Ar fiziskās prakses nodarbību Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā centra zālienā pie Dabas mājas un tai sekojošu konferenci "Radošā iztēle kā ceļš uz atbrīvošanos" 21. jūnijā desmito reizi Latvijā tiks atzīmēta Starptautiskā Jogas diena, informēja LU.
Dzīve & stils / Veselība
Sastopoties ar smagu diagnozi, pacients iziet cauri nolieguma, dusmu, depresijas un galu galā arī pieņemšanas posmam. To pašu var just arī viņa tuvinieki, kuri lielākoties nezina, kā rīkoties, tāpēc nereti ieslīgst galējībās – noliegumā vai pāraprūpē, Latvijas Radio raidījumā "Vai tas ir normāli?" skaidroja ārste psihoterapeite Maija Kārkliņa.
Šogad biežāk ne tikai mežos, bet arī pie mājas un pat pašās mājās iekšā pamanītas čūskas. Rēzeknes novada Ozolaines pagastā ierasta parādība bija zalkši, taču nu to vietu mēģina izkonkurēt arī odzes, vietējiem radot bažas. Daugavpils reģionālajā slimnīcā maijā nogādāti jau divi čūsku sakosti pacienti. Mediķi norāda – ir pamats satraukumam.
Ilgstoši paaugstināta temperatūra, drudzis, antibiotiku lietošana, sekojoša stāvokļa uzlabošanās un pasliktināšanās, pārtraucot tās lietot, un atkal viss no gala – šāda aina var būt raksturīga bīstamai sirds slimībai infekciozajam endokardītam. Nesen pabeidzu un aizstāvēju savu promocijas darbu saistībā ar šo slimību, tāpēc pastāstīšu par to un sniegšu saprotamus skaidrojumus, kā arī ieteikumus gan pacientiem, gan dažādu nozaru ārstiem.
Diabētu var dēvēt par laikmeta slimību, un tas ir saistīts ar mūsu paradumiem – mazkustīgu dzīvesveidu un neveselīgu uzturu. Otrā tipa diabēta pacienti kļūst jaunāki, un slimo arī bērni, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Latvijas Endokrinologu asociācijas vadītāja, Stradiņa slimnīcas endokrinoloģe Kristīne Geldnere.
Situācija dzemdniecībā Latvijā uzlabojas, cilvēki ir draudzīgāki, jaunās māmiņas – apmierinātākas, un dzemdībās daudz vairāk piedalās arī partneri, taču seksuālajā izglītībā vairāk nekā 25 gadu laikā uzlabojumu ir maz par spīti dažādām akcijām un centieniem vairot zināšanas sabiedrībā, secināts Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) sadarbībā ar pētījumu aģentūru "TNS Latvia" pēc Veselības ministrijas pasūtījuma veiktajā pētījumā par Latvijas iedzīvotāju seksuālo un reproduktīvo veselību, ietekmējošiem faktoriem un paradumiem.
Ik gadu Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) nosauc aizvadītā gada nozīmīgākos sasniegumus Latvijas zinātnē. "Struktūras pašpielāgošanās principa izmantošana jaunu zāļvielu konstruēšanā" – tā sauc Latvijas zinātnieku atklājumu, radot jauna tipa molekulas, ar kuru palīdzību nākotnē varētu radīt efektīvākas zāļvielas vēža ārstēšanai.
Ja Anglijā sanāk darīšana ar dakteriem, tad likums Nr. 1 – pārspīlēt, pārspīlēt un vēlreiz pārspīlēt. "Re, kā staigā! Tad jau nav tik traki!" neapmierināta tumsnēja kundze Krolijas slimnīcas reģistratūrā nīgri vēro manu lēkāšanu uz vienas kājas un baksta datora klaviatūru ar garajiem nagiem tā, it kā katrs taustiņš būtu maza, riebīga ilze.
Latvijas bērniem un jauniešiem par nopietnu problēmu ir kļuvusi aptaukošanās un liekais svars. Līdzīgas problēmas arī citviet pasaulē, apdraudot viņu veselību nākotnē un radot slogu sabiedrībai, jo tas prasīs lielākus izdevumus veselības aprūpes budžetam. LTV raidījums "Aizliegtais paņēmiens" ielūkojās bērnu svara tendencēs, divu pusaudžu stāstos un atbalsta sistēmā kopumā.
Tādi psihiskie traucējumi kā depresija un ģeneralizēta trauksme pacientiem nereti ir sastopami vienlaikus, taču bieži vien tie netiek atpazīti laikus, un tikai neliela daļa no pacientiem saņem adekvātu, pasaules vadlīnijām atbilstošu ārstēšanu. Savukārt, ja depresija vai ģeneralizētas trauksmes traucējumi netiek ārstēti, tas būtiski ietekmē ne tikai pacienta dzīves kvalitāti un darbaspējas, bet arī visu sabiedrības veselības sistēmu, palielinot ekonomisko slogu valstī.
Par Alcheimera saslimšanu joprojām ir daudz nezināmā, pētnieki vēl meklē atbildes, kā to diagnosticēt agrīni un kā ārstēt, bet tas, kas ir zināms, ir dzīvesveida nozīme slimības aizkavēšanā vai pat novēršanā. Pirmkārt, svarīga ir mērena fiziskā slodze, tai seko veselīgs miegs, uzturs un kognitīvā slodze, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" norādīja neirologs Jānis Mednieks.
Vakcinējoties un regulāri pārbaudoties, ir pilnībā iespējams novērst saslimšanu ar dzemdes kakla vēzi, jo pat skrīningā atrastās pirmsvēža saslimšanas lielākoties ir iespējams veiksmīgi ārstēt, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" atgādināja Rīgas Dzemdību nama galvenā ārste, Veselības ministrijas galvenā speciāliste ginekoloģijā un dzemdniecībā, RAKUS galvenā speciāliste ginekoloģijā un dzemdniecībā, profesore Dace Rezeberga.