Ārzemēs
ES grib aizliegt spiegošanas ierīču pārdošanu diktatoriskiem režīmiem
Eiropa nedrīkst palīdzēt diktatoriem izspiegot savus iedzīvotājus. Tā uzskata Eiropas Parlamenta (EP) deputāti, kuri trešdien, 17. janvārī, spēra soli, lai apstiprinātu jaunos eksporta kontroles noteikumus. Deputāti vēlas, lai nākotnē Eiropas uzņēmumiem būtu aizliegts pārdot diktatoru režīmiem ierīces un tehnoloģijas, kas var palīdzēt izspiegot iedzīvotājus, lai vēlāk viņus arestētu un spīdzinātu. Nesenos gados tam ir bijuši vairāki piemēri.
Eiropas Savienība apsūdz Krieviju dezinformācijas kampaņā
Eiropas Savienība (ES) trešdien, 17. janvārī, apsūdzējusi Krieviju organizētā dezinformācijas kampaņā, kas izvērsta nolūkā destabilizēt bloku. Eiropas Parlamenta (EP) sēdē, kas bija veltīta Krievijas propagandas ietekmes apspriešanai, uzstājās arī EP deputāte no Latvijas Sandra Kalniete ("Vienotība").
Rumānijā premjerministra amatam nominē sievieti
Rumānijas prezidents Klauss Johanniss premjerministra amatam nominējis Eiropas Parlamenta deputāti Vioriku Dančilu. Viņa pārstāv sociāldemokrātu partiju un pazīstama kā sieviešu tiesību aizstāve.
Trampa bijušajam stratēģim Banonam būs atkārtoti jāliecina Kongresa komitejā
ASV prezidenta Donalda Trampa bijušais stratēģis Stīvs Banons ir gatavs sadarboties ar īpašā prokurora Roberta Millera komandu, lai viņam par Trampa kampaņas saiknēm ar Krieviju nebūtu jāliecina zvērināto padomes priekšā, ziņo ASV mediji. Banons trešdien, 17. janvārī, atteicās atbildēt uz daudziem jautājumiem Kongresa komitejā, tādēļ viņš tika aicināts ierasties uz atkārtotu iztaujāšanu. Izmeklētāji domā, ka Baltais nams viņam licis klusēt.
ASV plāns balstīt kurdu spēkus sastopas ar asu kritiku
ASV ar ieročiem un apmācību atbalstīs 30 000 karavīru lielus kurdu spēkus Turcijas pierobežā. Šādi Savienotās Valstis ļaus kurdiem noturēties teritorijās Sīrijas ziemeļos, no kurām patriekta teroristiskā “Islāma valsts” jeb “Daīš”. Tomēr pret ASV plānu asi iebildusi Turcija, Sīrija, Irāna un Krievija.     
Vai pirms seksa būs jāparaksta līgums? Aicina robežas starp dzimumiem nospraust gudri
Visa pasaules vēsture patiesībā ir cīņa par to, kurš valdīs pār sievietes ķermeni - tā LTV raidījumam “Pasaules panorāma” šonedēļ atzina viena no Latvijā dzīvojošām feministēm. Tas izskanēja uz lūgumu komentēt divu paaudžu feministu sadursmi, kas rezultējusies jautājumā – vai vīriešiem vēl ir jāsaglabā tiesības pavedināt sievietes? Līdz tam debates nonākušas pēdējo mēnešu laikā, kopš ASV aizsākās akcija “MeToo” – jeb "Es arī tiku seksuāli izmantota!". Par to sociālajos tīklos sāka stāstīt miljoniem sieviešu.
Īrijas premjers noliedz ieinteresētību sekmēt otru «Brexit» referendumu
Īrijas premjerministrs Leo Varadkars Strasbūrā aizsāka Eiropas nākotnes debašu ciklu, ko organizē Eiropas Parlaments. Viņš pauda gan pateicību par bloka dalībvalstu atbalstu „Brexit” jautājumos, gan veltīja kritiku tām par apvainojumiem, ka Īrija tiek uzskatīta par „nodokļu paradīzes” valsti. Varadkars arī noliedza, ka būtu ieinteresēts jebkādā veidā sekmēt otru referendumu Lielbritānijā par tās iespējamo palikšanu vai dalību Eiropas Savienībā (ES).
Sīrijas opozīcija cenšas mazināt Krievijas lomu miera sarunās
Sīrijas politiskās opozīcijas līderis Nasers al Hariri trešdien, 17. janvārī, Parīzē tiekas ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu, bet ceturtdien, 18. janvārī, turpinās vizīti Itālijā un Vācijā. Sīrijas opozīcija izvērš aktīvu kampaņu Rietumeiropas valstīs, lai mazinātu Krievijas lomu miera sarunās. Janvāra nogalē Krievija un Irāna ir plānojušas Sīrijas sarunas Sočos un aicina tur piedalīties arī ANO. Taču, tā kā abas aizstāv Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu, tad opozīcija saredz savas ietekmes mazināšanos.
Ukrainā sācies masalu uzliesmojums
Vairākos Ukrainas reģionos sācies bīstamās infekcija slimības – masalu – uzliesmojums. Eksperti norāda, ka tā iemesls ir mazais vakcinēto iedzīvotāju īpatsvars.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti