Kultūra / Teātris un deja
LTV būs skatāma izrāde «Nacionālais attīstības plāns»

Sestdien, 4. novembrī, plkst.23.10 LTV1 varēs noskatīties pirmizrādi - Latvijas Televīzijā Baltijas Drāmas foruma laikā ierakstīto "Dirty Deal Teatro" izrādi "Nacionālais attīstības plāns". Pirms izrādes plkst.22.50 saruna par šo iestudējumu.

Aizejošais Rīgas Krievu teātra direktors aicina boikotēt «Spēlmaņu nakti»

Pēc teju 30 gadu darba Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktora amatu šoruden atstās Eduards Cehovals. Viņš uzskata, ka pienācis laiks nodot vadības grožus jaunākiem kolēģiem. Savu darbu Rīgas Krievu teātrī Cehovals nenoslēgs uz priecīgas nots, jo aicinājis sava teātra kolēģus boikotēt Latvijas teātru gada balvu „Spēlmaņu nakts”.

Festivāla «Teātris ir visur Kuldīgā» biļetes bija izpirktas uz visām izrādēm

No smiekliem līdz asarām – tik plašu emociju gammu piedāvāja starptautiskais skatuves mākslas festivāls “Teātris ir visur Kuldīgā”. Tas notika divas dienas, kuru laikā gan bērni, gan pieaugušie varēja baudīt 11 profesionālas izrādes. Festivāls notika otro gadu. Par to, ka tas ir gaidīts, liecināja pārpildītās zāles uz visām izrādēm.

Serebreņņikova «Tuvo pilsētu» izrāda Krievijā

Jau otrdien, 24. oktobrī, Maskavas publikai būs iespēja noskatīties Latvijas Nacionālā teātra iestudējumu “Tuvā pilsēta” Kirila Serebreņņikova režijā. Izrāde iekļauta starptautiskā teātra festivāla “Teritorija” programmā. Zīmīgi, ka iestudējumu spēlēs Gogoļa centrā, kuru vēl pavisam nesen vadīja šīs izrādes režisors Serebreņņikovs.

Aktieri ar īpašām vajadzībām uzvar starptautiskā teātra festivālā

Viļņā notiekošajā starptautiskajā integratīvā teātra festivālā pirmo vietu ieguvis Latvijas pozitīvo cilvēku teātris “Ārpus robežām”. Tajā spēlē gados jauni cilvēki ar fiziskās un intelektuālās attīstības traucējumiem no Ogres un Ikšķiles. “Ārpus robežām” aktieri šoreiz bija arī tiešā nozīmē – vairāki no viņiem pirmo reizi bija ārzemēs. 

Deju kolektīvs «Vēlreiz» savā jubilejā godina Latviju

Ar akciju ''Vēlreiz Latvijai'' savu piecpadsmito gadskārtu atzīmē Jūrmalas vidējās paaudzes deju kolektīvs ''Vēlreiz''. Tās laikā dejotāji apceļo Latvijas vidieni, sešās pieturvietās veltot deju kādai no Latvijas vērtībām. Akcija aizsākās, iedimdinot Rīgu, un noslēgsies ar veltījumu jūrai.

Valmieras teātrī - pirmizrāde Ķimeles iestudētajai Anuija «Eiridīkei»

Var mainīties politiskās iekārtas, tehnoloģijas, bet ir tēma, kas ir bijusi aktuāla gan antīkajā pasaulē, gan Šekspīra laikā un ir aktuāla arī mūsdienās – tā ir mīlestība. Leģenda par diviem mīlētājiem, luga „Eridīke”, 20.oktobrī savu dzīvi sāks uz Valmieras Drāmas teātra skatuves. Franču dramaturga Žana Anuija mīlas stāstu par Orfeju un Eiridīki Valmierā iestudējusi Māra Ķimele.

Džilindžers iestudē Jasmīnas Rezā lugu «Art»

Režisors Dž.Dž.Džilindžers Dailes teātra Lielajā zālē iestudē franču dramaturģes Jasmīnas Rezā lugu “Art”. Tai dots žanra apzīmējums “franču izklaide 2 cēlienos”. Jauniestudējuma pirmizrāde paredzēta 17.novembrī.

Rīgas cirka sezonas pirmā izrāde – Toma Monktona klaunāde «Tikai kauliņi»

Rīgas cirkā drīzumā gaidāms īpašs notikums – pirmā sezonas izrāde. Ar solo izrādi "Tikai kauliņi" ("Only Bones v1.0") Rīgā decembrī uzstāsies pasaules cirka festivālos daudzkārt godalgots mākslinieks Toms Monktons (Thom Monckton) no Jaunzēlandes. Izrāde ir virtuozas, humorpilnas, ļoti profesionālas un personiskas klaunādes spilgts piemērs, kas parāda mūsdienu cirka daudzveidību un iespējas.

Liepājas teātrī top muzikāla izrāde «Esi sveicināta, bohēma!»

Liepājas teātrī pašlaik notiek darbs režisora Valda Lūriņa vadībā. Viņš, iedvesmojoties no Andra Bergmaņa, Andžila Remesa, Ērika Hānberga un Ulda Brieža, veido izrādi “Esi sveicināta, bohēma!”. Par pamatu ņemot A. Bergmaņa memuārus, kā arī grāmatas “Reiz Liepājā” un “Vāgūzis”, top stāsts par laiku un Latviju 20. gadsimta 70. un 80. gados.

Jaunajā Rīgas teātrī top «Pēdējā Ļeņina eglīte»

Lai izārstētu cilvēku dvēseles no vēstures traumām, ir jārada mākslīgs Ļeņins – šāds variants izriet no Freida metodes, un to uz Jaunā Rīgas teātra (JRT) skatuves mēģinās īstenot režisors Uldis Tīrons, kurš tur iestudē izrādi „Pēdējā Ļeņina eglīte”.

«Spēlmaņu nakts» bērnu žūrija dodas uz teātriem

Jau ceturto gadu "Spēlmaņu nakts" ietvaros ir izveidota Bērnu žūrija, kas laika posmā no 14. oktobra līdz 20. novembrim skatīsies un vērtēs aizvadītās teātra sezonas bērnu un jauniešu auditorijai radītās izrādes, lai 23.novembrī pasniegtu savu simpātiju balvu.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti