Ārzemēs
STASI maisu publiskošana: saplēstajiem dokumentiem pagaidām met mieru
Daļa STASI jeb bijušās Austrumvācijas Valsts drošības dienesta arhīva joprojām ir nepieejama izpētei ​ un sabiedrībai. Iemesls: trūkst tehnoloģiju, kas ļautu automātiski rekonstruēt to dokumentu saturu, kurus STASI darbinieki paspēja saplēst, ​vēl ​pirms, Vācijas Demokrātiskajai Republikai sabrūkot, dienesta birojus ieņēma revolucionāri.
Pārmaiņas Polijas valdībā - iespējamais solis pretī Briselei
Jaunais Polijas premjers Mateušs Moreveckis ir nomainījis vairākus vispretrunīgāk vērtētos valdības ministrus, un par jauno finanšu ministri iecelta Daugavpilī dzimusī ekonomikas zinātņu doktore Terēza Červiņska. Amatu Polijas valdībā ir zaudējis gan ārlietu, gan aizsardzības, gan vides ministrs. Katrs no viņiem ir bijis iesaistīts dažādos skandālos, kas veicinājušas Varšavas attiecību pasliktināšanos ar Briseli.
Igaunijā vismaz reizi maksāts par nozagtu datu atgūšanu
Igaunijā bijis vismaz viens gadījums, kad medicīnas iestādei nācies maksāt hakeriem, lai atgūtu pieeju aizšifrētiem datiem. Igaunijas Informācijas sistēmas pārvaldē teikts, ka dati ir atgūti, taču izpirkuma maksāšana uzskatāma par bīstamu risinājumu.
Daudznacionālā Vācijas bezpajumtnieku kopiena - negribēta, taču liela
Vairāk nekā 50 000 - tik liels varētu būt cilvēku skaits, kuri dzīvo uz ielas Vācijas lielpilsētās. Pēdējos gados viņu skaits pieaug. Turklāt lielākā daļa šo cilvēku ir iebraucēji no Austrumeiropas. Lielākoties no Rumānijas, Bulgārijas, Polijas, kā arī no Baltijas. Ja vien iepriekš nav strādājuši vai pietiekami ilgu laiku dzīvojuši Vācijā, viņu tiesības uz sociālo palīdzību ir ierobežotas.
Vinfrijas runa «Zelta globusā» raisa minējumus par kandidēšanu uz Balto namu
Vai Amerikas televīzijas zvaigzne Opra Vinfrija varētu kandidēt uz nākamā ASV prezidenta amatu? Tādu jautājumu kopš viņas uzstāšanās "Zelta globusa" balvu pasniegšanas ceremonijā pēdējās dienās uzdod ne viens vien. Pati Vinfrija, kura savulaik aktīvi atbalstīja iepriekšējo ASV prezidentu Baraku Obamu, savas politiskās ambīcijas tieši nekomentē.
ASV izsūtīs imigrantus no Salvadoras
ASV valdība gatavojas anulēt uzturēšanās atļaujas 200 000 imigrantu no Salvadoras. Pagaidu patvērums šīs zemes iedzīvotājiem tika piešķirts pēc 2001. gada postošajām zemestrīcēm.
Veiktas izmaiņas Lielbritānijas valdībā
No amata atkāpušies Lielbritānijas izglītības un Ziemeļīrijas lietu ministri. Amatpersonu demisija gan netiek saistīta ar izmaiņām premjerministres Terēzas Mejas kabineta politikā.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti