Kultūra / Kino, foto un TV
Top kriminālkomēdija «Kriminālās ekselences fonds»
Jaunās latviešu kriminālkomēdijas "Kriminālās ekselences fonds" veidotāji publicē jaunu, izvērstu filmas treileri, kurš precīzāk ieskicē gaidāmās filmas stilu, atmosfēru un notikumus, kā arī paziņo jaunu iznākšanas datumu - filma pie skatītājiem nonāks 2018. gada februārī.
«Maskačkas» ikdienas dzīves poēzija fotogrāfa Stiga Stasiga izstādē
''Maskačkas'' ikdienas dzīves poēzija – tā savas foto izstādes „Forštate” noskaņu raksturo dāņu fotomākslinieks Stigs Stasigs, kura veikums no šodienas aplūkojams Fotogrāfijas muzejā. Izstādei ir divas daļas. Pirmo veido pirms 25 gadiem Rīgas Maskavas priekšpilsētā uzņemtās melnbaltās fotogrāfijas, bet otro – šogad ierakstītās video intervijas ar tolaik satiktajiem cilvēkiem.
Sākusies filmas «Jelgava 94» filmēšana
Pirms nepilniem pieciem gadiem Latvijas literatūras vidē ar vēsturisko fikciju “Jelgava 94” sevi spoži pieteica jaunais rakstnieks Jānis Joņevs. Lasītājiem ārkārtīgi gāja pie sirds gan garšīgais 90. gadu ikdienas dzīves atainojums, gan kāda Jelgavas pusaudža  puikas piedzīvojumi šajā rokmūzikas piesātinātajā vidē. Šonedēļ ir sācies darbs pie Joņeva darba ekranizācijas. Topošās kino lentes pirmās ainas režisors Jānis Ābele filmē Priekuļu novada Jāņmuižā, bijušā tehnikuma telpās.
Kino centrs: Par simtgades filmām rekordliela skatītāju interese
2017. gadā pirmizrādi piedzīvojušas trīs no 16 filmām, kas top kā īpaša Latvijas filmu nozares dāvana valsts iedzīvotājiem Nacionālā kino centra filmu programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”; pārējās 13 filmas vēl top un sasniegs savus skatītājus 2018. gadā. Divas nedēļas pēc trešās simtgades pirmizrādes apkopota informācija par filmu līdzšinējām gaitām, apliecinot, ka skatītāji šo programmu uzņem ar lielu interesi un atsaucību, informē Nacionālā kino centra programmas „Latvijas filmas Latvijas simtgadei” koordinatore Zanda Dūdiņa.
Brukna nav simtprocentīga dvēseļu dziedinātava. Intervija ar filmas «Ģimene» režisoru
Režisoram Varim Piņķim filma "Ģimene" ir debija dokumentālajā kino (filma skatāma LTV1 6.decembrī plkst. 20). Ciklā “Latvijas kods. Latvija šodien” tapusī filma stāsta par cerību un iespēju, par vēlmi kļūt labākiem. "Bruknas ģimene" saskaras ar reāliem izaicinājumiem - kāds te nokļuvis, bēgot no alkohola atkarības, cits no narkotikām vai azartspēlēm, kāds cits, bēgot no nespējas dzīvot. Šis ir dzīvs stāsts par melnzemi un debesīm - par vēlmi būt dzīvam un īstam, taču, kā atzīst filmas režisors, Brukna nav simtprocentīga dvēseļu dziedinātava.
Dānijas filmu dienās – trīs Larsa fon Trīra filmas

Turpinot “Kino galerijas” 25 gadu jubilejas svinības, kinoteātris “K.Suns” 10., 11. un 12. decembrī sadarbībā ar Dānijas Kultūras institūtu piedāvā noskatīties trīs izcilā dāņu režisora Larsa fon Trīra autordarbus, retrospektīvi iezīmējot kinoteātra radošo darbību teju trīs desmitgažu garumā.

Festivāla «2Annas» galveno balvu ieguvusi amerikāņu īsfilma «Kas ar viņu notika»

Noslēdzies 22. Rīgas Starptautiskais filmu festivāls "2Annas" un festivāla izskaņā sadalītas kino balvas piecās kategorijās – Starptautiskajā dokumentālo īsfilmu, Starptautiskajā spēles īsfilmu, Starptautiskajā vidēja garuma filmu, Baltijas valstu īsfilmu un Starptautiskajā animēto īsfilmu konkursā. Savukārt pirmo reizi festivāla pastāvēšanas laikā arī gados jaunā žūrija vērtēja filmas bērnu un jauniešu īsfimu konkursos.

Kārļa Lesiņa filma «Vectēva tēvs» saņem balvu Turcijā

Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) absolventa Kārļa Lesiņa dokumentālā filma “Vectēva tēvs” (2016), kas tapusi Latvijas Televīzijas ciklā “Latvijas kods. Latvija šodien” un saņēmusi Nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps” kā labākā debija, nupat apbalvota arī Stambulā, kur atzīta par labāko īsmetrāžas dokumentālo filmu.

«Kino Bize» jubilejas nedēļā - franču filmu programma «Fantastiskais piecinieks»

7. decembrī piecu gadu jubileju atzīmēs Rīgas jaunākais kinoteātris “Kino Bize”. Jubilejas nedēļā “Kino Bize" skatītājiem piedāvā noslēpumos tītu filmu programmu “Fantastiskais piecinieks”, kas veidota sadarbībā ar Francijas Institūtu un tiks izrādīta no 7. līdz 13. decembrim. Programmā apkopoti spoži un atzīti franču režisoru detektīvi, trilleri un mistērijas.

Rīgā norit filmu festivāls «2Annas»

Šonedēļ līdz 3.decembrim jau 22. reizi norisinās Rīgas Starptautiskais filmu festivāls “2Annas”. Festivāla misija ir popularizēt Eiropas un pasaules kino Latvijā un atbalstīt Baltijas filmu mākslas attīstību. Šogad tiek izrādītas pasaules prestižākajos kino konkursos kritiķu atzinību guvušas īsfilmas un vēl neatklātas kino pērles, ko vērtē starptautiska žūrija un pirmoreiz arī bērnu un jauniešu auditorija.

Izvēlēti spēlfilmas «Jelgava 94» galveno lomu atveidotāji

Pēc vairāku mēnešu atlases izvēlēti aktieri spēlfilmai “Jelgava 94”, kas tiks veidota pēc Jāņa Joņeva romāna motīviem. No vairāk nekā 500 kandidātiem galveno lomu ieguvis četrpadsmitgadīgais jūrmalnieks Matīss Barons. Filmā būs redzami arī tādi izcili aktieri kā Ieva Puķe, Andris Keišs, Guna Zariņa, Elīna Vaska, Lāsma Kugrēna un citi.

«Telefilmai - Rīga» - 60!

28.novembra vakarā 60 gadu jubileju atzīmēja viena no radošākajā kinogrupām Latvijas televīzijas vēsturē “Telefilma – Rīga”. Lai arī apvienība nepastāv jau 23 gadus, uzņemtās dokumentālās, muzikālās un animācijas filmas joprojām veido televīzijas arhīva zelta fondu. Vakar uz svinīgu jubilejas pasākumu kinoteātrī “Splendid Palace” pulcējās tie, kam darbošanās “Telefilmas – Rīga” kolektīvā bija dzīvesveids ilgus gadus.

Ivars Zviedris svin 50.jubileju ar filmas «Zāģeri» pirmizrādi

Dokumentālists Ivars Zviedris pabeidzis darbu pie Nacionālā kino centra konkursos atbalstītas dokumentālās filmas “Zāģeri” un aicina uz tās pirmizrādi savā 50. dzimšanas dienā, 1. decembrī. No 2. decembra filma skatāma kinoteātra “Splendid Palace” repertuārā, bet biļetes vēl var iegādāties arī uz pirmizrādi.

Filmas «Izkrāsotā ģimene» režisors: Vēlējos kliedēt aizspriedumus pret tetovētiem cilvēkiem
29.novembrī plkst. 20 LTV1 televīzijas pirmizrādi piedzīvos cikla „Latvijas kods. Latvija šodien” filma „Izkrāsotā ģimene”, ko veidojis jaunais režisors Tomass Beķeris, kuram tā ir debijas filma. Filmā vēstīts par divām kolorītām personībām - Anriju un Manomi jeb tetovētu ģimeni. Kā intervijā norāda režisors, filmā viņš vēlējies "kliedēt iespējamos aizspriedumus, kas vēl arvien nereti tiek attiecināti uz cilvēkiem ar tetovējumiem un to dzīvesveidu".
Tapusi filma par Latvijas valsts dzimšanu

Valkā 27.novembrī tika pirmizrādīta Latvijas Televīzijas dokumentālā filma “Valka 1917. Latviešu Pagaidu Nacionālā padome”. Stāsts par Pirmā pasaules kara izraisītu notikumu un nejaušību virkni, kas kļuva par Latvijas valsts dzimšanas pamatu, daudziem mūsdienās ir nezināms vai aizmirsts.

Režisore Ieva Ozoliņa: «Dotais lielums: mana māte» ir filma par nesarunāšanos

Ģimenes ietekmi uz cilvēku arī savā otrajā filmā „Dotais lielums: mana māte” turpina pētīt režisore Ieva Ozoliņa, kuras spilgto rokrakstu skatītāji iepazina jau viņas debijas filmā „Mans tēvs baņķieris”. Ja pirmās filmas galvenie varoņi bija viņa pati un viņas tēvs, tad otrais kino darbs vēsta par talantīga matemātiķa un viņa mātes attiecībām. Vēl pirms pirmizrādes Latvijā filma jau augstu novērtēta prestižajā Amsterdamas starptautiskajā dokumentālo filmu festivālā (IDFA), kur saņēmusi žūrijas balvu. Žūriju pārsteidzis, cik lielu intīmu tuvumu režisore un operators spējuši panākt attiecībās ar filmas varoņiem.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti