Kultūra / Teātris un deja
Indiešu deja kā garīga disciplīna un lūgšanu veids

Neraugoties uz ģeogrāfisko un reliģisko attālumu, Indijas kultūra Latvijā ir populāra. Atmetot stereotipus par ziemeļniecisko mentalitāti, Latvijā indiešu klasiskās dejas tradīcijas tiek koptas jau vairāk nekā 15 gadus. 9.oktobrī izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” notika indiešu klasiskās dejas vakars “Aruna”, kurā dejotprasmi rādīja studijas “Bharata” dejotāji, bet kā goda viesis uzstājās Dienvidindijas dejas stila izpildītājs Dmitrijs Zmejevs no Krievijas.

Pētera Pētersona petrolejas lampa pasniegta režisorei Mārai Ribkinskai

Noslēdzies skatuves mākslas festivāls "Patriarha rudens". Pētera Pētersona petrolejas lampu no režisora vērienīgās petrolejas lampu kolekcijas Karina Pētersone par labāko režijas darbu pasniedza Mārai Ribkinskai (izrāde “Jaunības slimība”), kas arī ieguva Valmieras drāmas teātra balvu – iespēju iestudēt izrādi 2018./2019. gada teātra sezonā.

Dailes teātrī pirmizrāde Treiņa «Kam no Vilka kundzes bail?»

Ar kādu saturu mēs katrs piepildām savu dzīvi un kādas tam ir sekas nākamībā? – par šiem jautājumiem savā debijas iestudējumā Dailes teātrī aicinās aizdomāties jaunais režisors Toms Treinis. Teātra Kamerzālē viņš iestudē Edvarda Olbija slaveno lugu „Kam no Vilka kundzes bail?”.

Laura Groza-Ķibere: Heda Gablere lielā mērā esmu es pati

Šajā nedēļas nogalē uz Liepājas teātra skatuves savu pirmizrādi piedzīvos režisores Lauras Grozas-Ķiberes stāsts par ilgām. Režisore iestudējusi Henrika Ibsena „Hedu Gableri” Patrika Mārbera skatuves versijā. Galvenās varones Hedas tēlā iejutīsies aktrise Anete Beķere, kurai jāizdzīvo stāsts par sievieti, kura dzīvo ilgās pēc patiesas brīvības un meklē apliecinājumu skaistumam, drosmei un varonīgai rīcībai.

«Patriarha rudenī» - ēnu un zīmējumu izrāde bērniem par dzīves upi

Šī nedēļa neizbēgami aizritēs leļļu teātra zīmē. Jo notiek Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) skatuves mākslas festivāls “Patriarha rudens”, kas koncentrējas tieši uz šo skatuves mākslas formu. 4. un 5.oktobrī Zirgu pastā notiek bezmaksas izrādes bērniem - arī Lailas Kirmuškas iestudējums “Zīmējumi upē”, kas veidots pēc mācītāja Jura Rubeņa un mākslinieka Māra Subača grāmatas motīviem.

Aktrisei Silvijai Biterei - 50 gadi uz Leļļu teātra skatuves!

Vismaz divas paaudzes uzaugušas, vērojot Latvijas Televīzijā Runci Renāru ar pelīti Pīku un žurku Luīzi. Daudzi dziedājuši līdzi Annelei uzvedumā “Kling, klang esam klāt!”. Visus šos tēlus vadījusi Latvijas Leļļu teātra aktrise Silvija Bitere, kura 4.oktobrī atzīmēja piecdesmito darba gadu jubileju.

Pirmizrādi piedzīvojis Jurija Kvjatkovska iestudējums «Kur prāts, tur nelaime»

Daugavpils teātrī 30. septembrī pirmizrādi piedzīvoja Krievijas režisora Jurija Kvjatkovska pirmais iestudējums Latvijā „Kur prāts, tur nelaime”, kas veidots pēc Aleksandra Gribojedova lugas motīviem, pārceļot darbību uz mūsdienām, bet saglabājot autora vēlmi pretstatīt jaunā cilvēka enerģiju un vēlmi kaut ko mainīt ar vecākas paaudzes nevēlēšanos kāpt nost no varas pjedestāla.

Krievijas teātra zvaigznes festivālā «Zelta maska»

No 3. līdz 14. oktobrim uz vairāku Latvijas teātru skatuvēm kāps vadošo Krievijas trupu aktieri. Kā jau katru gadu, tas būs festivāla “Zelta maska Latvijā” laiks. Šogad tiks izrādīti pieci kaimiņvalstī jau atzīti iestudējumi.

Rudens ražas svētkus iesvētī topošie teātra profesionāļi

Kad pienācis rudens ražas zelta laiks, klāt ir arī nu jau tradicionālais Latvijas Kultūras akadēmijas skatuves mākslas festivāls “Patriarha rudens”. Arī festivāla atklāšanas pasākums Āgenskalna tirgū un karstas zupas ēšana pie Eduarda Smiļģa teātra muzeja kļuvuši par rituālu, kurā mainās tikai galveno lomu atveidotāji.

Nacionālajā bibliotēkā notiks teatralizēts Georga Manceļa sprediķu lasījums

Piektdien, 6. oktobrī, plkst. 18.30 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) korē Latvijas valsts simtgades pasākumu programmas ietvaros notiks laikmetīgā izrāžu-lasījumu cikla “Lasām Latvijā” ceturtais lasījums. Šoreiz izrādes centrā būs 1770. gadā izdotā Georga Manceļa “Jauna latviešu sprediķu grāmata..”. Ieeja bez maksas.  Pulcēšanās LNB 1. stāva ātrijā plkst. 18.15.

Grāmatā «Hamleta vārdi» atklājas Krodera radošā laboratorija

„Hamleta vārdi”- ar šādu nosaukumu izdota zinātniska monogrāfija par leģendāro latviešu režisoru Oļģertu Kroderu. Grāmatas autore Vēsma Lēvalde ilgākā laika periodā padziļināti pētījusi Oļģerta Krodera daiļradi un personiski viņu intervējusi, tā atklājot arvien jaunas šķautnes režisora, viņas vārdiem sakot, radošajā laboratorijā. Autores veikums tagad apkopots grāmatā, kas tapusi Liepājas Universitātes Kurzemes humanitārā institūta paspārnē.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti