Ārzemēs
Irāna nepieļauj 2015. gada kodolvienošanās pārskatīšanu
Irāna, reaģējot uz ASV prezidenta Donalda Trampa aicinājumu veikt labojumus starptautiskajā līgumā par Teherānas kodolprogrammas ierobežošanu, šādu iespēju noraidījusi. Tās Ārlietu ministrijas paziņojumā uzsvērts, ka vienošanās ir jau noslēgta, tādējādi izmaiņas, kā arī jaunu saistību uzņemšanās nav pieņemamas. ASV sankciju piemērošanu Irānai atlikusi uz vēl 120 dienām. Teherāna uzsvērusi, ka vienošanos ievēros, kamēr to pildīs visas puses.
Francijā sāk izmeklēšanu par «Apple» telefonu darbības palēnināšanu
Francijas varasiestādes sākušas oficiālu izmeklēšanu pret informācijas tehnoloģiju gigantu “Apple” par mērķtiecīgu telefonu darbības palēnināšanu. Francijas patērētāju tiesību organizācijas norāda, ka savākti pierādījumi tehniskām manipulācijām ar mērķi padarīt vecos telefonus sliktākus, lai piespiestu patērētājus iegādāties jaunāko modeli. Tikmēr eksperti uzsver, ka tiesā to pierādīt nebūs viegli.
Vācijas koalīcijas sarunās panākts progress
Pēc vairāk nekā 24 stundu ilgām sarunām Vācijas koalīcijas veidošanā iesaistītās partijas panākušas progresu saistībā ar jaunas "Lielās koalīcijas" izveidi, ziņo vācu mediji.
Ekonomikas pētniece: Ķīnas mērķis ir vājināt Eiropu, lai tai nebūtu iespēju vājināt Ķīnu
Eiropas Savienības attiecības ar Ķīnu ir ārkārtīgi saspīlētas. Turklāt Ķīnas mērķis tiešām ir vājināt Eiropu, nevis veicināt tās izaugsmi, un tam palīdz „dali un iekaro” princips, kas nodrošinātu piekļuvi Eiropai, intervijā Latvijas Radio norāda Honkongā bāzētās Francijas bankas "NATIXIS" galvenā ekonomiste Āzijas un Klusā okeāna reģionā, kā arī Briseles ekonomikas domnīcas „Bruegel” pētniece Alisija Garsija-Herrero (Alicia Garcia_Herrero).
Japānas premjers Eiropas vizīti sāks Baltijas valstīs
Japānas premjerministrs Sindzo Abe piektdien ieradīsies Igaunijā, sākot sešu dienu vizīti Eiropā, kuras laikā viņš vispirms apmeklēs visas trīs Baltijas valstis, lai tad dotos tālāk uz Bulgāriju, Rumāniju un Serbiju.
Tusks: Polijas valdība var panākt valsts izstāšanos no ES
Polijas valdība var panākt Polijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) – ar tik skarbu brīdinājumu nācis klājā Eiropadomes prezidents Donalds Tusks, kurš pats savulaik bijis Polijas premjerministrs. Te gan jāatgādina, ka Tusks pārstāv partiju, kura pašlaik ir opozīcijā Polijas valdību veidojošajai partijai “Likums un taisnīgums”.
ES prezidentūras laikā Bulgārijai sankciju pagarināšana pret Krieviju – sarežģīta izšķiršanās
„Mēs neesam zeme, kura ienīst,” tā Bulgārijas premjerministrs Boiko Borisovs par to, kādas attiecības Bulgārija cer veidot ar Krieviju šo sešu mēnešu laikā, kamēr tai būs prezidentūra Eiropas Savienībā. Jau janvāra nogalē Eiropas Savienībai būs jāizšķiras, vai pagarināt sankcijas ar Krieviju, kas tai noteiktas pēc agresijas Ukrainā. Borisovs norāda, ka Bulgārija sekos līdzi situācijas attīstībai, taču uzskata, ka sankcijas arī nevar būt mūžīgas.
Mogerīni apliecina: Irānas kodolvienošanās strādā
Ceturtdien, 11.janvārī, Briselē Eiropas Savienības augstā pārstāve ārlietās un politikas jautājumos Federika Mogerīni, tiekoties ar Vācijas, Francijas, Lielbritānijas un Irānas ārlietu ministriem, apstiprināja, ka panāktā starptautiskā kodolvienošanās ar Teherānu darbojas.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti