Kultūra / Kino, foto un TV
«Splendid Palace» atzīmē Fransuā Ozona jubileju ar erotisko trilleri «Dubultais mīlnieks»

Hameleons. Tā dažkārt tiek dēvēts franču režisors Fransuā Ozons, kurš savas karjeras laikā ir izmēģinājis gandrīz visus kino žanrus – no melodrāmas un komēdijas līdz psiholoģiskai drāmai un mūziklam. Šogad režisors atgriezies ar filmu „Dubultais mīlnieks” („L'amant double”), kuru pats dēvē par „erotisku trilleri”. Kannu kinofestivāla konkursa programmā iekļautās filmas Latvijas pirmizrāde notiks īpašā datumā – režisora 50 gadu jubilejas dienā, 15. novembrī, kinoteātrī ‘’Splendid Palace’’.

Latvijas koda filmas. Intervija ar Inesi Kļavu un Ivaru Zviedri
"Negribējās filmā gausties un sūdzēties, cik viss ir slikti un cik jauniem ārstiem Latvijā ir grūti. Tad radās ideja apgriezt visu kājām gaisā, paskatīties uz šo situāciju ar ironiju, kas noslēpusies aiz uzmundrinošiem tekstiem un pacilāta noskaņojuma," saka Inese Kļava, stāstot par filmu "Rezidenti", kura savu televīzijas pirmizrādi piedzīvos 15.novembrī.
«Lux» balvu ieguvusi filma «Sāmu asinis»

Zviedrijas, Norvēģijas un Dānijas kopražojuma filma “Sāmu asinis” ieguvusi 2017. gada "Lux" kino balvu, otrdien, 14.novembrī, Strasbūrā paziņoja Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētājs Antonio Tajāni.

Tapusi dokumentāla filma par Zolitūdes traģēdiju

Zolitūdes traģēdijas atceres dienā – 21. novembrī, Latvijas Televīzijas pirmajā kanālā, plkst. 22.00 pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma "Paraugprāva" - Zolitūdes traģēdijai veltīts poētiski analītisks vēstījums, kura centrā ir dominējošo pušu advokāti, cietušie un sabiedriskās domas līderi.

«Lielajā Kristapā» triumfē «Melānijas hronika»

13.novembra vakarā pasniegta Nacionālā kino balva "Lielais Kristaps". Par labāko spēlfilmu tika atzīta Viestura Kairiša filma "Melānijas hronika" (filmu iespējams noskatīties šeit). Pats Kairišs saņēma labākā režisora balvu. Tāpat filma saņēma balvu kategorijās "Labākā aktrise", "Labākais spēlfilmas operators", "Labākais mākslinieks", "Labākais kostīmu mākslinieks". Pie vairākiem "Lielajiem Kristapiem" tika arī dokumentālā filma "Atbrīvošanas diena" un animācijas filma "Bize un Neguļa".

Pasniegs «Lielos Kristapus»

Kinoteātrī „Splendid Palace” 13.novembra vakarā pasniegs kino nozares gada balvas „Lielais Kristaps" 23 kategorijās. Balvu pasniegšanas ceremoniju tiešraidē varēs skatīties lsm.lv no plkst. 19.30, bet atliktā tiešraidē - LTV1 plkst. 22.00.

Noskaties filmu «Melānijas hronika»!

Latvijas Televīzijas Lāčplēša dienas īpašajā programmā bija skatāma režisora Viestura Kairiša un studijas “Mistrus Media” spēlfilma “Melānijas hronika”. Lsm.lv un Replay.lv piedāvā filmu skatīties Latvijas teritorijā vēl septiņas dienas pēc tās televīzijas pirmizrādes.

Gaismas pilī notiks studentu filmu skate «Mazais Kristaps»

Svētdien, 12. novembrī, Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) piedāvā jaunāko LKA studentu īsfilmu panorāmu “Mazais Kristaps”. Filmu skate, kas sadalīta četrās atsevišķās pusotru stundu garās programmās, norisināsies LNB Ziedoņa zālē visas dienas garumā, sākot no plkst. 13.00 līdz 20.30, un ieeja ikvienam interesentam – bez maksas.

Pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma par Lidiju Lasmani-Doroņinu

11. novembrī, Lāčplēša dienā, Nacionālā kino festivāla “Lielais Kristaps” ietvaros kinoteātra „Splendid Palace” Lielajā zālē plkst. 18 tiks pirmizrādīta režisora Andreja Verhoustinska dokumentālā filma “Lidija”, klātesot arī filmas varonei – pazīstamajai disidentei Lidijai Lasmanei-Doroņinai.

Somijas «Plūstošā daba» Dubultu stacijā

Mūsdienu cilvēka pasaules izjūta un cilvēcības meklējumi – tie ir vienojošie elementi sešu Somijas fotomākslinieču darbos, kas no 8.novembra aplūkojami mākslas stacijā “Dubulti” izstādē “Plūstošā daba”. Tās nosaukums tēlaini sasaucas ar blakus rimti plūstošo Lielupi.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti