Kultūra / Kino, foto un TV
Kinoteātrī «K. Suns» notiks Zviedrijas filmu dienas

Turpinot “Kino galerijas” 25 gadu jubilejas svinības, kinoteātris “K.Suns” aicina uz jauniem skandināvu kino svētkiem 2., 3. un 4. decembrī un sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību piedāvā zviedru filmu dienas.

Ināras Kolmanes filma «Dubultā dzīve. Sekss un PSRS» startē Francijas TV

Režisore Ināra Kolmane pabeigusi darbu pie dokumentālās filmas “Dubultā dzīve. Sekss un PSRS” - Latvijas, Francijas un Ukrainas kopražojuma, kas 29. novembrī piedzīvos TV pirmizrādi franču valodā Francijas televīzijas kanālā “Histoire”. Decembrī filma tiks demonstrēta Šveices RTS un Beļģijas RTBF televīzijas kanālos, bet pirmizrāde Latvijā paredzēta 2018.gadā.

Ievas Ozoliņas filma saņēmusi balvu Amsterdamā

Trešdienas, 22. novembra vakarā, notikusi apbalvošanas ceremonija pasaulē nozīmīgākajā dokumentālo filmu festivālā IDFA Amsterdamā, un režisores Ievas Ozoliņas dokumentālā filma “Dotais lielums: mana māte”, kas tapusi studijā “FA Filma” un atbalstīta Nacionālā kino centra konkursos, saņēmusi žūrijas balvu.

Balso par savu radio «Naba» fotokonkursa «15x15» simpātiju!

Noslēdzies ikgadējais radio "Naba" fotokonkurss par tēmu “Vilnis”. Pēc intensīva žūrijas darba noskaidroti 25 labākie darbi, kas piedalīsies ceļojošajā fotoizstādē “15x15”. Lai noskaidrotu skatītāju simpātiju, līdz 29. novembrim plkst. 23.59 portālā LSM norisinās īpašs skatītāju simpātijas balsojums.

Pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma par Vairu Vīķi-Freibergu

Otrdien, 28. novembrī, Latvijas Televīzija saviem skatītājiem plkst.21.15 LTV1 ēterā piedāvās pirmizrādi - dokumentālo filmu “Vienmēr prezidente”. Tas ir stāsts par Valsts prezidenti (1999-2007) Vairu Vīķi-Freibergu, kura 1.decembrī svinēs savu 80.dzimšanas dienu.

Filmas «Meklētāji» režisors: Filma ir aisberga redzamā daļa
Režisora Didža Eglīša filma “Meklētāji”, kas LTV1 skatāma 22.novembrī plkst. 20, vēsta par brīvprātīgo organizācijas bezvests.lv biedriem, kuri savā brīvajā laikā organizē visdažādākā līmeņa bez vēsts pazudušu cilvēku meklēšanas akcijas un apmācības. Meklējot bez vēsts pazudušos, varoņi var ne tikai sniegt atbalstu un palīdzēt līdzcilvēkiem šķietami bezcerīgos vai traģiskos brīžos, bet arī atrast sevi – savu misiju un vietu zem šīs saules. Kā intervijā atzīst režisors, filma ir aisberga redzamā daļa.
Gaismas pilī notiks Kultūras akadēmijas studentu filmu skate

Ceturtdien, 23. novembrī, plkst. 17.30 Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) publikai piedāvā jaunāko LKA Nacionālās filmu skolas studentu īsfilmu izlasi “NFS pirmā parāde”. Filmu skate norisināsies LNB Ziedoņa zālē, ieeja ikvienam interesentam – bez maksas.

Filmas «Ar putām uz lūpām» recenzija: Cilvēciskas rejas

Lakonisms attēlē, pragmatiska kino valoda un prātnieciska režija – šie ir pirmie domu pavedieni pēc Jāņa Norda drāmas „Ar putām uz lūpām” (2017) noskatīšanās. Uzreiz atzīšos, neesmu teicama šaha spēlmane, tomēr filmas kontekstā nāk analoģija ar šaha spēli, proti, režisors veido rūpīgu spēles notāciju un figūru izkārtojumu, turot savā vērībā tikai trīs spēlētājkauliņus: karalieni, karali un torni.

VIDEO: Filmas «Astoņas zvaigznes» tapšana

18. novembrī pirmizrādi Rīgā piedzīvos un jau valsts svētku dienās daudzviet Latvijā būs skatāma režisora Askolda Saulīša dokumentālā filma “Astoņas zvaigznes”. Piedāvājam video ieskatu filmas tapšanā.

Noskaties LTV dokumentālo filmu «Eslingenas stāsti»

Latvijas 99.dzimšanas dienas priekšvakarā, 17. novembrī, Latvijas Televīzija (LTV) saviem skatītājiem piedāvāja pirmizrādi - LTV Kultūras raidījumu redakcijas veidoto dokumentālo filmu "Eslingenas stāsti". Piedāvājam šo filmu noskatīties lsm.lv interneta platformās. 

 

Višegradas grupas filmu dienu fokusā komēdijas

Ungārijas, Slovākijas, Čehijas un Polijas vēstniecības sadarbībā ar kinoteātri "K.Suns" (Elizabetes ielā 83/85) rīko Višegradas grupas valstu filmu dienas Rīgā, kas nu jau kļuvusi par tradīciju. Šī gada festivāla vadmotīvs ir komēdija un tā laikā tiks demonstrētas filmas gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Vēsturnieks par filmu «Astoņas zvaigznes»: Rezultāts ir labs!

18. novembrī pirmizrādi Rīgā piedzīvos un jau valsts svētku dienās daudzviet Latvijā būs skatāma režisora Askolda Saulīša dokumentālā filma “Astoņas zvaigznes”. Filma izdevusies laba, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” saka filmas konsultants, vēsturnieks Jānis Šiliņš.

Ievas Ozoliņas jaunā filma startē Amsterdamas IDFA konkursā

Režisores Ievas Ozoliņas jaunā filma “Dotais lielums: mana māte” ar anglisko nosaukumu “Solving my Mother” izvēlēta konkursa skatē “First Appearance” Eiropas prestižākajā dokumentālā kino festivālā IDFA (Amsterdamas starptautiskais dokumentālo filmu festivāls).

Noskaidroti «Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2018» balvas uzvarētāji

Rīgas Fotogrāfijas biennāles konkursa ‘’Meklējam jauno fotogrāfijā!” balvu ieguvuši Diāna Tamane (Latvija), Tāvi Suisalu (Igaunija) un Kristīne Madjare (Latvija). Speciālbalvu – iespēju izdot savu grāmatu izdevniecība „NoRoutine Books” - piešķīra Madarai Gritānei (Latvija). Starptautiskās žūrijas atlasītie uzvarētāju darbi būs redzami izstāžu zāles ‘’Rīgas mākslas telpa’’ Intro zālē "Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2018" programmas ietvaros. Izstādes atklāšana notiks 2018. gada 12. aprīlī.

«Splendid Palace» atzīmē Fransuā Ozona jubileju ar erotisko trilleri «Dubultais mīlnieks»

Hameleons. Tā dažkārt tiek dēvēts franču režisors Fransuā Ozons, kurš savas karjeras laikā ir izmēģinājis gandrīz visus kino žanrus – no melodrāmas un komēdijas līdz psiholoģiskai drāmai un mūziklam. Šogad režisors atgriezies ar filmu „Dubultais mīlnieks” („L'amant double”), kuru pats dēvē par „erotisku trilleri”. Kannu kinofestivāla konkursa programmā iekļautās filmas Latvijas pirmizrāde notiks īpašā datumā – režisora 50 gadu jubilejas dienā, 15. novembrī, kinoteātrī ‘’Splendid Palace’’.

Latvijas koda filmas. Intervija ar Inesi Kļavu un Ivaru Zviedri
"Negribējās filmā gausties un sūdzēties, cik viss ir slikti un cik jauniem ārstiem Latvijā ir grūti. Tad radās ideja apgriezt visu kājām gaisā, paskatīties uz šo situāciju ar ironiju, kas noslēpusies aiz uzmundrinošiem tekstiem un pacilāta noskaņojuma," saka Inese Kļava, stāstot par filmu "Rezidenti", kura savu televīzijas pirmizrādi piedzīvos 15.novembrī.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti