Ārzemēs
Francijas prezidents Makrons ierodas vizītē Ķīnā
Francijas prezidents Emanuels Makrons pirmdien ierodas valsts vizītē Ķīnā. Tā ir prezidenta Makrona pirmā vizīte pasaules otrajā lielākajā ekonomikā, kur viņš tiksies ar Ķīnas prezidentu Sji Dziņpinu. Makrons Ķīnā viesosies trīs dienas.
Daudzviet Eiropā korporācijām paver iespēju likumīgi izvairīties no nodokļiem
Pērnā gada nogalē klajā nāca ziņojums “Nodokļu spēles: sacensības par zemākajām likmēm”, kas aptver situāciju nodokļu nemaksāšanas apkarošanas jomā 17 Eiropas Savienības dalībvalstīs un Norvēģijā. Ziņojumu sagatavoja pilsoniskās sabiedrības organizācijas no visas Eiropas. Ziņojuma autori konstatējuši, ka pusei no pētījumā ietvertajām valstīm ir satraucoši augsts nelabvēlīgo nodokļu prakšu skaits, ko savā labā var izmantot starptautiskas kompānijas, lai izvairītos no nodokļu nomaksas.
Parīzē piemin trešo gadadienu kopš asiņainā uzbrukuma «Charlie Hebdo» redakcijai
Francija svētdien piemin trešo gadadienu kopš teroristu uzbrukuma satīras žurnāla „Charlie Hebdo” redakcijai. Klusās ceremonijās līdz ar upuru ģimenēm viņus pieminēja Francijas prezidents Emanuels Makrons, izdevuma žurnālisti, Makrona valdības locekļi un Parīzes mērs. Apšaudēs 2015.gada janvārī bojā gāja 17 cilvēki. Uzbrukumi iezīmēja džihādistu teroraktu viļņa sākumu Francijā, kuros kopš tā laika dzīvību zaudējuši vairāk nekā 240 cilvēki. 
Vācijā atsākas sarunas «lielās koalīcijas» iespēju izzināšanai
Vācijas kancleres Angelas Merkeles konservatīvie svētdien sāk oficiālas sarunas ar sociāldemokrātiem, lai iztaustītu iespējas un kopsaucējus tā dēvētās "lielās koalīcijas” atjaunošanai. Kopš septembra vēlēšanām jaunu valdību joprojām nav izdevies izveidot. Konservatīvo un sociāldemokrātu diskusijas ilgs vairākas dienas, un, balstoties uz tām, tiks lemts, vai sākt oficiālas koalīcijas sarunas. Tās gaidāmas smagas. Iesaistītajām partijām ir būtiski atšķirīga nostāja tādos jautājumos kā imigrācija un veselības aprūpes sistēmas reformas.
Republikāņu partija diskutē par prioritātēm pirms ASV Kongresa vēlēšanām
"Maikla Vulfa jaunā grāmata par prezidentu Donaldu Trampu un viņa administrāciju ir nometusi bumbu pirms republikāņu partijas sarunām par jaunā gada prioritātēm,” tā šodien norāda vairāki Rietumu mediji. Partijas pārstāvji tiekas ASV prezidenta lauku rezidencē „Camp David”, kur pārrunā darbības stratēģiju līdz novembrī gaidāmajām Kongresa vēlēšanām. Tramps arvien asi kritizē grāmatas autoru, kurš apšauba Trampa garīgās veselības stāvokli.
ASV valsts sekretārs noliedz Trampa garīgās veselības apšaubīšanu
ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons ir publiski paudis, ka nekad nav apšaubījis prezidenta Donalda Trampa garīgo veselību. Šādu viedokli viņš paudis pēc tikko klajā laistās, skandalozās grāmatas "Uguns un Dusmas: Trampa Baltā nama iekšienē". Tās autors ir Maikls Vulfs, un tā jau ir izsaukusi asu Donalda Trampa kritiku.
Irāna ANO Drošības padomē nemieru organizēšanā vaino ārvalstis
Irāna Apvienoto Nāciju Organizācijā (ANO) paziņojusi, ka tās rīcībā ir smagi pierādījumi, kas apliecina ārvalstu lomu nemieru organizēšanā. Protesti Irānā notiek jau vairāk nekā nedēļu, lai gan drošības iestādes ziņo, ka tie pamazām norimst. Diskutējot par  Irānas nemieriem, pašā ANO izcēlās asa vārdu apmaiņa starp ASV un Eiropas valstīm, kurām ir atšķirīgs situācijas redzējums.
Vašingtonā cilvēki stāv rindā, lai nopirktu grāmatu par Trampu
“Donalds Tramps ir kā nepaklausīgs bērns, kurš nemaz negribēja nonākt Baltajā namā.” Tā intervijās žurnālistam Maiklam Vulfam teikuši ASV prezidenta tuvākie kolēģi. Neraugoties uz Trampa advokātu draudiem, piektdien, 5. janvārī, klajā nākusi strauju popularitāti iemantojusī grāmata, kas sniedz neglaimojošu ieskatu Trampa prezidentūras pirmajā gadā. Grāmatas autors Maikls Vulfs apgalvo, ka visi Trampa pazinēji, ar kuriem viņš runājis, apšauba viņa piemērotību augstajam amatam.
Erdogans ar vizīti Parīzē mēģina uzlabot Turcijas attiecības ar ES
Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans ar vizīti Parīzē mēģina uzlabot attiecības ar Eiropas Savienību (ES) un stiprināt savu tēlu NATO. Tomēr šos centienus joprojām aizēno bažas par cilvēktiesību neievērošanu valstī, kas īpaši saasināja attiecības ar Eiropu pēc tam, kad Turcijas varasiestādes izvērsa "tīrīšanu" pret iespējamajiem valsts apvērsuma vaininiekiem. Viņu vidū bija gan Francijas, gan Vācijas valstspiederīgie. 
Drošības defekti skar arī «Apple» ierīces
Miljardiem “Apple” kompānijas ražoto datoru, viedtālruņu un planšešu konstatētas kļūdas programmatūrā, kas padara ierīces ievainojamas hakeriem. Vēl gan nav fiksēti ierīču uzlaušanas gadījumi.
Gruzijas tiesa piespriež Saakašvili 3 gadu cietumsodu
Gruzijā Tbilisi tiesa piektdien, 5.janvārī, neklātienē piespriedusi bijušajam valsts prezidentam, pašreizējam Ukrainas opozīcijas partijas līderim Mihailam Saakašvili trīs gadu cietumsodu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti