokārt neatkarīgais Amerikas kino, ko ārpus festivāla Latvijas kinoteātros tikpat kā neizrāda.

«Melānijas hronika» sāk «Oskaru skrējienu»

Novembrī gaidāma aktīva Latvijas filmu dzīve starptautiskajā arēnā – “Melānijas hronika” dodas uz Losandželosu, lai sāktu tā saukto “Oskaru skrējienu” līdz ar citu valstu pieteikumiem uz ASV Kinoakadēmijas balvu kategorijā “Labākā ārzemju filma”.

Latvijas Televīzija Lāčplēša dienā piedāvās īpašu svētku programmu

11. novembrī - Lāčplēša dienā - Latvijas Televīzija saviem skatītājiem piedāvās īpašu svētku programmu ar izcilām filmām, militāro parādi, kā arī reportāžām no Latvijas pilsētām, lai ikviens varētu dzīvot līdzi tam, kā svētkus svin visā valstī: dodoties lāpu gājienus, dziedot, dedzinot svecītes un citos veidos godinot brīvības cīnītāju piemiņu. Vakara programmā pirmizrāde - režisora Viestura Kairiša drāma "Melānijas hronika".

Ceļu pie skatītājiem sāk filma «Pasaka par tukšo telpu»

Kristas Burānes dokumentālo filmu par latviešu scenogrāfijas meistaru Andri Freibergu "Pasaka par tukšo telpu", kas šoruden nominēta Nacionālajai kino balvai "Lielais Kristaps" sešās kategorijās, skatītāji uz lielā ekrāna varēs redzēt no 3. novembra, kad to sāks demonstrēt kinoteātrī "Splendid Palace", un no 6.novembra - Cēsīs un citur Latvijā.

Liepājā top daļa no jaunās Latvijas simtgades filmas «1906»

"Kontrastējošu raksturu sadursme un mēģinājums uz lielā ekrāna radīt to atmosfēru, kādā veidojās latviešu nācija," tā savu topošo filmu "1906" raksturo režisors Gatis Šmits.  Lielākā daļa filmas darbības norisinās tā laika Rīgā, taču pusi no kinolentes šobrīd uzņem Liepājā, kur filmēšanas grupa iedvesa jaunu elpu universitātes bijušajā kopmītņu ēkā.

Viestura Kairiša nākamo spēlfilmu līdzfinansē Čehija

Viestura Kairiša topošās spēlfilmas “Pilsēta pie upes” ražošanai studijā “Ego Media” saņemts finansējums no Čehijas Valsts kino fonda, kurš konkursa kārtībā atbalstījis 10 projektus no 30 iesniegtajiem, un Kairiša filmas ražošanai piešķirts finansējums 3 500 000 čehu kronu apmērā (apmēram 135 000 eiro).

Pirmizrādi piedzīvos režisores Dzintras Gekas filma «Meklējot Tisē»

Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” programmā 11. novembrī pulksten 16.00 kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos režisores Dzintras Gekas dokumentālā filma “Meklējot Tisē” – par pasaules klases kinooperatoru, Sergeja Eizenšteina filmu līdzautoru Eduardu Tisē (1897-1961). No 12. novembra filma būs skatāma kinoteātrī “K.Suns”, no decembra arī Cēsīs, Talsos, Liepājā un citur Latvijā.

Pēdējo reizi norisināsies kinofestivāls «Spektrs»

Skatītāju iecienītais kinofestivāls “Spektrs” šajā novembrī norisināsies jau astoto reizi, un uz nenoteiktu laiku tas būs pēdējais festivāls, informē festivāla rīkotāji. "Spektrs" notiks no 6. līdz 12. novembrim k/t “Kino Citadele”.

Latvijā sāk demonstrēt «Matildi»

Krievijas kultūras mediju vidē bieži dzirdams vārds Matilde. Runa ir par Alekseja Učiteļa jaunāko kostīmdrāmu, kas vēsta par Krievijas pēdējā imperatora Nikolaja II mīlas dēku ar baletdejotāju Matildi Kšesinsku. Šis romantiskais stāsts ir bijis iegansts, lai aktivizētos ekstrēmi noskaņoti pareizticīgie, kuri uzskata – filma aizskar svēto kārtā ieceltā Nikolaja II godu. Tādēļ pēdējā laikā Matildes vārds ziņu lentās parādās teju katru dienu. Šovakar Rīgā, Maskavas namā, filma piedzīvo Latvijas pirmizrādi.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti