Dzīve & stils / Veselība
Mudina laikus veikt prostatas pārbaudi

Pēdējā laikā novērots, ka saslimstība ar prostatas vēzi kļuvusi biežāka neveselīga dzīvesveida, kā arī stresa dēļ. Daugavpilī aizvadīta Latvijas Urologu asociācijas un ģimenes ārstu tikšanās. Tās laikā uzsvērts, ka pacienti jāmudina laikus veikt profilaktiskas pārbaudes. 

Augot interesei par veselīgu dzīvesveidu, vairāk audzē ārstnieciskus augus un garšvielas

Latvijā pašlaik dažādās vietās notiek Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra rīkotās apmācības bioloģiskajiem lauksaimniekiem un tiem, kuri ir ceļā uz sertificētu saimniecību. Viena no tēmām, kas tiek aktualizēta, ir ārstniecisko augu un garšvielu audzēšana, kas Latvijā kļūst arvien populārāka. Eksperti spriež, ka tas saistīts ar cilvēku vēlmi pievērsties veselīgākam dzīves veidam.

Dietoloģe brīdina: Ātras notievēšanas līdzekļos mēdz būt Eiropā aizliegti medikamenti

Internetā atrodams lērums mājaslapu, padomu un dažādu līdzekļu reklāmas, kas sola ātrus risinājumus svara samazināšanai un citām veselības problēmām. Taču ārste dietoloģe Laila Meija intervijā Latvijas Radio brīdina, ka šie līdzekļi mēdz būt pat bīstami veselībai. Viņa mudina palīdzību meklēt pie sertificētiem speciālistiem un drošos avotos internetā.

Pārprastā pozitīvā domāšana – cita veiksmes stāstu nav iespējams atkārtot

Pozitīvā domāšana tagad ir modē. Sociālajos tīklos dalāmies ar motivējošām bildītēm, aicinām viens otru domāt pozitīvi, meklējam grāmatas un stāstus par cilvēkiem, kas mūs iedvesmo. Taču personīgās attīstības treneris un ugunsstaigāšanas meistars Mārtiņš Vecvanags intervijā lsm.lv brīdina, ka pozitīvā domāšana – tas nav tik vienkārši. Tieši par to viņš runās savā meistarklasē konferences ICF Coaching Conversations ietvaros, kas 9. un 10. martā notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Arī par to, kā tikt galā ar pārmaiņām dzīvē, un pats galvenais – kā tās padarīt noturīgas.

Latvijā izstrādāta astmas lietotne atgādina par zāļu lietošanu

Astma ir hroniska slimība. Ja tā netiek kontrolēta, tad cilvēka elpceļi iekaist, sašaurinās un tas var novest pie ļoti bēdīga iznākuma. Tieši tādēļ astmas slimniekiem regulāri jālieto medikamenti. Tomēr aizmirst iedzert vai iepūst ikdienas zāles ir tikai cilvēciski. Lai situāciju vērstu par labu, Latvijā izstrādāta mobilo tālruņu lietotne, kas atgādinās par nepieciešamību lietot medikamentu. 

30 Latvijas pagastos, arī Bērziņos, nav pat feldšeru punkta

Nesen veiktajā pētījumā par ģimenes ārstu pakalpojumu ir pieejamību lauku teritorijās Valsts kontrole konstatējusi - 45 Latgales un Kurzemes pagastos nav ģimenes ārstu pieņemšanas vietu, turklāt 30 no tiem nav arī feldšeru punktu. Iedzīvotāji nepieciešamības gadījumā transportu nokļūšanai pie ārsta meklē pie kaimiņiem vai sauc ātro medicīnisko palīdzību.

Ar spēlēšanos cīņā pret negatīvām emocijām - gan bērniem, gan pieaugušajiem

Kaut gan spēlēšanās tiek uzskatīta par nodarbi bērniem, arī pieaugušajiem tās var palīdzēt mācīties veidot izpratnes un kontrolēt emocijas. Ārste psihoterapeite Gunta Andžāne LTV raidījumā "4.studija" norāda, ka vecākiem jāatmet aizspriedumi par spēlēšanās būtību, jo tā veicina vesela, harmoniska cilvēka personības veidošanos.

Bērna privātums interneta vidē. Kas jāzina vecākiem!

Interneta vidē bieži neapdomīgi ir bērni, sazinoties ar svešiniekiem, publicējot sensatīvus foto, pat dodoties uz tikšanos ar svešiniekiem. Izrādās, ka paši vecāki vieglprātīgi izturas pret savu bērnu drošību internetā, nepārbaudītiem avotiem nosūtot foto, video un privātu informāciju par saviem bērniem. Kas jāzina vecākiem, internetā publiskojot datus par saviem bērniem.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti