Kultūra / Teātris un deja
Ģertrūdes ielas teātra kopprojektam pirmizrāde festivālā Šveicē

6. septembri, Bāzelē, festivālā "Treibstoff" pirmizrādi piedzīvos starptautisks teātra projekts – apvienības „Eliza Rescue Team” izrāde “Ziņojums no iekšienes” (oriģ. Report from the Interior). Ģertrūdes ielas teātris iestudējumu līdzproducējis kopā ar Šveices teātra festivālu „Treibstoff” un diviem pazīstamiem Vācijas teātriem – „Hebbel am Ufer” Berlīnē un „Mousonturm” Frankfurtē. Decembrī izrāde būs skatāma arī Rīgā.

Jaunajiem aktieriem Liepājā sākas iestājpārbaudījumi

Liepājas Universitātē 5.septembrī sākās iestājpārbaudījumi jaunajā studiju programmā aktiermākslā, kas veidota Liepājas teātra vajadzībām. Interese ir liela – uz 12 budžeta vietām līdz pēdējai dokumentu iesniegšanas dienai bija saņemti 40 pieteikumi. Iepriekš Liepājas teātrī jaunie aktieri ienāca pirms septiņiem gadiem un aktierprasmi bija apguvuši Lietuvā, Klaipēdā. Ideja šogad veidot kursu Liepājā, ārpus Latvijas Kultūras akadēmijas, kas aktierus sagatavo līdz šim, tiek vērtēta dažādi. Šogad Kultūras akadēmijā Rīgā studijas sāk īpaši Valmieras teātrim izveidots kurss.

Rīgā turpinās festivāls «Homo Novus»

Vēl līdz sestdienai, 9.septembrim, visdažādākajās vietās Rīgā norisinās starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus”. Par izrāžu vietu pārtapusi gan sen pamesta un divu pasaules karu neskarta fabrikas ēka, gan radio un TV tornis Zaķusalā. Teātris iemājojis arī Daugavgrīvas cietoksnī un citviet. Šogad uzmanības fokusā valoda, balss un uztvere, un speciāli izrādes vajadzībām latviešu valodu ir apguvis tamilu režisors, kurš ir uzaudzis Austrālijā.

Liepājas teātris 111.sezonā gatavos astoņas pirmizrādes un sāks skolot jaunus aktierus

Savu 111. sezonu šonedēļ atklāj Liepājas teātris, kam šis gads īpašs arī ar jaunu aktiermākslas programmu Liepājas Universitātē, kas skolos aktierus tikai pašu teātrim. Jaunajā sezonā Liepājā taps astoņas pirmizrādes, ko veidos septiņi režisori. Pirmo izrādi skatītāju vērtējumam nodos jau šo sestdien – tas būs Dž.Dž.Džilindžera veidotais Jasmīnas Rezā lugas „Bella figura” iestudējums.

Hermanis: Dienā, kad pateicu aktieriem par atlaišanu, es stipri piedzēros

Jaunais Rīgas teātris (JRT) šo sezonu sāk ne tikai jaunās telpās, bet arī pārceļot ārštatā sešus aktierus. Teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis saka – Latvijā valda kapitālisms. Ko par to domā atlaistie aktieri, stāsta šīs nedēļas Latvijas Televīzijas raidījums "Kultūršoks", bet Hermanis atzīst, ka dienā, kad vajadzēja pateikt aktieriem par atlaišanu, viņš stipri piedzēries.

Pirmizrādi piedzīvojusi kustību izrāde «Celies augšā, nāc man līdzi!»

VEF kvartāla radošajā kultūras un mākslas telpā “Vasarnīca”, kas cenšas veicināt jaunrades procesu attīstību pilsētvidē, 30.augusta vakarā pirmizrādi piedzīvoja laikmetīgās dejas izrāde “Celies augšā, nāc man līdzi!”. To veidojuši trīs jauni horeogrāfi un dejotāji no Latvijas, Lietuvas un Zviedrijas ar mērķi piecelt skatītājus kājās un radīt kustības un telpas mijiedarbību

Salas pagastā atklās Eduardam Pāvulam veltītu iztāžu zāli

Babītes novada Salas pagastā sestdien, 2. septembrī, atklās mūsu leģendārajam aktierim Eduardam Pāvulam veltītu izstāžu zāli. Tā iekārtota ēkā, kur šobrīd top Salas pagasta vēstures muzejs. Kaut arī Eduards Pāvuls dzimis Jūrmalā, viņa dzīve bijusi cieši saistīta ar Lielupes pretējo krastu. No Salas pagasta nākuši viņa dzimtas senči, arī aktiera atdusas vieta atrodas Salas kapsētā.

Liepājas teātris sezonu atklās ar Dž. Dž. Džilindžera iestudējumu «Bella Figura»

Otrdien, 29.augustā, kļuva zināmas Liepājas teātra jaunās sezonas ieceres. Kopumā plānots iestudēt astoņas jaunas izrādes, pie kurām strādās septiņi dažādi režisori. 9. septembrī sezonu atklās Dž. Dž. Džilindžera iestudējums “Bella Figura”, kuram režisors devis apakšvirsrakstu “Attiecību diskrētais šarms”. Būtisks notikums Liepājas teātrī, sākot 111. sezonu, būs arī jaunā aktieru kursa uzņemšana Liepājas Universitātē.

Dejotāji: Aiziešana no «Spēlmaņu nakts» nozīmē kļūšanu patstāvīgiem

Latvijas profesionālās dejas nozare nolēmusi aiziet no gadskārtējās “Spēlmaņu nakts” un pasniegt savu, tikai profesionālai dejai veltītu balvu. Šo iniciatīvu ir atbalstījusi arī Kultūras ministrija, tāpēc šī gada “Spēlmaņu nakts” 23. novembrī būs pēdējā reize, kad kategoriju sarakstā būs arī sadaļas “Gada sasniegums baleta mākslā” un “Gada sasniegums laikmetīgajā dejā”. Pirmo Latvijas augstāko apbalvojumu profesionālajā dejas mākslā iecerēts pasniegt 2019. gadā.

FOTO ieskats: Tabakas fabrika gatava Jaunā Rīgas teātra uzņemšanai

Bijusī Tabakas fabrikas ēka, Rīgā, Miera ielā 58A, ir pārbūvēta par piecu stāvu funkcionālu būvi, kuras lietotājs turpmākos dažus gadus būs Jaunais Rīgas teātris (JRT). Īpaša uzmanība esot pievērsta vides pieejamībai, ugunsdrošību prasībām, ilgtspējai un ēkas funkciju maiņai no ražošanas ēkas uz sabiedriski nozīmīgu ēku, informēja valsts AS „Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ).

Jaunākie
Populārākie
Interesanti