Kultūra / Kino, foto un TV
«filmas.lv» piedāvā jaunu Ziemassvētku filmu izlasi
Turpinot tradīciju, brīdi pirms Ziemassvētkiem Nacionālā kino centra portālā "filmas.lv" ievietotas atkal jaunas un tematiski piemērotas Latvijas filmas gan mazajiem skatītājiem, gan pieaugušajiem, gan visiem kopā – no Vara Braslas ģimenes filmas “Ūdensbumba resnajam runcim” līdz Rozes Stiebras izcilākajiem darbiem, arī Vladimira Leščova un Jāņa Streiča filmas.
«Mistrus Media» Ziemassvētkos dāvina iespēju noskatīties trīs filmas
Filmu studija „Mistrus Media”, Ziemassvētkus un Latvijas simtgades gadu sagaidot, dāvina iespēju ikvienam interneta lietotājam kā Latvijā, tā ārzemēs bez maksas noskatīties trīs studijā veidotas filmas: dokumentālo filmu par Alvi Hermani “Vairāk nekā dzīve”, dokumentālu stāstu “Pasaules skaņa” par mūzikas rašanās noslēpumu Māra Sirmā un kora “Kamēr...” izpildījumā, kā arī izklaidējošu spēles īsfilmu visai ģimenei “Gūtenmorgens un trešā acs”, kurā lomas atveido Jaunā Rīgas teātra aktieri Kaspars Znotiņš, Ģirts Krūmiņš, Andris Keišs un Elita Kļaviņa. Filmas skatāmas studijas Vimeo kontā līdz 2018. gada 8. janvārim. 
Filma «Nameja gredzens» piedzīvos pirmizrādi 17.janvārī
Filmas “Nameja gredzens” pirmizrāde visā Latvijā notiks 2018. gada 17. janvārī plkst. 19.00. Biļetes uz filmas pirmizrādi un turpmākajiem seansiem no šodienas, 21. decembra, pieejamas iepriekšpārdošanā lielāko Latvijas kinoteātru kasēs un interneta vietnēs, informē filmas veidotāji.
«Forum Cinemas» direktors: Uz nākamo gadu kino jomā skatāmies ļoti pozitīvi
Atšķirībā no pērnā gada, kad kino apmeklētāju skaits audzis, šis gads savā ziņā uzskatāms par stagnācijas gadu – skaitītāju skaits nav samazinājies, taču kino apmeklējumu skaits audzis vien gada pirmajos mēnešos. Daudzzāļu kinoteātra „Citadele” īpašnieka un Holivudas studijās „Universal Pictures” un „Paramount” tapušo filmu izplatītāja „Forum Cinemas” direktors Normunds Labrencis stāsta, ka, salīdzinot ar ASV, kur kino skatītāju skaits šogad krietni sarucis, Latvijā tas vismaz ir „pa nullēm”. Viens no galvenajiem iemesliem skatītāju intereses kritumam varētu būt tas, ka kinoindustrija šogad nav spējusi piedāvāt filmas, kas „pievilina” skatītājus, spriež Labrencis, taču uz nākamo gadu "Forum Cinemas" vadītājs skatās pozitīvi.
Kino, kas uzšķērž Rietumu vērtību sistēmu. Divas filmas kā skalpelis
Kāda šobrīd ir Rietumu sabiedrības patiesā seja bez grima un maskas – to šogad ļoti drosmīgi atklājuši izcili dažādu valstu kino režisori. Atklātais nav glaimojošs, jo ieraugām, cik neglītus vaibstus šajā sejā ir ievilcis egoisms, alkatība un baudkāre; sasprindzinājums un apjukums tajā mijas ar nejūtīgu un depresīvu izteiksmi, un tomēr ik pa laikam tajā atmirdz arī maiguma un gaišuma atblāzma. Vieni no spilgtākajiem portretētājiem neapšaubāmi bijuši krievu režisors Andrejs Zvjagincevs savā filmā „Nemīlestība” un zviedrs Rūbens Ēstlunds savā kinolentē „Kvadrāts”.
LTV Ziemassvētkos būs īpaša programma
Latvijas Televīzijā (LTV) Ziemassvētkos būs īpaša programma, kurā skatītājiem būs piedāvātas mākslas, animācijas un romantiskas filmas, kā arī dievkalpojumi un koncerti, ziņo LTV.
«Vai viegli būt jaunam?» - filma, kas satricināja pasauli
Jura Podnieka (1950. gada 5. decembris – 1992. gada 23. jūnijs) slavenākā, pēc skaita viņa ceturtā pilnmetrāžas dokumentālā filma "Vai viegli būt jaunam" 1986. gadā satricināja skatītājus ne vien Latvijā un Padomju Savienībā, bet visā pasaulē.
Fotovēsturniekam Pēterim Korsakam - 80!
Piektdien, 15. decembrī, 80. jubileju svin viens no titulētākajiem Latvijas fotogrāfiem Pēteris Korsaks. Amata brāļu vidē viņu nu jau oficiāli dēvē par fotovēsturnieku. Tādēļ likumsakarīgi, ka savu dzimšanas dienu Pēteris Korsaks atzīmē ar Latvijas vēsturē nozīmīgu personību portretu izstādi.
Pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma «Spertāla kapričo»
Atzīmējot mākslinieka Arvīda Spertāla 120. jubileju, piektdien, 15. decembrī, plkst. 17 Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā notiks dokumentālās filmas "Spertāla kapričo" pirmizrāde. Filmā ietverti Zemgales ainavu tēlojumi un kadri no mākslinieka dzimtajām mājām, Jelgavas novada Vircavas pagasta "Žagatām".
Top televīzijas filma par Noru Bumbieri
Režisore Linda Olte un Sandijs Semjonovs ar kuplu radošo komandu veido filmu par vienu no skaistākajām un samtainākajām balsīm Latvijas estrādes mūzikas vēsturē – Noru Bumbieri. Filma stāstīs par dziedātājas personīgo un radošo mūžu, akcentējot viņas dzīves zīmīgākos notikumus toreizējā Padomju Latvijā. 14.decembrī radošā komanda filmēja pēdējo epizodi.
Pieminot režisoru Uldi Braunu 85.jubilejā, rīko filmas seansu un izstādi
Otrdien, 19. decembrī, tieši tajā dienā, kad aprit 85 gadi režisoram Uldim Braunam (19.12.1932 - 13.01.2017), LKA Rīgas Kino muzejs un Latvijas Kinematogrāfistu savienība aicina uz mini izstādes “Uldis Brauns un 235 000 000” atklāšanu Rīgas Kino muzejā plkst. 16.00 un jubilejas atceres seansu ar pilnmetrāžas dokumentālo filmu “235 000 000” kinoteātrī “Splendid Palace” plkst.18.00. Ieeja brīva.
Noslēdzies spēlfilmas «Nekas mūs neapturēs» pirmais filmēšanas posms
Ar sagrautām vējdzirnavām noslēdzies režisora Andra Gaujas topošās spēlfilmas „Nekas mūs neapturēs” pirmais filmēšanas periods – filmas mākslinieka Jurģa Krāsona uzceltā grandiozā dekorācija, Andrejsalā uzbūvētais piecstāvīgais kinopaviljons ir demontēts, jo bija radīts tikai un vienīgi filmas vajadzībām.
Vairāk centos ar filmu vienot, nekā šķelt. Intervija ar filmas «Mūsējie» režisoru
Mūsdienās izciliem sportistiem nav sarežģīti mainīt pilsonību, lai nokļūtu labākos treniņu apstākļos un vieglāk spētu sasniegt rezultātus, tomēr citi neparko negrasās starptautiskās sacensībās startēt zem sveša karoga. Pat ne tad, ja šeit, Latvijā, ne vienmēr jūtas pilnībā gaidīti. Ar filmas “Mūsējie” režisoru Matīsu Spaili runājam par viņa filmu, aizspriedumiem sabiedrībā un cenšamies noskaidrot, ko un kāpēc negrasāmies upurēt ātras slavas un personīgo panākumu vārdā. Filmu skatieties LTV1 13.decembrī plkst. 20.
Kaņepes kultūras centrā notiek zviedru kino dienas
Zviedru kino bieži asociējas ar Ingmāra Bergmaņa un pēdējā laikā arī ar šā gada Kannu un Eiropas Kinoakadēmijas balvu laureāta Rubena Ostlunda vārdu. Tomēr šīs valsts kino ir ar bagātām tradīcijām un savdabīgu, skandināviem raksturīgu pasaules izjūtu. Par to pārliecināties var līdz pat nākamajai otrdienai, apmeklējot Zviedru filmu dienas Rīgā.
Top kriminālkomēdija «Kriminālās ekselences fonds»
Jaunās latviešu kriminālkomēdijas "Kriminālās ekselences fonds" veidotāji publicē jaunu, izvērstu filmas treileri, kurš precīzāk ieskicē gaidāmās filmas stilu, atmosfēru un notikumus, kā arī paziņo jaunu iznākšanas datumu - filma pie skatītājiem nonāks 2018. gada februārī.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti